Lekarze wykonujący operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

lek. Wiesława Ratajczak

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w MedKorekta

ocena 4,8 / 5  (19 opinii)
lek. Samir Ibrahim

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Mandala Clinic

ocena 4,5 / 5  (16 opinii)

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Kadra w Mandala Clinic Kadra w Mandala Clinic

Korekta nosa chrzęstnego, czyli tak zwana mała plastyka nosa daje szereg możliwości poprawiających wygląd nosa. Chirurg plastyk może w czasie takiej operacji skorygować nieprawidłowości czubka nosa w przypadku, gdy jest bulwiasty, opadający lub zadarty. Może także wymodelować skrzydełka nosa (zbyt duże lub za szerokie) oraz skorygować ich asymetrię. Efekty takiego zabiegu plastycznego są trwałe i zmieniają znacznie wygląd estetyczny całej twarzy.

Korekcja nosa chrzęstnego

Na chirurgiczne modelowanie czubka nosa można udać się w Poznaniu do dr. Piotra Skupina, specjalisty chirurgii ogólnej (I stopnia od 1995 roku) oraz chirurgii plastycznej (II stopnia od 2002 roku), który swoje bogate doświadczenie z zakresu tej drugiej dziedziny (również w korekcjach części chrzęstnej nosa) zdobywał, ucząc się u boku prof. dr hab. med. Kazimierza Kobusa. Dokształcał się także na zagranicznych i krajowych kursach z chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, np. ceryfikat z uczestnictwa w kursie pt. "Chirurgia estetyczna" z 1999 roku. W swojej praktyce z korekcji nosa przeprowadza nie tylko poprawę jego części chrzęstnej, ale także części kostnej w przypadku nosa garbatego, krzywego, szerokiego lub zniekształconego np. po urazie.

Poznańskim chirurgiem plastykiem, z którym można umówić się na korektę części chrzestnej nosa jest dr Artur Gromadziński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1990 roku), chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1994 roku) oraz chirurgii plastycznej (II stopnia od 2000 roku). Operacje korygujące części chrzęstne nosa (wymodelowanie chrząstek okolic czubka nosa i przegrody chrzęstnej) oraz jego części kostne preprowadzał m.in. w Klinice Akademii Medycznej w Poznaniu. Dodatkowe umiejętności i wiedzę zdobywał na licznych szkoleniach i kongresach w Polsce i za granicą, czego przykładem może być certyfikat wydany przez The International Society of Aesthetic Plastic Surgery ze szkolenia odbytego w 2013 roku pt. "Face and Breast Aesthetic Approaches".

Kliniką oferującą plastykę czubka nosa, jako jedną z zakresu operacji plastycznych twarzy jest Klinika Kolasiński mieszcząca się w Swarzędzu - Nowej Wsi (12 km od Poznania). Ponadto z innych zabiegów można tutaj wymienić korekcję nosa całkowitą (z korektą przegrody nosowej), korekcję uszu (w przypadku ich odstawania), a także korekcję powiek górnych i dolnych (z powodu opadania powieki, podwinięcia powieki lub jej wywinięcia oraz operację wycięcia guzów powiek złośliwych i łagodnych - jęczmień, gradówka, kępki żółte).

Jaka jest cena korekcji nosa chrzęstnego w Poznaniu a jaka w Heidelberg (Niemcy)?

Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic

Za chirurgiczne modelowanie miękkich części nosa pacjent w poznańskich klinikach zapłaci kwotę 6 tys. zł, w Niemczech natomiast wyda na to samo 4,5 tys. euro (19,4 tys. zł) w Proaesthetic - Heidelberger Klinik fur plastische und kosmetische chirurgie proaesthetic GmbH znajdującej się w Heidelberg.

Pacjenci szukali zabiegu operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.