Operacja usunięcia tarczycy Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą operacja usunięcia tarczycy, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Szczecina. Operacja usunięcia tarczycy można przeprowadzić m.in. w Szpital Certus w Poznaniu (192 km od Szczecina) w cenie 8745 zł lub w MedPolonia w Poznaniu (191 km od Szczecina) gdzie cena za operacja usunięcia tarczycy wynosi 7500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja usunięcia tarczycy najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 7500 zł za wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 9900 zł (wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie
  Poznań, Obornicka 262(195 km od Szczecina)

  od 9900 zł
  do 9900 zł

  Poznań, Grunwaldzka 156(195 km od Szczecina)

  8745 zł

 • Wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie
  Poznań, Obornicka 262(195 km od Szczecina)

  od 7500 zł
  do 7500 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Zaburzenia czynności tarczycy mogą prowadzić do zmian zapalnych bądź nowotworów tarczycy, z wieloma następstwam,i spowodowanymi jej nadczynnością bądź niedoczynnością – od kaszlu i ucisku w okolicy szyi, przez chorobę niedokrwienną serca, po otyłość lub anemię. Wole guzkowe lub wole nadczynne z objawami ucisku są podstawowymi wskazaniami do leczenia operacyjnego tarczycy. Zabieg w znieczuleniu ogólnym zwykle polega na całkowitym usunięciu tkanki tarczycowej, a wycięty gruczoł poddany zostaje badaniu histopatologicznemu. 

Zabieg operacyjny tarczycy w Szczecinie

Chirurgią endokrynologiczną oraz transplantologią zajmuje się zespół Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. Oprócz operacji tarczycy, w placówce wykonywane są również zabiegi jej przeszczepu, a kwalifikacje odbywają się w ramach działającej przy Szpitalu Poradni Endokrynologicznej, gdzie pacjenci z chorą tarczycą mają również dostęp do badań USG. Zaplecze diagnostyczne stanowi ponadto Centralne Laboratorium oraz Centralny Zakład Diagnostyki Rentgenowskiej.

Operacje tarczycy znajdują  się także w ofercie zabiegowej lek. med. Krzysztofa Przygodzkiego, specjalista chirurgii ogólnej (specjalizacja ukończona w 2008 roku), który prowadzi także kwalifikacje do zabiegów operacyjnych w obrębie tarczycy. Dr Przygodzki, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, przeprowadza również inne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, w tym laparoskopowe i klasyczne operacje wycięcia pęcherzyka żółciowego, także leczenie żylaków kończyn dolnych oraz hemoroidów i szczelin odbytu.

Ośrodkiem, który przoduje w regionie pod względem wykonywanych operacji tarczycy, jest Szpital Wojewódzki – rekomendowany w dziedzinie transplantologii nerek i wątroby, nefrologii oraz rzadkich zabiegów z zakresu chirurgii endokrynologicznej. Działalność operacyjna placówki, która obejmuje m. in. operacje tarczyc, przytarczyc, trzustki i nadnerczy, realizowana jest na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Naczyniowej wraz z wysokospecjalistycznymi zabiegami z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, transplantacyjnej i onkologicznej. Pozostałe leczenie schorzeń endokrynologicznych, z diagnostyką włącznie świadczy Oddział Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…