Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki Szczecin

Lekarze wykonujący usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Szczecinie

W Szczecinie posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez dermatologa i chirurga ogólnego.

dr n. med. Anita Huryń

dermatolog, wenerolog, kosmetolog

w Esteticon

ocena 5,0 / 5  (4 opinii)
lek. Natalia Ossowska-Kreft

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w Esteticon

lek. Joanna Wiśniewska

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

w Esteticon

Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Brodawki wirusowe (z łac. verrucae) najczęściej występują u starszych dzieci i są wywołane przez zarażenie się wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Mogą pojawiać się pojedynczo, a także w większej ilości w procesie samozakażenia. Wśród ich typów można wyróżnić brodawki zwykłe (z łac. verrucae vulgares - występujące na palach, łokciach, kolanach czy głowie), brodawki stóp (z łac. verrucae plantares - występujące na podeszwach stóp), brodawki płaskie (z łac. verrucae planane zwane inaczej młodocianymi, które zlokalizowane są na twarzy i grzbietach rąk) oraz brodawki płciowe (z łac. condylomata aculminata). Kurzajki należy usunąć jak najszybciej, gdyż lubią się szybko rozprzestrzeniać i są zaraźliwe. Wśród zabiegów ich likwidacji wyróżnia się: metodę laserową, krioterapię, elektrokoagulację i usunięcie chirurgiczne.

Gdzie w szczecińskich gabinetach dermatologicznych można pozbyć się kurzajki

Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki to jeden z zabiegów dermatologicznych, oferowanych przez znajdujące się w Szczecinie Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica, które usytuowane jest pomiędzy Placem Szarych Szeregów a Placem Odrodzenia. Lekarze w centrum do zabiegów likwidujących kurzajki wykorzystują technikę laserową, posługując się laserem frakcyjnym CO2 Exelo 2 niemieckiej firmy Quantel Derma. Ponadto za jego pomocą w funkcji pełnej ablacji usuwają różne znamiona skórne, brodawki łojotokowe, włókniaki i kępki żółte, a także rogowacenia słoneczne i blizny przerosłe.

Likwidacją kurzajek w Szczecinie zajmuje się także lek. med. Joanna Stosio-Rostecka, dermatolog i wenerolog (specjalizacja w 2013 roku), która zmiany te odparowuje za pomocą lasera CO2. Odbyła ona liczne kursy z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, posiada m.in. dyplom z odbytego w 2010 roku w Lublinie szkolenia z zakresu posługiwania się laserem CO2 w zastosowaniach dermatologicznych i metodach frakcyjnych. Ponadto wśród jej certyfikatów znajduje się także zaświadczenie, potwierdzające ukończenie kursu "Laseroterapia w dermatologii".

Różne rodzaje brodawek wirusowych usuwane są również w Szczecinie w Klinice Dermatologicznej DermaDent, wyposażonej w laser CO2 o długości fali 10.600 nm. Za jego pomocą likwiduje się tutaj również brodawki łojotokowe, włókniaki miękkie i gruczolaki potowe, a także kłykciny kończyste i rogowacenia słonecznie. Oferowane są także inne zabiegi laserowe, redukujące blizny potrądzikowe czy wygładzające blizny przerostowe.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Więcej na temat usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki