Operacje i leczenie zatok Szczecin

Operacje i leczenie zatok Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie zatok w Szczecinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 158 zł za płukanie zatok metodą Proetza natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 199 zł (punkcja zatok).

Ile kosztuje operacje i leczenie zatok w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie zatok w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie zatok w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie zatok w innych miastach.

Operacje i leczenie zatok w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Zapalenie zatok może być leczone zarówno środkami farmakologicznymi, jak również podczas zabiegów chirurgicznych. Techniki leczenia uzależnione są od stopnia zaawansowania choroby oraz zmian, jakie wywołała w zatokach. Jedną z metod udrożnienia zatok jest klasyczna operacja chirurgiczna, polegająca na całkowitym usunięciu zmienionej chorobowo śluzówki z wnętrza zatoki. W przypadku zapalenia o gwałtownym przebiegu, otolaryngolog może przeprowadzić punkcję zatok, a także płukanie zatok, mające na celu precyzyjne usunięcie zalegającej wydzieliny. Do coraz częściej stosowanych technik leczenia należy również balonikowanie, czyli endoskopowe cewnikowanie zatok (CEZ), jak również FESS – czynnościowo-endoskopowa operacja zatok. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od metody leczenia.

Gdzie w Szczecinie można wyleczyć zatoki

Osoby, zmagające się z problemami w obrębie zatok, mogą rozpocząć leczenie w Prywatnej Klinice Laryngologii i Chirurgii Estetycznej, którą prowadzi dr n.med. Krzysztof Jach, specjalista otolaryngolog. W Klinice przeprowadza endoskopowe operacje zatok, operacje przegrody nosa i zabiegi udrażniające nos, a także wykonuje badanie ultrasonograficzne zatok, które pozwala na precyzyjne określenie zmian zapalnych w zatokach. Oferuje także zabiegi hydrodebriderem, czyli urządzeniem, które umożliwia dokładnie przepłukanie, a następnie odessanie zapalnej wydzieliny z zatok. Pacjentami ośrodka są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Operacje i leczenie zatok w Szczecinie oferuje także lek. med. Aleksander Żmudziński, laryngolog, specjalista medycyny estetycznej. Jest absolwentem Kliniki Otolaryngologii AM w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu zapalenia zatok przynosowych, niedrożności nosa, zapaleń ucha środkowego i krtani. Przeprowadza operacje zatok przynosowych metodą endoskopową FESS oraz operacje zatok połączone z korekcją przegrody nosa.

W leczeniu zatok specjalizuje się też dr n.med. Grzegorz Matyja, specjalista otolaryngolog, prowadzący w Szczecinie prywatną Praktykę Lekarską. Jest laureatem nagrody im. Jana Miodońskiego (prestiżowej nagrody przyznawanej młodym otolaryngologom). Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Szczecinie, Departament of Otolaryngology QMC Nottingham i w Klinice Otolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, pracując na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologii w Gorzowie Wielkopolskim.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie zatok w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat operacje i leczenie zatok

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…