Rezonans magnetyczny Szczecin i okolice

Zastanawiasz się, gdzie w Szczecinie wykonywany jest rezonans magnetyczny? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej prezentujemy listę 2 klinik, które posiadają w swojej ofercie badania MR. Sprawdź ceny poszczególnych badań i obejrzyj profile lekarzy, aby wybrać najlepszą dla siebie placówkę. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę!

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą rezonans magnetyczny, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Szczecina. Rezonans magnetyczny można przeprowadzić m.in. w LUX MED Poznań w Poznaniu (195 km od Szczecina) w cenie 312 zł lub w LUX MED Nowa Sól Nowa Sól (193 km od Szczecina) gdzie cena za rezonans magnetyczny wynosi 480 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Rezonans magnetyczny najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 490 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 650 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
  Poznań, (195 km od Szczecina)

  490 zł

  Nowa Sól, Inżynierska 8(197 km od Szczecina)

  490 zł

 • Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  Poznań, (195 km od Szczecina)
  700 zł - z z chrząstkogramem kolorowym

  650 zł

  Nowa Sól, Inżynierska 8(197 km od Szczecina)
  700 zł - z z chrząstkogramem kolorowym

  650 zł

 • Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
  Poznań, (195 km od Szczecina)
  870 zł - MR głowy i angio tętnic mózgowych

  490 zł

  Nowa Sól, Inżynierska 8(197 km od Szczecina)
  870 zł - MR głowy i angio tętnic mózgowych

  490 zł

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Badanie rezonansem magnetycznym jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Zwykle trwa od 15 do 45 minut. Niektórzy pacjenci narzekają w tym czasie na charakterystycznym dla aparatury hałas, który porównują do stukania czy trzaskania. Nowoczesne urządzenia redukują jednak te dźwięki do minimum, a wiele pracowni diagnostycznych oferuje badanym osobom słuchawki lub zatyczki do uszu.

Jak działa rezonans?

Działanie rezonansu magnetycznego jest możliwe dzięki wytworzonemu podczas badania polu magnetycznemu oraz falom radiowym. Ich wpływ na ludzkie ciało sprawia że możliwe jest tworzenie obrazów zachodzących w nim zmian. Rezonansem można badać zarówno układ kostny, jak i różnego rodzaju narządy wewnętrzne. MR to badanie bezpieczne, ponieważ w jego trakcie nie stosuje się promieniowania rentgenowskiego, które w nadmiarze szkodzi ludzkiemu organizmowi. Natężenie i energia pola magnetycznego podczas rezonansu są utrzymywane na bezpiecznej wysokości, dzięki czemu badanie można powtarzać w niewielkich odstępach czasu.

Gdzie na badanie MR w Szczecinie?

W placówce Newmedical, położonej w dzielnicy Prawobrzeże, można poddać się szeregowi badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Wykorzystywane w klinice nowoczesne technologie pozwalają na wizualizację zmian fizjologicznych i patologicznych w ciele pacjenta oraz dostarczenie danych, na podstawie których odpowiedni lekarz specjalista może wydać opinię na temat stanu zdrowia badanego. W placówce można poddać się m.in. takim badaniom, jak:

 • Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej
 • Rezonans magnetyczny kręgosłupa
 • Rezonans magnetyczny barku
 • Rezonans magnetyczny stawów biodrowych

Rezonans magnetyczny w Szczecinie na NFZ

Badanie rezonansem magnetycznym jest refundowane przez NFZ, jednak osoby, które chcą je wykonać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, muszą liczyć się z dość długim czasem oczekiwania na realizację świadczenia. W Szczecinie wynosi on zazwyczaj od jednego do dwóch miesięcy.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie. Cena badania

Ostateczny koszt badania rezonansem magnetycznym zależy od kilku czynników, m.in. od wybranego obszaru ciała oraz tego, czy badanie będzie przeprowadzone z użyciem kontrastu. Ceny zaczynają się od 349 zł za rezonans magnetyczny głowy, a kończą na 1100 zł za rezonans trzech odcinków kręgosłupa bez kontrastu.

Więcej na temat rezonans magnetyczny