Operacje i leczenie zatok Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie zatok, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 3 innych klinik z okolicy Szczecina. Operacje i leczenie zatok można przeprowadzić m.in. w Aldemed Centrum Medyczne w Zielonej Górze (177 km od Szczecina) w cenie 4500 zł lub w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS w Lubinie (253 km od Szczecina) gdzie cena za operacje i leczenie zatok wynosi 7000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie zatok najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie zatok najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 400 zł za punkcja zatok natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 9000 zł (operacja endoskopowa zatok przynosowych FESS/FEOZ z korekcją przegrody nosa).

Ile kosztuje operacje i leczenie zatok w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie zatok najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie zatok najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja endoskopowa zatok przynosowych FESS/FEOZ
  Lubin, Leśna 8b(251 km od Szczecina)

  7000 zł

  Zielona Góra, Niepodległości 1(178 km od Szczecina)

  od 4500 zł
  do 7500 zł

 • Operacja endoskopowa zatok przynosowych FESS/FEOZ z korekcją przegrody nosa
  Lubin, Leśna 8b(251 km od Szczecina)
  znieczulenie ogólne;

  9000 zł

 • Operacja endoskopowa zatok przynosowych FESS/FEOZ z usunięciem polipów nosa
  Lubin, Leśna 8b(251 km od Szczecina)

  8000 zł

 • Balonikowanie zatok
  Lubin, Leśna 8b(251 km od Szczecina)

  7000 zł

 • Operacja zatoki szczękowej
  Poznań, Obornicka 262(195 km od Szczecina)
  (jedna strona)

  od 6350 zł
  do 6350 zł

 • Punkcja zatok
  Poznań, Obornicka 262(195 km od Szczecina)

  400 zł

 • Operacja zatoki szczękowej FESS
  Poznań, Obornicka 262(195 km od Szczecina)

  od 8050 zł
  do 8050 zł

Posiadamy również ofertę w 21 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie zatok w innych miastach.

Operacje i leczenie zatok w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Zapalenie zatok może być leczone zarówno środkami farmakologicznymi, jak również podczas zabiegów chirurgicznych. Techniki leczenia uzależnione są od stopnia zaawansowania choroby oraz zmian, jakie wywołała w zatokach. Jedną z metod udrożnienia zatok jest klasyczna operacja chirurgiczna, polegająca na całkowitym usunięciu zmienionej chorobowo śluzówki z wnętrza zatoki. W przypadku zapalenia o gwałtownym przebiegu, otolaryngolog może przeprowadzić punkcję zatok, a także płukanie zatok, mające na celu precyzyjne usunięcie zalegającej wydzieliny. Do coraz częściej stosowanych technik leczenia należy również balonikowanie, czyli endoskopowe cewnikowanie zatok (CEZ), jak również FESS – czynnościowo-endoskopowa operacja zatok. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od metody leczenia.

Gdzie w Szczecinie można wyleczyć zatoki

Osoby, zmagające się z problemami w obrębie zatok, mogą rozpocząć leczenie w Prywatnej Klinice Laryngologii i Chirurgii Estetycznej, którą prowadzi dr n.med. Krzysztof Jach, specjalista otolaryngolog. W Klinice przeprowadza endoskopowe operacje zatok, operacje przegrody nosa i zabiegi udrażniające nos, a także wykonuje badanie ultrasonograficzne zatok, które pozwala na precyzyjne określenie zmian zapalnych w zatokach. Oferuje także zabiegi hydrodebriderem, czyli urządzeniem, które umożliwia dokładnie przepłukanie, a następnie odessanie zapalnej wydzieliny z zatok. Pacjentami ośrodka są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Operacje i leczenie zatok w Szczecinie oferuje także lek. med. Aleksander Żmudziński, laryngolog, specjalista medycyny estetycznej. Jest absolwentem Kliniki Otolaryngologii AM w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu zapalenia zatok przynosowych, niedrożności nosa, zapaleń ucha środkowego i krtani. Przeprowadza operacje zatok przynosowych metodą endoskopową FESS oraz operacje zatok połączone z korekcją przegrody nosa.

W leczeniu zatok specjalizuje się też dr n.med. Grzegorz Matyja, specjalista otolaryngolog, prowadzący w Szczecinie prywatną Praktykę Lekarską. Jest laureatem nagrody im. Jana Miodońskiego (prestiżowej nagrody przyznawanej młodym otolaryngologom). Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Szczecinie, Departament of Otolaryngology QMC Nottingham i w Klinice Otolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, pracując na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologii w Gorzowie Wielkopolskim.

Więcej na temat operacje i leczenie zatok

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…