Operacja wodniaka jądra Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą operacja wodniaka jądra, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 4 innych klinik z okolicy Szczecina. Operacja wodniaka jądra można przeprowadzić m.in. w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak Żnin (203 km od Szczecina) lub w Gabinety Lekarskie Jeżycka 44 w Poznaniu (194 km od Szczecina) gdzie cena za operacja wodniaka jądra wynosi 5000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja wodniaka jądra najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury operacja wodniaka jądra w 4 placówkach w Szczecinie. Najniższa cena wynosi 4000 zł w Specjalistyczny gabinet urologiczny dr n. med. Piotra Cieślińskiego Poznań, najwyższa to 5450 zł, natomiast średni koszt to 4817 zł.

Ile kosztuje operacja wodniaka jądra w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja wodniaka jądra najbliżej Szczecina:

Posiadamy również ofertę w 28 innych miastach. Sprawdź ceny operacja wodniaka jądra w innych miastach.

Operacja wodniaka jądra w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Wodniak jądra jest torbielą zlokalizowaną w worku mosznowym. Zazwyczaj występuje po jednej stronie. W przypadku powiększenia worka mosznowego należy jak najszybciej udać się do lekarza, aby przeprowadzić diagnostykę wodniaka jądra. Podczas zabiegu usunięcia wodniaka jądra lekarz nacina skórę moszny i ewakuuje płyn znajdujący się w wodniaku. Pacjent jest znieczulony przewodowo. Po operacji należy przestrzegać zaleceń lekarza oraz przez kilka tygodni prowadzić oszczędny tryb życia.

Operacja wodniaka jądra w szczecińskich klinikach

Usunięcie wodniaka jądra to zabieg chirurgiczny, do którego potrzebna jest kwalifikacja urologa, będąca w ofercie Gabinetu Urologicznego, prowadzonego przez urologa i chirurga dr Igora Frulenko. Lekarz w 2012 roku uczestniczył w 42 Kongresie Naukowym Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W gabinecie można poddać się zabiegowi nacięcia zwężenia cewki metodą endoskopową oraz operacji krótkiego wędzidełka. Dr Igor Frulenko wykonuje tu wlewki z BCG u mężczyzn chorujących na raka pęcherza moczowego. 

Urolog dr Ryszard Derleta z prywatnego gabinetu urologicznego przy ul. Modrej usuwa wodniaki jąder bezoperacyjnie, wykonując zabieg skleroterapii jamy wodniaka jądra. Lekarz posiada drugą specjalizację z chirurgii. W gabinecie można umówić się na wycięcie napletka w przypadku stulejki, czyli tzw. zabieg obrzezania, a także na laserowe usunięcie brodawek umiejscowionych na narządach płciowych. Dr Derleta usuwa też kłykciny kończyste metodą elektrokoagulacji lub krioterapii.

Operacja wodniaka jądra sposobem Bergmann'a jest przeprowadzana przez chirurga i urologa dr Wojciecha Bychawskiego, konsultującego pacjentów w klinice zdrowia Uromedex. Lekarze z placówki diagnozują i leczą choroby prostaty, prącia i jąder. Pacjenci mogą liczyć na szczegółowe badania diagnostyczne, m.in. badanie urodynamiczne, badanie USG jąder. Do Uromedex można też wybrać się z dzieckiem w przypadku niepokojących objawów zakażenia dróg moczowych lub nieprawidłowości w obrębie moszny lub jąder, np. powiększona moszna, wyczuwalny guzek w mosznie.

W Szczecinie przy ul. Milczańskiej znajduje się Specjalistyczny Gabinet Urologiczny A. Lemiński, dysponujący cyfrowym ultrasonografem Mindray DP-50, wykorzystywanym m.in. przy diagnostyce USG wodniaka jądra lub przerostu gruczołu krokowego. Urolog dr Artur Lemiński, który w 2009 roku otrzymał Nagrodę im Richarda Wolfa na Kongresie NEEM, przeprowadza też inwazyjne badania diagnostyczne, np. badanie cystoskopowe i elektroresekcję przezcewkową (TURBT) u mężczyzn z guzem pęcherza moczowego.

Operacyjne leczenie wodniaka jądra jest w ofercie szczecińskich gabinetów lekarskich Dr Machoy, gdzie pracuje urolog dr n.med. dr Piotr Machoy, posiadający certyfikat z kursu doskonalącego w zakresie diagnostyki andrologicznej. Lekarz należy od 2001 roku do European Association of Urology (Europejskie Towarzystwo Urologii). W gabinetach dr Machoy wykonuje się zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego i torbieli jąder.

Chirurg dziecięcy dr n.med. Marek Rybkiewicz z Medikliniki, oprócz chirurgicznego leczenia wodniaków jąder u dzieci, przeprowadza też operację wnętrostwa u chłopców, u których jądra nie zstąpiły do moszny, co w życiu dorosłym może prowadzić do niepłodności. W Mediklinice pracuje również urolog dr hab. n. med. Zbigniew Ziętek, który zdobył doświadczenia na stażu zagranicznym we francuskim Instytucie Urologii w Paryżu. Lekarz przeprowadza laparoskopowe operacje w obrębie układu moczowego u mężczyzn, np. laparoskopowe usunięcie żylaków powrózka nasiennego. W razie potrzeby pacjenci mogą poddać się biopsji okolicznych węzłów chłonnych.

Więcej na temat operacja wodniaka jądra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…