Rezonans magnetyczny Szczecin

Zastanawiasz się, gdzie w Szczecinie wykonywany jest rezonans magnetyczny? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej prezentujemy listę 2 klinik, które posiadają w swojej ofercie badania MR. Sprawdź ceny poszczególnych badań i obejrzyj profile lekarzy, aby wybrać najlepszą dla siebie placówkę. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę!

Filtruj wyniki: Mapa

Rezonans magnetyczny Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Szczecinie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 409 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 510 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 19 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Badanie rezonansem magnetycznym jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Zwykle trwa od 15 do 45 minut. Niektórzy pacjenci narzekają w tym czasie na charakterystycznym dla aparatury hałas, który porównują do stukania czy trzaskania. Nowoczesne urządzenia redukują jednak te dźwięki do minimum, a wiele pracowni diagnostycznych oferuje badanym osobom słuchawki lub zatyczki do uszu.

Jak działa rezonans?

Działanie rezonansu magnetycznego jest możliwe dzięki wytworzonemu podczas badania polu magnetycznemu oraz falom radiowym. Ich wpływ na ludzkie ciało sprawia że możliwe jest tworzenie obrazów zachodzących w nim zmian. Rezonansem można badać zarówno układ kostny, jak i różnego rodzaju narządy wewnętrzne. MR to badanie bezpieczne, ponieważ w jego trakcie nie stosuje się promieniowania rentgenowskiego, które w nadmiarze szkodzi ludzkiemu organizmowi. Natężenie i energia pola magnetycznego podczas rezonansu są utrzymywane na bezpiecznej wysokości, dzięki czemu badanie można powtarzać w niewielkich odstępach czasu.

Gdzie na badanie MR w Szczecinie?

W placówce Newmedical, położonej w dzielnicy Prawobrzeże, można poddać się szeregowi badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Wykorzystywane w klinice nowoczesne technologie pozwalają na wizualizację zmian fizjologicznych i patologicznych w ciele pacjenta oraz dostarczenie danych, na podstawie których odpowiedni lekarz specjalista może wydać opinię na temat stanu zdrowia badanego. W placówce można poddać się m.in. takim badaniom, jak:

  • Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej
  • Rezonans magnetyczny kręgosłupa
  • Rezonans magnetyczny barku
  • Rezonans magnetyczny stawów biodrowych

Rezonans magnetyczny w Szczecinie na NFZ

Badanie rezonansem magnetycznym jest refundowane przez NFZ, jednak osoby, które chcą je wykonać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, muszą liczyć się z dość długim czasem oczekiwania na realizację świadczenia. W Szczecinie wynosi on zazwyczaj od jednego do dwóch miesięcy.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie. Cena badania

Ostateczny koszt badania rezonansem magnetycznym zależy od kilku czynników, m.in. od wybranego obszaru ciała oraz tego, czy badanie będzie przeprowadzone z użyciem kontrastu. Ceny zaczynają się od 349 zł za rezonans magnetyczny głowy, a kończą na 1100 zł za rezonans trzech odcinków kręgosłupa bez kontrastu.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów.

Więcej na temat rezonans magnetyczny