Rezonans magnetyczny Szczecin

Zastanawiasz się, gdzie w Szczecinie wykonywany jest rezonans magnetyczny? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej prezentujemy listę 2 klinik, które posiadają w swojej ofercie badania MR. Sprawdź ceny poszczególnych badań i obejrzyj profile lekarzy, aby wybrać najlepszą dla siebie placówkę. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę!

Filtruj wyniki:

Rezonans magnetyczny Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rezonans magnetyczny w Szczecinie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 409 zł za rezonans magnetyczny głowy / mózgu natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 510 zł (rezonans magnetyczny stawu kolanowego).

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rezonans magnetyczny w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rezonans magnetyczny w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
Stargard Szczeciński, Czeska 5a

419 zł

Szczecin, Mączna 4
w godzinach 08:00 - 18:00: jeden odcinek kręgosłupa - 459 zł; dwa odcinki kręgosłupa - 858 zł; trzy odcinki kręgosłupa - 1190 zł; po godzinie 18:00: jeden odcinek kręgosłupa - 429 zł; dwa odcinki kręgosłupa - 759 zł; trzy odcinki kręgosłupa - 1010 zł

od 429 zł do 459 zł

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego
Stargard Szczeciński, Czeska 5a

465 zł

Szczecin, Mączna 4
w godzinach 08:00 - 18:00 - 510 zł; po godzinie 18:00 - 435 zł; dwa stawy (wykonane jednocześnie): w godzinach 08:00 - 18:00 - 790 zł; po godzinie 18:00 - 730 zł;

od 435 zł do 510 zł

Rezonans magnetyczny głowy / mózgu
Stargard Szczeciński, Czeska 5a

419 zł

Szczecin, Mączna 4
w godzinach 08:00 - 18:00 - 459 zł; po godzinie 18:00 - 409 zł

od 409 zł do 459 zł

Posiadamy również ofertę w 19 innych miastach. Sprawdź ceny rezonans magnetyczny w innych miastach.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Badanie rezonansem magnetycznym jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Zwykle trwa od 15 do 45 minut. Niektórzy pacjenci narzekają w tym czasie na charakterystycznym dla aparatury hałas, który porównują do stukania czy trzaskania. Nowoczesne urządzenia redukują jednak te dźwięki do minimum, a wiele pracowni diagnostycznych oferuje badanym osobom słuchawki lub zatyczki do uszu.

Jak działa rezonans?

Działanie rezonansu magnetycznego jest możliwe dzięki wytworzonemu podczas badania polu magnetycznemu oraz falom radiowym. Ich wpływ na ludzkie ciało sprawia że możliwe jest tworzenie obrazów zachodzących w nim zmian. Rezonansem można badać zarówno układ kostny, jak i różnego rodzaju narządy wewnętrzne. MR to badanie bezpieczne, ponieważ w jego trakcie nie stosuje się promieniowania rentgenowskiego, które w nadmiarze szkodzi ludzkiemu organizmowi. Natężenie i energia pola magnetycznego podczas rezonansu są utrzymywane na bezpiecznej wysokości, dzięki czemu badanie można powtarzać w niewielkich odstępach czasu.

Gdzie na badanie MR w Szczecinie?

W placówce Newmedical, położonej w dzielnicy Prawobrzeże, można poddać się szeregowi badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Wykorzystywane w klinice nowoczesne technologie pozwalają na wizualizację zmian fizjologicznych i patologicznych w ciele pacjenta oraz dostarczenie danych, na podstawie których odpowiedni lekarz specjalista może wydać opinię na temat stanu zdrowia badanego. W placówce można poddać się m.in. takim badaniom, jak:

  • Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej
  • Rezonans magnetyczny kręgosłupa
  • Rezonans magnetyczny barku
  • Rezonans magnetyczny stawów biodrowych

Rezonans magnetyczny w Szczecinie na NFZ

Badanie rezonansem magnetycznym jest refundowane przez NFZ, jednak osoby, które chcą je wykonać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, muszą liczyć się z dość długim czasem oczekiwania na realizację świadczenia. W Szczecinie wynosi on zazwyczaj od jednego do dwóch miesięcy.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie. Cena badania

Ostateczny koszt badania rezonansem magnetycznym zależy od kilku czynników, m.in. od wybranego obszaru ciała oraz tego, czy badanie będzie przeprowadzone z użyciem kontrastu. Ceny zaczynają się od 349 zł za rezonans magnetyczny głowy, a kończą na 1100 zł za rezonans trzech odcinków kręgosłupa bez kontrastu.

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów.