O specjaliście

Lek. Katarzyna Ostrowska-Clark jest założycielką i właścicielką kliniki MEDIMEL. Jest również głównym chirurgiem wykonującym większość zabiegów w tej placówce. Posiada ponad 14. letnie doświadczenie w chirurgii estetycznej. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu ginekomastii, operacjach piersi i powiek oraz liposukcji. Pani doktor ukończyła Uniwersytet Medyczny w Szczecinie na wydziale lekarskim, a następnie po złożeniu państwowego egzaminu specjalizacyjnego otrzymała tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Kształciła się w Polsce i za granicami naszego kraju. Przez 6 lat była pracownikiem II Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, aktualnie jest starszym asystentem na Oddziale Chirurgii Ogólnej 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Odbyła staż podyplomowy w brytyjskim szpitalu Southmead Hospital Bristol i roczny kontrakt jako chirurg ogólny w Causeway Hospital Coleraine. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich i The European Academy of Facial Plastic Surgery.

Pani doktor Ostrowska-Clark kreuje w swojej klinice wyjątkową atmosferę, gdyż dla niej jest to ważny element procesu terapeutycznego. Uważa, że jeśli między pacjentem a lekarzem dochodzi do nawiązania relacji opartej na zaufaniu, to proces powrotu do zdrowia po operacji jest szybszy, a pacjent znacznie chętniej przestrzega zaleceń pooperacyjnych. Pacjenci mają świadomość, że mogą na nią liczyć podczas całego procesu leczenia, a także po jego zakończeniu.

Jest osobą bardzo ciepłą i otwartą. Jej klinika przypomina prawdziwy dom – jest nie tylko urządzona ze smakiem, ale również posiada ogród, gdzie pacjenci mogą się zrelaksować przed i po zabiegu. Prywatnie jest mamą trójki wspaniałych dzieci, wielbicielką malarstwa i pasjonatką hodowcą wyżłów Weimarskich krótkowłosych. Spacery z psami są dla niej formą relaksu i źródłem energii do pracy.

Osiągnięcia lekarza

Medycyna estetyczna to szczególna dziedzina medycyny, w której obecny postęp techniczny jest motorem szybkich zmian zarówno na polu pojawiania się nowych preparatów jak i stosowanych technik operacyjnych. Mając to na uwadze pani doktor Katarzyna Ostrowska-Clark nieustannie podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w wydarzeniach medycznych w Polsce i za granicą. Dzięki kursom i szkoleniom stale podnosi jakość przeprowadzanych zabiegów i poszerza swoją ofertę o najnowsze osiągnięcia chirurgii plastycznej.

Pani doktor Katarzyna Ostrowska-Clark regularnie bierze udział w prestiżowych szkoleniach i konferencjach organizowanych m.in. przez Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS) i The European Academy of Facial Plastic Surgery (CAFTAS Meetings). Wiele uwagi poświęca doskonaleniu się w wykonywaniu zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Uczestniczyła w szkoleniach Master Class in Breast Surgery, New Trends in Breast and Body Contouring, czy International Symposium for Plastic Surgeons Secondary Optimising Aesthetic Surgery. Zajmuje się nie tylko upiększaniem ciała, ale także pomaga odzyskać symetryczny kształt piersi po zabiegach operacyjnych gruczołu piersiowego. Uczestniczyła w kursie naukowo-szkoleniowym z chirurgii onkoplastycznej: Chirurgia radiofalowa, chirurgia piersi, przeszczepianie tłuszczu z wykorzystaniem komórek macierzystych, warsztatach Konsylium – Leczenie Bólu Nowotworowego i konferencji Plastic and Reconstructive Surgery of the Breast.

Szkolenia z zakresu medycyny estetycznej pomagają bardziej holistycznie podchodzić do poprawy wyglądu pacjentów. Pani doktor brała udział w kursach poświęconych technikom iniekcji nici wchłanialnych PDO First Lift, wykorzystania preparatu Juvaderm w zabiegach upiększających i warsztatach organizowanych przez firmę Allergan poświęconych technikom odmładzania twarzy.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. K. Ostrowska-Clark

Pani doktor Katarzyna Ostrowska-Clark przeprowadza wiele zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Wykonuje również niektóre zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej i flebologii. W wykonywaniu zabiegów chirurgicznych posiada kilkunastoletnie doświadczenie.

