Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem Szczecin

Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Pieprzyki, czyli znamiona barwnikowe melanocytowe, to nieprawidłowości skóry, które są wrodzone i występują w różnych odmianach. Dzielą się na znamiona barwnikowe naskórkowe oraz znamiona barwnikowe komórkowe. Wśród nich wyróżnia się znamiona dysplastyczne pojedyncze, zespół zmian dysplastycznych, znamię błękitne oraz znamię Reed i inne. Zabiegi ich usuwania za pomocą lasera mają na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale także zapobiegające rozwojowi groźnej choroby - czerniaka, w przypadku pieprzyków o podejrzanej anatomii. Zabieg laserem jest bezkrwawy, małoinwazyjny oraz szybki - usunięcie jednego pieprzyka, w zależności od jego wielkości, trwa przeciętnie kilka minut.

Gdzie w Szczecinie można usunąć pieprzyki za pomocą lasera?

Usuwanie laserem znamion barwnikowych / pieprzyków to jeden z zabiegów laserowych na skórę, oferowanych przez Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica. Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny laser CO2 Ultrapuls, który pracuje w trybie impulsowym - nie uszkadza otaczających tkanek. Jest to laser Exelo 2 wyprodukowany przez niemiecką firmę Quantel Derma. Lekarze znamiona barwnikowe różnego typu usuwają tutaj również metodą chirurgiczną, przy zmianach wątpliwych (podejrzenie ich złośliwości) z marginesem zdrowej skóry.

Pieprzyki za pomocą lasera likwiduje również w Szczecinie lek. med. Zbigniew Matuszewski, lekarz medycyny estetycznej, który zabiegami z wykorzystaniem laserów zajmuje się od 1998 roku. Pełni on rolę konsultanta w firmach produkujących lasery medyczne. W praktyce lekarskiej do usuwania nie tylko znamion barwnikowych, ale także różnego rodzaju przebarwień wykorzystuje laser Q-Switch, laser frakcyjny CO2 oraz laser V-Beam. Ponadto za pomocą lasera usuwa także zmiany potrądzikowe, znamiona skórne, brodawki i rogowacenia słoneczne.

Usunąć laserem pieprzyki można również w szczecińskiej Klinice Urody Kameleon, gdzie laserowe światło wykorzystywane jest również do usuwania kurzajek, brodawek płaskich, brodawek łojotokowych a także plam soczewicowatych, przebarwień polekowych czy piegów. Klinika ta wyposażona jest w lasery Nd:Yag, rubinowy oraz laser IPL. Inną stosowaną tutaj metodą na usuwanie nie tylko znamion barwnikowych i brodawek, ale również brązowych plamek, jest preparat Spotoway firmy Rejuvi, który powoduje odłączanie melaniny od tkanki skóry i jej złuszczenie.

Pacjenci szukali zabiegu znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Więcej na temat znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…