Usunięcie tłuszczaka Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą usunięcie tłuszczaka, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 8 innych klinik z okolicy Szczecina. Usunięcie tłuszczaka można przeprowadzić m.in. w Flosmed w Poznaniu (190 km od Szczecina) w cenie 600 zł lub w Centrum Medyczne ORSMED w Chojnicach (202 km od Szczecina) gdzie cena za usunięcie tłuszczaka wynosi 500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Usunięcie tłuszczaka najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie tłuszczaka w 8 placówkach w Szczecinie. Najniższa cena wynosi 350 zł w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak, najwyższa to 1900 zł, natomiast średni koszt to 743 zł.

Ile kosztuje usunięcie tłuszczaka w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie tłuszczaka najbliżej Szczecina:

Posiadamy również ofertę w 34 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie tłuszczaka w innych miastach.

Usunięcie tłuszczaka w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Tłuszczak (łac. lipoma) jest bezbolesnym i przesuwalnym guzem zbudowanym z tkanki tłuszczowej. Występuje głównie u ludzi w wieku 40-60 lat. Najczęstsza lokalizacja tłuszczaków to kark, tułów, ramiona oraz pośladki. Tłuszczak to nowotwór łagodny, który nie zagraża zdrowiu i życiu. Jednakże w przypadku wystąpienia tego typu zmiany zalecana jest konsultacja z lekarzem, aby ocenił, czy są wskazania do usunięcia guzka. Jednym ze wskazań są względy kosmetyczne.

Istnieją dwie metody usunięcia tłuszczaków: niechirurgiczne i chirurgiczne. Do metod niechirurgicznych zaliczamy liposukcję i iniekcje sterydami. Przeważnie stosuje się chirurgiczne usuwanie tłuszczaków. Nie jest to skomplikowana procedura, dzięki czemu okres rekonwalescencji nie jest długi. Przed wykonaniem zabiegu pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, w niektórych przypadkach znieczulenie ogólne wybór należy do lekarza. Następnie chirurg nacina skórę i usuwa guzek. Jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu.

Dermatochirurgia w Szczecinie - wyłuszczanie tłuszczaka

W Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica można usunąć tłuszczaki, a także włókniaki i kaszaki. Chirurg lek. Marcin Wiśniowski zajmuje się dermatochirurgią, wideodermatoskopią oraz laseroterapią. Oprócz tego w klinice można zlikwidować zmiany skórne, brodawki oraz odciski.

Chirurg dr n. med. Ryszard Derleta zajmuje się likwidowaniem tłuszczaków chirurgicznie i laserowo. Specjalista wykonuje zabiegi laserowego usuwania zmian barwnikowych, przebarwień i piegów. W prywatnym gabinecie doktora można poddać się zabiegowi wycinania odcisków metodą klasyczną oraz laserowej redukcji blizn.

Konsultacje i zabiegi dermatologiczne w wielospecjalistycznej klinice Mediklinika przeprowadza dr n. med. Kamila Stachura, która zajmuje się dermatologią i medycyną estetyczną. Ponadto w skład zespołu kliniki wchodzi wielu chirurgów ogólnych i chirurgów plastycznych, między innymi dr n. med. Beata Marszałek. W ofercie placówki znajduje się laserowe usuwanie zmian skórnych (tj. włókniaki i tłuszczaki).

Dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, zajmuje się chirurgią estetyczną operacyjnym usuwaniem patologicznych zmian w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Wśród najczęściej przeprowadzanych przez doktora zabiegów chirurgii estetycznej można wymienić usunięcie tłuszczaka, znamienia barwnikowego oraz blizn pooperacyjnych i pourazowych. Wszystkie usunięte zmiany badane są histopatologicznie. Pacjentów do zabiegu kwalifikuje w prywatnej praktyce chirurgicznej Asmed i Kolmed. Od 2009 roku współpracuje  z nim lek. Marek Łokaj, specjalista chirurg.

Szczecińska klinika dermatologiczna Focus Skin oferuje szereg zabiegów z zakresu dermatochirurgii, dermatologii estetycznej i dermatologii laserowej. Pracuje w niej dr n. med. Anna Stocka, która wykonuje zabiegi usuwania zmian skórnych, m.in. tłuszczaków, torbieli, gruczolaków, mięczaków i kłykcin. Zabieg wyłuszczenia tłuszczaka przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Chirurg plastyczny dr n. med. Tomasz Dydymski proponuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Przeprowadza zabiegi dermatochirurgiczne w klinice chirurgii plastycznej Artplastica. Zajmuje się usuwaniem tłuszczaków i innych zmian skórnych, np. modzeli, a także tatuaży.

Laser Clinic oferuje kompleksową opiekę dermatologiczną w zakresie dermatologii estetycznej, dermatochirurgii, alergologii dermatologicznej i wenerologi. Do zespołu kliniki należy dr n. med. Andrzej Królicki, specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Kadra medyczna ośrodka jako pierwsza na Pomorzu Zachodnim wykorzystuje laser frakcyjny CO2 - eCO2TM firmy Lutronic Corp, stosując go m.in. do redukcji rozstępów i blizn. Unowocześniła także przeprowadzanie zabiegów dermatochirurgicznych poprzez wykorzystanie lasera CO2 UltraDreamPulse. Lekarze kliniki chirurgicznie usuwają tłuszczaki i włókniaki twarde.

Więcej na temat usunięcie tłuszczaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…