Tomografia komputerowa Szczecin i okolice

Chcesz wykonać tomografię zatok lub głowy w Szczecinie? A może potrzebujesz badania PET/CT? Poniżej znajdziesz listę 3 pracowni diagnostycznych, które dysponują tomografem. Sprawdź ceny poszczególnych badań i wybierz placówkę, która najbardziej Ci odpowiada. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę w dogodnym terminie!

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą tomografia komputerowa, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 3 innych klinik z okolicy Szczecina. Tomografia komputerowa można przeprowadzić m.in. w Exclusive Dental Studio w Poznaniu (198 km od Szczecina) w cenie 150 zł lub w LUX MED Poznań w Poznaniu (195 km od Szczecina) gdzie cena za tomografia komputerowa wynosi 280 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Tomografia komputerowa najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą tomografia komputerowa najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 150 zł za tomografia komputerowa stomatologiczna natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 350 zł (tomografia komputerowa stomatologiczna).

Ile kosztuje tomografia komputerowa w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi tomografia komputerowa najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen tomografia komputerowa najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Tomografia komputerowa głowy
  Poznań, (195 km od Szczecina)

  280 zł

 • Tomografia komputerowa kości skroniowych
  Poznań, (195 km od Szczecina)

  350 zł

  Bydgoszcz, (232 km od Szczecina)

  350 zł

 • Tomografia komputerowa zatok
  Poznań, (195 km od Szczecina)

  280 zł

  Bydgoszcz, (232 km od Szczecina)

  280 zł

 • Tomografia komputerowa jamy brzusznej
  Poznań, (195 km od Szczecina)
  630 zł - TK jamy brzusznej i klatki piersiowej

  350 zł

  Bydgoszcz, (232 km od Szczecina)
  630 zł - TK jamy brzusznej i klatki piersiowej

  350 zł

 • Tomografia komputerowa stomatologiczna
  Poznań, Katowicka 81e(195 km od Szczecina)

  od 150 zł
  do 350 zł

  Poznań, (195 km od Szczecina)

  350 zł

  Bydgoszcz, (232 km od Szczecina)

  350 zł

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny tomografia komputerowa w innych miastach.

Tomografia komputerowa w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Tomografia komputerowa to specjalistyczne badanie obrazowe, wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Badanie ma na celu ocenę struktur narządów oraz wykrycie nieprawidłowości w ich budowie. Lampa rentgenowska, obracająca się wzdłuż ciała pacjenta, emituje promienie, które pochłaniane są przez układ detektorów umieszczony w aparacie. Ten rejestruje osłabienie promieniowania przechodzącego przez organizm i w ten sposób uzyskuje obraz danej warstwy ciała pacjenta. Badanie tomografem jest bezbolesne i przeprowadza je lekarz radiolog.

Kadra w Exclusive Dental Studio Kadra w Exclusive Dental Studio

Gdzie na tomografię komputerową w Szczecinie?

Jedną z szczecińskich placówek, które oferują swoim pacjentom badania z wykorzystaniem tomografu, jest zlokalizowane w Śródmieściu Centrum Medyczne Evomed. Placówka świadczy szeroki wachlarz usług w zakresie poradnictwa lekarskiego i konsultacji fizjoterapeutycznych, a także diagnostyki. Można tu wykonać badania takie jak m.in.:

 • tomografia komputerowa głowy
 • tomografia komputerowa zatok
 • tomografia komputerowa jamy brzusznej
 • tomografia komputerowa całego ciała (Whole Body)

Badanie PET/CT, stosowane zwłaszcza do wykrycia oraz kontrolowania przebiegu nowotworów, ma w swojej ofercie Centrum Diagnostyki Obrazowej Newmedical (dzielnica Prawobrzeże).

Tomografia komputerowa na NFZ w Szczecinie

Świadczenia z zakresu tomografii komputerowej są możliwe do zrealizowania w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, wiążą się jednak z długim czasem oczekiwania - w Szczecinie wynosi on minimum miesiąc. Jeśli więc chcemy przeprowadzić badanie TK jak najszybciej, warto zapoznać się z ofertą prywatnych placówek medycznych.

Pozostałe placówki w zachodniopomorskim

Kadra w Exclusive Dental Studio Kadra w Exclusive Dental Studio

Badanie tomografem komputerowym można przeprowadzić w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej SPWSZ. Placówka oferuje badania na nowoczesnym aparacie 64-rzędowym, który pozwala na wykonanie szerokiej gamy zabiegów z zakresu tomografii komputerowej, w tym także badań naczyniowych. Dzięki urządzeniu możliwe jest wykonanie tomografii komputerowej kręgosłupa i układu kostno-stawowego, głowy szyi i klatki piersiowej, a także serca oraz jamy brzusznej. Urządzenie umożliwia obrazowanie w 2D oraz 3D w różnych płaszczyznach.

W Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojskowego w Szczecinie także dostępna jest diagnostyka z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Placówka wyposażona jest w nowoczesny tomograf komputerowy Somatom Perspective ze 128-warstwowym skanerem Siemensa, który wykonuje ponad 170 obrazów na sekundę. Sprzęt ten pozwala uzyskać najwyższej jakości obrazowanie struktur anatomicznych. Dawka promieniowania podczas badania jest nawet 60% mniejsza niż w sprzęcie starszej generacji, dzięki czemu badania są szybsze i dużo bezpieczniejsze.

Tomografia komputerowa. Cena w Szczecinie

Badanie PET/CT w Szczecinie to koszt w wysokości 3599 zł. Tomografia komputerowa pojedynczych narządów wiąże się z kolei z wydatkiem od 250 zł wzwyż. Ostateczna cena zależy m.in. od tego, czy konieczne jest podanie kontrastu.

Więcej na temat tomografia komputerowa