Lekarze wykonujący usunięcie tłuszczaka w Szczecinie

W Szczecinie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa usunięcie tłuszczaka w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez dermatologa i chirurga ogólnego.

lek. Katarzyna Ostrowska-Clark

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Medimel

10 / 10

Usunięcie tłuszczaka w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Tłuszczak (łac. lipoma) jest bezbolesnym i przesuwalnym guzem zbudowanym z tkanki tłuszczowej. Występuje głównie u ludzi w wieku 40-60 lat. Najczęstsza lokalizacja tłuszczaków to kark, tułów, ramiona oraz pośladki. Tłuszczak to nowotwór łagodny, który nie zagraża zdrowiu i życiu. Jednakże w przypadku wystąpienia tego typu zmiany zalecana jest konsultacja z lekarzem, aby ocenił, czy są wskazania do usunięcia guzka. Jednym ze wskazań są względy kosmetyczne.

Istnieją dwie metody usunięcia tłuszczaków: niechirurgiczne i chirurgiczne. Do metod niechirurgicznych zaliczamy liposukcję i iniekcje sterydami. Przeważnie stosuje się chirurgiczne usuwanie tłuszczaków. Nie jest to skomplikowana procedura, dzięki czemu okres rekonwalescencji nie jest długi. Przed wykonaniem zabiegu pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, w niektórych przypadkach znieczulenie ogólne wybór należy do lekarza. Następnie chirurg nacina skórę i usuwa guzek. Jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu.

Dermatochirurgia w Szczecinie - wyłuszczanie tłuszczaka

W Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica można usunąć tłuszczaki, a także włókniaki i kaszaki. Chirurg lek. Marcin Wiśniowski zajmuje się dermatochirurgią, wideodermatoskopią oraz laseroterapią. Oprócz tego w klinice można zlikwidować zmiany skórne, brodawki oraz odciski.

Chirurg dr n. med. Ryszard Derleta zajmuje się likwidowaniem tłuszczaków chirurgicznie i laserowo. Specjalista wykonuje zabiegi laserowego usuwania zmian barwnikowych, przebarwień i piegów. W prywatnym gabinecie doktora można poddać się zabiegowi wycinania odcisków metodą klasyczną oraz laserowej redukcji blizn.

Konsultacje i zabiegi dermatologiczne w wielospecjalistycznej klinice Mediklinika przeprowadza dr n. med. Kamila Stachura, która zajmuje się dermatologią i medycyną estetyczną. Ponadto w skład zespołu kliniki wchodzi wielu chirurgów ogólnych i chirurgów plastycznych, między innymi dr n. med. Beata Marszałek. W ofercie placówki znajduje się laserowe usuwanie zmian skórnych (tj. włókniaki i tłuszczaki).

Dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, zajmuje się chirurgią estetyczną operacyjnym usuwaniem patologicznych zmian w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Wśród najczęściej przeprowadzanych przez doktora zabiegów chirurgii estetycznej można wymienić usunięcie tłuszczaka, znamienia barwnikowego oraz blizn pooperacyjnych i pourazowych. Wszystkie usunięte zmiany badane są histopatologicznie. Pacjentów do zabiegu kwalifikuje w prywatnej praktyce chirurgicznej Asmed i Kolmed. Od 2009 roku współpracuje  z nim lek. Marek Łokaj, specjalista chirurg.

Szczecińska klinika dermatologiczna Focus Skin oferuje szereg zabiegów z zakresu dermatochirurgii, dermatologii estetycznej i dermatologii laserowej. Pracuje w niej dr n. med. Anna Stocka, która wykonuje zabiegi usuwania zmian skórnych, m.in. tłuszczaków, torbieli, gruczolaków, mięczaków i kłykcin. Zabieg wyłuszczenia tłuszczaka przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Chirurg plastyczny dr n. med. Tomasz Dydymski proponuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Przeprowadza zabiegi dermatochirurgiczne w klinice chirurgii plastycznej Artplastica. Zajmuje się usuwaniem tłuszczaków i innych zmian skórnych, np. modzeli, a także tatuaży.

Laser Clinic oferuje kompleksową opiekę dermatologiczną w zakresie dermatologii estetycznej, dermatochirurgii, alergologii dermatologicznej i wenerologi. Do zespołu kliniki należy dr n. med. Andrzej Królicki, specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Kadra medyczna ośrodka jako pierwsza na Pomorzu Zachodnim wykorzystuje laser frakcyjny CO2 - eCO2TM firmy Lutronic Corp, stosując go m.in. do redukcji rozstępów i blizn. Unowocześniła także przeprowadzanie zabiegów dermatochirurgicznych poprzez wykorzystanie lasera CO2 UltraDreamPulse. Lekarze kliniki chirurgicznie usuwają tłuszczaki i włókniaki twarde.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie tłuszczaka w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Więcej na temat usunięcie tłuszczaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…