Tomografia komputerowa Szczecin i okolice

Chcesz wykonać tomografię zatok lub głowy w Szczecinie? A może potrzebujesz badania PET/CT? Poniżej znajdziesz listę 0 pracowni diagnostycznych, które dysponują tomografem. Sprawdź ceny poszczególnych badań i wybierz placówkę, która najbardziej Ci odpowiada. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę w dogodnym terminie!

Filtruj wyniki:

Tomografia komputerowa w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Tomografia komputerowa to specjalistyczne badanie obrazowe, wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Badanie ma na celu ocenę struktur narządów oraz wykrycie nieprawidłowości w ich budowie. Lampa rentgenowska, obracająca się wzdłuż ciała pacjenta, emituje promienie, które pochłaniane są przez układ detektorów umieszczony w aparacie. Ten rejestruje osłabienie promieniowania przechodzącego przez organizm i w ten sposób uzyskuje obraz danej warstwy ciała pacjenta. Badanie tomografem jest bezbolesne i przeprowadza je lekarz radiolog.

Gdzie na tomografię komputerową w Szczecinie?

Jedną z szczecińskich placówek, które oferują swoim pacjentom badania z wykorzystaniem tomografu, jest zlokalizowane w Śródmieściu Centrum Medyczne Evomed. Placówka świadczy szeroki wachlarz usług w zakresie poradnictwa lekarskiego i konsultacji fizjoterapeutycznych, a także diagnostyki. Można tu wykonać badania takie jak m.in.:

  • tomografia komputerowa głowy
  • tomografia komputerowa zatok
  • tomografia komputerowa jamy brzusznej
  • tomografia komputerowa całego ciała (Whole Body)

Badanie PET/CT, stosowane zwłaszcza do wykrycia oraz kontrolowania przebiegu nowotworów, ma w swojej ofercie Centrum Diagnostyki Obrazowej Newmedical (dzielnica Prawobrzeże).

Tomografia komputerowa na NFZ w Szczecinie

Świadczenia z zakresu tomografii komputerowej są możliwe do zrealizowania w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, wiążą się jednak z długim czasem oczekiwania - w Szczecinie wynosi on minimum miesiąc. Jeśli więc chcemy przeprowadzić badanie TK jak najszybciej, warto zapoznać się z ofertą prywatnych placówek medycznych.

Pozostałe placówki w zachodniopomorskim

Badanie tomografem komputerowym można przeprowadzić w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej SPWSZ. Placówka oferuje badania na nowoczesnym aparacie 64-rzędowym, który pozwala na wykonanie szerokiej gamy zabiegów z zakresu tomografii komputerowej, w tym także badań naczyniowych. Dzięki urządzeniu możliwe jest wykonanie tomografii komputerowej kręgosłupa i układu kostno-stawowego, głowy szyi i klatki piersiowej, a także serca oraz jamy brzusznej. Urządzenie umożliwia obrazowanie w 2D oraz 3D w różnych płaszczyznach.

W Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojskowego w Szczecinie także dostępna jest diagnostyka z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Placówka wyposażona jest w nowoczesny tomograf komputerowy Somatom Perspective ze 128-warstwowym skanerem Siemensa, który wykonuje ponad 170 obrazów na sekundę. Sprzęt ten pozwala uzyskać najwyższej jakości obrazowanie struktur anatomicznych. Dawka promieniowania podczas badania jest nawet 60% mniejsza niż w sprzęcie starszej generacji, dzięki czemu badania są szybsze i dużo bezpieczniejsze.

Tomografia komputerowa. Cena w Szczecinie

Badanie PET/CT w Szczecinie to koszt w wysokości 3599 zł. Tomografia komputerowa pojedynczych narządów wiąże się z kolei z wydatkiem od 250 zł wzwyż. Ostateczna cena zależy m.in. od tego, czy konieczne jest podanie kontrastu.