DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,8 / 10  •  Znakomita  •  48 opinii
 • Wizyta kontrolna aparatu stałego 200 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 2000 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) 4000 zł
 • Invisalign - aparat ortodontyczny od 6000 zł
 • Konsultacja ortodontyczna 200 zł

DENS

Wrocław, ul. Łaciarska 5 lok. 1F
9,7 / 10  •  Znakomita  •  79 opinii
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 1800 zł
 • Aparat ortodontyczny stały porcelanowy (1 łuk) 3200 zł
 • Przyklejenie oderwanego zamka ortodontycznegozadzwoń
 • Aparat ortodontyczny stały łączony (1 łuk) 2500 zł
 • Konsultacja ortodontyczna 100 zł

AlbusDent

Kraków, ul. Balicka 73
7,9 / 10  •  Dobra  •  183 opinii
 • Wizyta kontrolna aparatu stałego od 150 zł
 • Aparat ortodontyczny stały metalowy (1 łuk) 1800 zł
 • Aparat ortodontyczny stały kryształowy (1 łuk) 3600 zł
 • Zdjęcie aparatu stałego od 200 zł
 • Konsultacja stomatologiczna 150 zł
 • Konsultacja ortodontycznazadzwoń

Lekarze wykonujący ortodoncja

Posiadamy w ofercie 9 specjalistów w 33 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 61 różnych placówkach. Usługa ortodoncja jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Karolina Trusiewicz

stomatolog

w BestWayDent

ocena 5,0 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Bartłomiej Pawlus

stomatolog

w Rewadent

lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań), Medycyna Estetyczna dr Małgorzata Kmiecik

lek. dent. Marcin Kotowski

stomatolog

w AlbusDent

lek. dent. Katarzyna Ratyńska-Afek
lek. dent. Michał Zinka

stomatolog

w Centrum Medyczne ORSMED

lek. dent. Paweł Gliszczyński

stomatolog

w Centrum Medyczne ORSMED

lek. dent. Katarzyna Łukasik

stomatolog

w Dentim Clinic

lek. dent. Julia Nosow

ortodonta, periodontolog

w Prestige Dent

Ortodoncja - informacje

Gabinet zabiegowy w Rewadent Gabinet zabiegowy w Rewadent

Ortodoncja to specyficzna gałąź medycyny, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Leczeniem ortodontycznym zajmują się lekarze stomatolodzy, u których porady szukają pacjenci zmagający się z problemem nieestetycznych, krzywych zębów. Choć problem ten może wydawać się błahy, dość mocno rzutuje na codzienne funkcjonowanie. Niektóre osoby wstydzą się szeroko uśmiechać z obawy, że ich krzywe zęby zostaną zauważone. Leczenie ortodontyczne krzywych zębów opiera się na noszeniu aparatów ortodontycznych.

Ortodoncja w polskich klinikach stomatologicznych

Klinika stomatologiczna Heliodent w Bydgoszczy oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne przed założeniem aparatu stałego na zęby. Ortodonci stosują tu standardowe metalowe aparaty ortodontyczne oraz ceramiczne, które kolorystycznie są dopasowywane do barwy zębów tak, aby były mało widoczne. W Heliodent pracuje stomatolog dr Natalia Kazimierczak, której zamiłowaniem jest ortodoncja. Dr Kazimierczak zaleca przygotowanie zębów do założenia aparatu ortodontycznego poprzez wcześniejsze usunięcie kamienia nazębnego, a także dokładne wyleczenie próchnicy.

Problemem wad zgryzu w Lublinie zajmuje się ortodonta dr Beata Walawska, uczestniczka kursu pt. "Leczenie problemów pionowych u pacjentów dorosłych, zgryz otwarty, zgryz głęboki", a także "System Damona w leczeniu stawu skroniowo-żuchwowego". Lekarz pracuje w klinice stomatologicznej Ortomix, gdzie zajmuje się leczeniem aparatami zdejmowanymi w terapii cofniętej żuchwy, a także sprowadzaniem zębów zatrzymanych przy pomocy aparatu ortodontycznego. Z usług Ortomix mogą skorzystać też ci najmniejsi pacjenci, ponieważ dr Walawska przeprowadza leczenie ortodontyczne u dzieci.

Klinika Dental Comfort w Poznaniu specjalizuje się w ortodoncji funkcjonalnej i bezekstrakcyjnej. Stomatolodzy przeprowadzają tu leczenie ortodontyczne wspomagane mini-implantami. W Dental Comfort pracuje dentysta dr Dominik Matkowski, uczestnik kursu pt. "Strategie postępowania klinicznego w końcowej fazie leczenia ortodontycznego. Finishing w leczeniu ortodontycznym i interdyscyplinarnym", a także "Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych przy zastosowaniu aparatu łuku prostego". Lekarz zaleca wykonanie cyfrowego pantomogramu przed leczeniem ortodontycznym.

Konsultacje z zakresu ortodoncji są możliwe również w Katowicach, a dokładnie w klinice stomatologii i medycyny estetycznej FreshMed, gdzie pracuje dentysta dr Alicja Mol. Lekarz posiada certyfikat z kursu pt. "Zakańczanie przypadków w ortodoncji" oraz "Leczenie trudnych wad zgryzu. Zaburzenia pionowe: jak i kiedy je leczyć". Dr Mol wykonuje m.in. takie zabiegi jak założenie aparatu Clear Aligner czy ściągnięcie aparatu stałego. W trudniejszych przypadkach lekarz stosuje tzw. płytkę Schwarza/aparaty Schwarza.

Ortodoncja w Toruniu jest w usługach Prywatnego Gabinetu Ortodontycznego Krystyny Łysiak i Małgorzaty Łysiak-Seichter. Dr Krystyna Łysiak należy do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznejgo, a dr Seichter doświadczenie zdobywała w niemieckich klinikach uniwersyteckich. Stomatolodzy specjalizują się w leczeniu krzywych zębów stałymi aparatami ortodontycznymi. Na konsultacji ortodontycznej zwracają uwagę na występowanie skróconego wędzidełka języka, ponieważ z upływem czasu może ono doprowadzić do powstania wady zgryzu.

W Jeleniej Górze znajduje się gabinet Ortodoncja od A do Z, w którym można umówić się do stomatologa dr Agnieszki Zawiły, posiadającej specjalizację z ortodoncji. W gabinecie szczególnym zainteresowaniem cieszy się leczenie chrapania szynami TAP. Jeśli zaś chodzi o ortodoncję, dr Zawiła specjalizuje się w korekcji krzywych zębów aparatami ortodontycznymi różnego typu - stałymi, zdejmowanymi. Koryguje również inne wady zgryzu, m.in. leczenie tyłozgryzu, leczenie stłoczenia zębów.

 

Gabinet zabiegowy w Centrum Dentystyczno-Lekarskie Promedica Gabinet zabiegowy w Centrum Dentystyczno-Lekarskie Promedica

Więcej na temat ortodoncja