dr n. med. Norbert Zapotoczny

chirurg naczyniowy, flebolog, proktolog, chirurg ogólny

  • Konsultacja chirurgiczna180 zł
  • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym150 zł
  • Konsultacja proktologiczna200 zł
  • Konsultacja flebologiczna150 zł
  • Pokaż więcej (79)

lek. Mariusz Turowski

chirurg ogólny, proktolog

  • Konsultacja chirurgiczna200 zł
  • Konsultacja ortopedyczna180 zł
  • Konsultacja proktologiczna200 zł
  • Konsultacja proktologiczna online200 zł
  • Pokaż więcej (10)
Pokaż więcej wyników

Proktolodzy - informacje

Autor:

Proktolog to lekarz specjalista, do którego może udać się pacjent, cierpiący na schorzenia jelita grubego i odbytnicy. Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki z zakresu badania palpacyjnego, rektoskopii, anoskopii czy kolonoskopii, lekarz tej specjalności proponuje pacjentowi odpowiedni sposób leczenia. Jest to leczenie zachowawcze lub zabiegowe takich schorzeń, jak zmiany zapalne, polipy i nowotwory jelita grubego a także żylaki odbytu, szczeliny odbytu czy przetoki okołoodbytnicze. Do proktologa może udać się także pacjent z bólami odbytu, krwawieniami z odbytu, z urazami odbytu po poradach a także w przypadku nietrzymania stolca.

Leczenie chorób jelita grubego i odbytnicy u polskich proktologów

Lekarzem, do którego może udać się pacjent na diagnostykę i leczenie schorzeń odbytu i jelita grubego jest lek. med. Anna Bielec-Michałowska, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1984 i II stopnia od 1989 roku) oraz chirurgii onkologicznej (od 2009 roku), która przyjmuje w Prywatnym Gabinecie Proktologicznym w Opolu. Zajmuje się kompleksową diagnostyką chorób proktologicznych, leczy żylaki odbytu metodą Barrona oraz przez gumkowanie. Wykonuje także badania z zakresu anoskopii, rektoskopii i kolonoskopii.

Kolejnym lekarzem, oferującym konsultacje z zakresu proktologii, jest dr n. med. Piotr Małek, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1982 i II stopnia od 1987 roku). Udziela on pomocy z zakresu proktologii w swoim Gabinecie Chirurgiczno-Proktologicznym mieszczącym się w Rzeszowie. Lekarz ten należy m.in. do Polskiego Klubu Koloproktologii. Swoje doświadczenie z diagnostyki i leczenia proktologicznego zdobywał podczas wieloletniej pracy w Poradni Proktologicznej mieszczącej się w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie (lata 1989-2007). Do leczonych przez niego w gabinecie schorzeń proktologicznych można zaliczyć chorobę hemoroidalną i szczelinę odbytu.

Proktolog proponujący swoje usługi na terenie Polski to także dr n. med. Lesław Gończowski, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1978 i II stopnia w 1984 roku), przyjmujący w swoim gabinecie w Krakowie. Doświadczenie z zakresu leczenia chorób odbytu i odbytnicy oraz jelita grubego zdobywał podczas pracy w III Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej w Krakowie oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej Okręgowego Szpitala Kolejowego w Krakowie. W gabinecie zajmuje się m.in. leczeniem hemoroidów za pomocą metody hemoron oraz leczeniem szczeliny odbytu w sposób zachowawczy.