Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1

DENTRUM

5,0 / 5  (32 opinii)  rozwiń
 • Wizyta kontrolna aparatu stałego 200 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2000 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 4000 zł
 • Invisalign - aparat ortodontyczny od 6000 zł
 • Konsultacja ortodontyczna (przedzabiegowa)  200 zł
Zadzwoń:  32 433pokaż numerCzynny terazJesteśmy teraz dostępni - zadzwoń
Kraków, ul. Św. Gertrudy 4

Denta Med

4,5 / 5  (204 opinii)  rozwiń
 • Wizyta kontrolna aparatu stałego 110 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 1800 zł
 • Aparat ortodontyczny stały ceramiczny (1 łuk) 2500 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 3600 zł
 • Konsultacja ortodontyczna (przedzabiegowa)  100 zł
Gdańsk, ul. Słonimskiego 1 lok. 65

Prodent

4,8 / 5  (115 opinii)  rozwiń
 • Wizyta kontrolna aparatu stałego 100 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) od 2000 zł
 • Aparat ortodontyczny stały porcelanowy (1 łuk) 3200 zł
 • Zdjęcie aparatu stałego 1250 zł
 • Konsultacja ortodontyczna (przedzabiegowa)  100 zł
Wrocław, ul. Księcia Witolda 49

Platinum

4,9 / 5  (54 opinii)  rozwiń
 • Wizyta kontrolna aparatu stałego od 100 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 1800 zł
 • Aparat ortodontyczny stały porcelanowy (1 łuk) 2800 zł
 • Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) 2800 zł
 • Konsultacja ortodontyczna (przedzabiegowa)  100 zł
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący ortodoncja

Posiadamy w ofercie 9 specjalistów w 34 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 71 różnych placówkach. Usługa ortodoncja jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

dr n. med. Daniel Ciapiński

stomatolog

w DENTRUM

ocena 5,0 / 5  (9 opinii)
lek. dent. Karolina Trusiewicz

stomatolog

w BestWayDent

ocena 5,0 / 5  (3 opinii)
lek. dent. Marzena Lachowska-Misiak
dr n. med. Bartłomiej Pawlus

stomatolog

w Rewadent

lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań), Medycyna Estetyczna dr Małgorzata Kmiecik

lek. dent. Natalia Rajska-Karaś

stomatolog

w AlbusDent

dr n. med. Karolina Kownacka

stomatolog

w AlbusDent

lek. dent. Marcin Kotowski

stomatolog

w AlbusDent

lek. dent. Katarzyna Łukasik-Fąferko

stomatolog

w Dentim Clinic

Ortodoncja - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Ortodoncja to specyficzna gałąź medycyny, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Leczeniem ortodontycznym zajmują się lekarze stomatolodzy, u których porady szukają pacjenci zmagający się z problemem nieestetycznych, krzywych zębów. Choć problem ten może wydawać się błahy, dość mocno rzutuje na codzienne funkcjonowanie. Niektóre osoby wstydzą się szeroko uśmiechać z obawy, że ich krzywe zęby zostaną zauważone. Leczenie ortodontyczne krzywych zębów opiera się na noszeniu aparatów ortodontycznych.

Ortodoncja w polskich klinikach stomatologicznych

Klinika stomatologiczna Heliodent w Bydgoszczy oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne przed założeniem aparatu stałego na zęby. Ortodonci stosują tu standardowe metalowe aparaty ortodontyczne oraz ceramiczne, które kolorystycznie są dopasowywane do barwy zębów tak, aby były mało widoczne. W Heliodent pracuje stomatolog dr Natalia Kazimierczak, której zamiłowaniem jest ortodoncja. Dr Kazimierczak zaleca przygotowanie zębów do założenia aparatu ortodontycznego poprzez wcześniejsze usunięcie kamienia nazębnego, a także dokładne wyleczenie próchnicy.

