Leczenie operacyjne choroby De Quervaina Szczecin

Leczenie operacyjne choroby De Quervaina w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Sala operacyjna w Beauty Group Sala operacyjna w Beauty Group

Choroba De Quervaina (zapalenie pochewek ścięgnistych pierwszego przedziału grzbietowego ręki) polega na zgrubieniu tkanki otaczającej ścięgna kciuka, przez co kciuk nie ma pełnego zakresu ruchu. Zazwyczaj schorzeniu towarzyszy obrzęk i ból, który często nasila się w nocy. Kiedy leczenie zachowawcze jest niemożliwe, alternatywą staje się leczenie operacyjne. Wówczas – w zależności od stopnia rozwoju – nacina lub wycina się przerośnięte tkanki za pomocą niewielkiego cięcia na nadgarstku. Rana jest następnie zaszywana i bandażowana. Po operacji należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza: zazwyczaj oznacza to noszenie ręki przez kilka dni na temblaku i przyjmowanie delikatnych leków przeciwbólowych. Szwy są ściągane zazwyczaj po 10 – 14 dniach. Przez około miesiąc po zabiegu operowaną dłoń należy oszczędzać.

Szczecińscy chirurdzy ręki

Na terenie Szczecina operacyjnym leczeniem choroby De Quarvaina zajmuje się dr n. med. Paweł Szlarb, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej. Doktor jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki i Polskiego Towarzystwa Chirurgów, a w latach 2003 – 2007 był biegłym Sądu Wojewódzkiego w Szczecinie w zakresie chirurgii ręki. Dr Szlarb jest także autorem wielu publikacji naukowych, np. „Asymptotic parathyroid cyst - diagnostic difficulties” czy „Awulsyjne złamanie paliczka dalszego przez ścięgno zginacza głębokiego-opis przypadku”. Jego prywatny gabinet znajduje się przy ul. Więckowskiego, zaraz przy parku – Placu Andersa. Kolejnym lekarzem zajmującym się leczeniem zgrubienia ścięgna kciuka jest dr n. med. Ireneusz Walaszek, specjalista I stopnia chirurgii ogólnej i II stopnia chirurgii ręki. Ta rzadka w Polsce specjalizacja jest nadawana wyłącznie przez Europejskie Towarzystwo Chirurgii Ręki. W Domu Lekarskim doktor zajmuje się także leczeniem różnych zespołów uciskowych, chirurgią stawów i kości, a także wadami wrodzonymi.

Dom Lekarski to placówka medyczna, która powstała w 2001r. i od tego czasu oferuje usługi na najwyższym poziomie pacjentom w ramach kontraktu z NFZ, prywatnie, a także klientom z zagranicy. Centrum Medyczne znalazło się w rankingu szpitali prywatnych Tygodnika „Wprost”, a także otrzymało nagrodę od prezydenta miasta „Busola Biznesu”. Leczenia operacyjnego podejmuje się także lek. med. Andrzej Żyluk, specjalista chirurgii ogólnej, chirurg i specjalista chirurgii ręki. Doktor w latach 2009 – 2013 był prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Dr Żyluk współpracuje z Medikliniką – najstarszą prywatną kliniką w Szczecinie, umieszczoną w zabytkowym budynku w centrum miasta.

Kliniki leczące operacyjnie chorobę De Quarvaina

Blisko Starego Miasta w Szczecinie znajduje się Art Medical Center, którego właścicielem jest dr n. med. Artur Śliwiński, chirurg plastyczny z wieloletnim stażem. Jest członkiem polskich i międzynarodowych stowarzyszeń chirurgów plastycznych, między innymi Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ISAPS) oraz Europejskiej Akademii Estetycznej. W 2012r. został uhonorowany tytułem „Laur Pacjenta 2012” – nagrodzie przyznawanej przez pacjentów w ramach ogólnopolskiego plebiscytu. To właśnie on dba o indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz o wysoki standard Art Medical Centre, potwierdzony diamentowymi emblematami „Safety – Patient – Procedure – Surgeon – Facility”. Ta nieformalna akredytacja wystawiana przez Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej oznacza, że placówka medyczna dba zarówno o pacjenta i jego przygotowanie do operacji na płaszczyźnie fizycznej (przeprowadzenie odpowiednich badań) oraz psychicznej (poinformowanie go o szczegółach zabiegu oraz ewentualnych zagrożeniach). Daje także pewność, że zespół lekarski jest odpowiednio przygotowany i doświadczony, a placówka zaopatrzona w nowoczesny sprzęt medyczny.

Pracuje tutaj między innymi lek. med. Patryk Sarnecki, specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Doktor w ramach rozwoju zawodowego stale bierze udział w polskich i zagranicznych kursach, by wymienić tutaj „AO Course Principles of Operative Fracture Treatment” w Warszawie, „Difficult Primary & Revision Masterclass” w Stolzalpe, Austria lub np. „Stem Cells & Scaffolds” w Boloni, we Włoszech. Operacyjnym leczeniem choroby De Quervaina zajmuje się też Poradnia Chirurgii Ręki przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie. Pracuje tutaj aż trzech specjalistów Chirurgii Ręki Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki: dr Żyluk, który kieruje zakładem i wspomniani wyżej dr Walaszek oraz dr Puchalski. Placówka przeprowadza zabiegi z szerokiego zakresu chirurgii, a także organizuje cykliczne Polsko – Niemieckie Sympozjum Chirurgii Ręki. 

 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie operacyjne choroby de quervaina w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat leczenie operacyjne choroby De Quervaina

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…