Zabiegiem, który cieszy się największą popularnością jest korekcja powiek. Pani doktor nie tylko ma ogromne, kilkunastoletnie doświadczenie w jego wykonywaniu, ale i wiedzę dotyczącą jego modyfikacji. Korekcję powiek (blepharoplastykę) w zależności od potrzeby łączy z zabiegami wykonywanymi na kącikach oczu (kantopeksia, kantoplastyka) oraz usuwaniem znamion i tłuszczaków w skórze. Zabiegi te zapewniają pacjentom odmłodzenie wyglądu, uzyskanie spokojnego zrelaksowanego wyrazu twarzy i wyeksponowanie oczu.

Pani doktor Katarzyna Ostrowska-Clark jest specjalistką w przeprowadzaniu operacyjnego leczenia ginekomastii. Dzięki swojej wiedzy usprawniła zabieg tak, aby ingerencja chirurgiczna była jak najmniej widoczna. Usunięcie męskich gruczołów piersiowych wykonywane jest metodą połączenia liposukcji i operacji z użyciem skalpela.

W zakres operacji wykonywanych przez panią doktor wchodzi plastyka piersi i powiększanie piersi za pomocą implantów. Na zabiegi zgłaszają się też pacjentki chcące zmniejszyć otoczki i brodawki sutkowe, chcące poprawić wygląd wyciągniętych brodawek, cierpiące z powodu asymetrii lub deformacji piersi. Zabiegi przeprowadza się głównie ze względów estetycznych. Część pacjentek decyduje się na symetryzację piersi po zabiegach operacyjnych gruczołów piersiowych i usunięciu guzów piersi. Dobór implantów wspomagany jest systemem komputerowym Matrix – BioDynamic, dzięki któremu łatwo dobrać model i rozmiar implantu do rozmiarów klatki piersiowej pacjentki.

W zabiegach medycyny estetycznej pani doktor wykorzystuje kwas hialuronowy (Juvaderm) i przeszczepianie tłuszczu własnego do wypełniania tkanek w okolicach objętych ubytkiem objętości. Zmarszczki i bruzdy twarzy korygowane są za pomocą toksyny botulinowej i wypełniaczy.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje lek. Katarzyna Ostrowska-Clark, wraz z cennikiem usług.

Medimel, Szczecin

Medimel

Szczecin, ul. Nowowiejska 1E
10 / 10   •   Rewelacyjna   •  43 opinii
lek. Katarzyna Ostrowska-Clark
lek. Katarzyna Ostrowska-Clark
Umów wizytę w Medimel:
 • Konsultacje

  Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej
  200 zł - dot. operacji piersi
  od 150 do 200 
  Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej
  150
 • Chirurgia plastyczna

 • Chirurgia ogólna

 • Urologia

 • Dermatologia

 • Ginekologia estetyczna

 • Medycyna estetyczna


Certyfikaty

Lista 15 certyfikatów otrzymanych przez lek. Katarzyna Ostrowska-Clark, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

 • Certyfikat Zaufania Pacjentów - "Laur Pacjenta 2013" w dziedzinie chirurgii ogólnej dla dr K.Ostrowskiej-Clark
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w konferencji i warsztatach poświęconych chirurgii piersi
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w sympozjum poświęconym zabiegom odmładzania twarzy
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w konferencji poświęconej medycynie estetycznej twarzy
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w konsylium „Leczenie bólu nowotworowego”
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w QMP Reconstructive Surgery Symposium
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w konferencji "Plastic and Reconstructive Surgery of the Breast"
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w kursie naukowo-szkoleniowym z chirurgii onkoplastycznej "Chirurgia radiofalowa, chirurgia piersi, przeszczepianie tłuszczu z wykorzystaniem komórek macierzystych"
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w sesji szkoleniowej z zastosowania technik iniekcji nici wchłanialnych PDO First Lift
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w szkoleniu z zastosowania preparatu Restylane
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w Allergan Face Approach
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w IX Sympozjum naukowo-szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Flebologicznego
 • Certyfikat uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej przez dr K.Ostrowską-Clark
 • Certyfikat uczestnictwa dr K.Ostrowskiej-Clark w International Symposium for Plastic Surgeons Secondary Optimising Aesthetic Surgery