Problemem wad zgryzu w Lublinie zajmuje się ortodonta dr Beata Walawska, uczestniczka kursu pt. "Leczenie problemów pionowych u pacjentów dorosłych, zgryz otwarty, zgryz głęboki", a także "System Damona w leczeniu stawu skroniowo-żuchwowego". Lekarz pracuje w klinice stomatologicznej Ortomix, gdzie zajmuje się leczeniem aparatami zdejmowanymi w terapii cofniętej żuchwy, a także sprowadzaniem zębów zatrzymanych przy pomocy aparatu ortodontycznego. Z usług Ortomix mogą skorzystać też ci najmniejsi pacjenci, ponieważ dr Walawska przeprowadza leczenie ortodontyczne u dzieci.

Klinika Dental Comfort w Poznaniu specjalizuje się w ortodoncji funkcjonalnej i bezekstrakcyjnej. Stomatolodzy przeprowadzają tu leczenie ortodontyczne wspomagane mini-implantami. W Dental Comfort pracuje dentysta dr Dominik Matkowski, uczestnik kursu pt. "Strategie postępowania klinicznego w końcowej fazie leczenia ortodontycznego. Finishing w leczeniu ortodontycznym i interdyscyplinarnym", a także "Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych przy zastosowaniu aparatu łuku prostego". Lekarz zaleca wykonanie cyfrowego pantomogramu przed leczeniem ortodontycznym.

Konsultacje z zakresu ortodoncji są możliwe również w Katowicach, a dokładnie w klinice stomatologii i medycyny estetycznej FreshMed, gdzie pracuje dentysta dr Alicja Mol. Lekarz posiada certyfikat z kursu pt. "Zakańczanie przypadków w ortodoncji" oraz "Leczenie trudnych wad zgryzu. Zaburzenia pionowe: jak i kiedy je leczyć". Dr Mol wykonuje m.in. takie zabiegi jak założenie aparatu Clear Aligner czy ściągnięcie aparatu stałego. W trudniejszych przypadkach lekarz stosuje tzw. płytkę Schwarza/aparaty Schwarza.

Ortodoncja w Toruniu jest w usługach Prywatnego Gabinetu Ortodontycznego Krystyny Łysiak i Małgorzaty Łysiak-Seichter. Dr Krystyna Łysiak należy do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznejgo, a dr Seichter doświadczenie zdobywała w niemieckich klinikach uniwersyteckich. Stomatolodzy specjalizują się w leczeniu krzywych zębów stałymi aparatami ortodontycznymi. Na konsultacji ortodontycznej zwracają uwagę na występowanie skróconego wędzidełka języka, ponieważ z upływem czasu może ono doprowadzić do powstania wady zgryzu.

W Jeleniej Górze znajduje się gabinet Ortodoncja od A do Z, w którym można umówić się do stomatologa dr Agnieszki Zawiły, posiadającej specjalizację z ortodoncji. W gabinecie szczególnym zainteresowaniem cieszy się leczenie chrapania szynami TAP. Jeśli zaś chodzi o ortodoncję, dr Zawiła specjalizuje się w korekcji krzywych zębów aparatami ortodontycznymi różnego typu - stałymi, zdejmowanymi. Koryguje również inne wady zgryzu, m.in. leczenie tyłozgryzu, leczenie stłoczenia zębów.

Wizyta u ortodonty w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Konsultacja u lekarza ortodonty w angielskiej klinice Dentistry Oceana Boulevard może kosztować prawie 600 zł, natomiast w klinice Woodcock Lane Dental Care leczenie wad zgryzu aparatem lingwalnym to koszt od 10 do 17 tys złotych. Leczenie ortodontyczne w Polsce jest dużo tańsze niż w Wielkiej Brytanii, co sprzyja rozwojowi turystyki medycznej. Angielscy pacjenci chętnie odwiedzają polskie kliniki stomatologiczne, łącząc wizyty u ortodontów z wypoczynkiem w polskich kurortach, szczególnie okolice Trójmiasta nad Morzem Bałtyckim, gdzie można zażyć zdrowego jodu. Polskie miasta bogate są w zabytki, odwiedzane przez turystów z całego świata. Dużym zainteresowaniem cieszy się Stare Miasto w Poznaniu, Krakowie i Warszawie, gdzie przyjazny klimat tworzą stare kamienice i liczne kawiarnie.