O specjaliście

Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska to uznany specjalista dermatologii i wenerologii, a także alergologii. Ukończyła uczelnię w 1979 roku, uzyskując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Jest członkiem Bydgoskiej Izby Lekarskiej w Bydgoszczy. W 1988 roku przystąpiła do egzaminu specjalizacyjnego, otrzymując tytuł specjalisty II stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii. Następnym krokiem w jej karierze zawodowej było przedstawienie w 1993 roku komisji egzaminacyjnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy swojej rozprawy doktorskiej. W 1994 roku złożyła kolejny egzamin, dzięki czemu uzyskała uprawnienia i tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie alergologii.

Profesor UMK, dr hab. n. med. Barbara Zegarska jest kierownikiem Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu. Od ponad 14 lat zajmuje się zabiegami odmładzającymi oraz kosmetologią leczniczą i pielęgnacyjną. Głównym kierunkiem jej badań są: procesy starzenia się skóry, preparaty Anty-Aging, trądzik pospolity i różowaty. Zajmuje się również problemami skóry suchej i chorób alergicznych, procesami wypadania włosów, chorobami paznokci oraz zmianami nowotworowymi skóry.

Osiągnięcia lekarza

Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska może się poszczycić imponującym zasobem wiedzy medycznej, który nieustannie poszerza. Jest autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Wśród artykułów, jakie opracowała, można wymienić pracę pt.: „Analiza wybranych czynników mających wpływ na długość leczenia owrzodzeń żylnych goleni”, opublikowaną w 2008 roku w czasopiśmie „Dermatologia Kliniczna”. Jest także autorką pracy pt.: „Pochodne witaminy A w kosmetologii i medycynie estetycznej”, która ukazała się w 2013 roku w czasopiśmie „Dermatologia i Uroda”.

Pełni funkcje przewodniczącego Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Należy także do Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV). Jest konsultantem wojewódzkim ds. dermatologii i wenerologii oraz członkiem Rady Naukowej takich czasopism jak: „Dermatologia Estetyczna” oraz „Medycyna Estetyczna i Anti-Aging”. Jest również członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, w której pełni funkcję sekretarza. 

Aktywnie angażuje się w projekty naukowe, obejmując nad nimi honorowy patronat. W 2011 roku uczestniczyła w Dniu Dawcy Szpiku, zorganizowanym przez Collegium Medicum UMK wraz z fundacją DKMS Polska Wspólnie przeciw białaczce. Ideą akcji było pozyskanie potencjalnych dawców komórek macierzystych. W 2013 roku objęła honorowy patronat nad Wielkim Finałem przedsięwzięcia „Studenci wspólnie przeciw białaczce”. Jest również organizatorem konferencji naukowych, w tym m.in. VII Konferencji Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, która miała miejsce w 2013 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. W tym samym roku była członkiem Komitetu Naukowego warsztatów interaktywnych „Moja Kobiecość”, obejmujących zagadnienia z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii, a także zaburzeń odżywiania, problemów terapeutycznych oraz pielęgnacji skóry u kobiet w różnych okresach życia.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. B. Zegarska

Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska specjalizuje się w leczeniu różnego typu schorzeń skórnych. Udziela pomocy pacjentom borykającym się z problemem trądziku pospolitego i różowatego, a także leczy choroby paznokci. Zajmuje się procesami wypadania włosów oraz niwelowaniem oznak starzenia się skóry. Podczas zabiegów wykorzystuje preparaty Anty-Aging.

Pomaga pacjentom dotkniętym problemem zmian nowotworowych skóry. Do jej gabinetu zgłaszają się pacjenci cierpiący na schorzenia alergiczne, a także osoby ze suchą skórą, wymagającą odpowiedniej pielęgnacji.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, wraz z cennikiem usług.

Clinica Dermatoestetica, Bydgoszcz

Clinica Dermatoestetica

Bydgoszcz, ul. Cicha 24 lok. 4
7,9 / 10   •   Dobra   •  57 opinii
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska
Umów wizytę w Clinica Dermatoestetica:
  • Konsultacje

    Konsultacja dermatologiczna
    250
  • Dermatologia

  • Chirurgia podologiczna i podologia

  • Medycyna regeneracyjna

  • Medycyna estetyczna

  • Diagnostyka i badania

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…