Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym

Korekta kształtu nosa to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii plastycznej w obrębie twarzy. W przypadkach niewielkich defektów znacznie tańszą i mniej inwazyjną alterantywą jest poprawa jego wyglądu za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, której efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w tkankach wszystkich żywych organizmów, m.in. we włosach, stawach, dziąsłach oraz jako składnik płynu łzowego. Pomaga utrzymać elastyczność i odpowiednie nawilżenie skóry, chroni przed uszkodzeniami przez czynniki zewnętrzne oraz przyśpiesza gojenie sie ran. Jest polisacharydem (cukrem złożonym), mającym olbrzymią zdolność do wiązania cząsteczek wody – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać ich ze sobą nawet 250.

Z racji swoich właściwości znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – wypełniacze żelowe na bazie kwasu hialuronowego wykorzystywane są m.in. do wygładzania zmarszczek, powiększania ust i piersi. Za jego pomocą możliwa jest także korekta kształtu nosa.

Kwas hialuronowy w zabiegach korekty nosa

Wiele osób niezadowolonych z wyglądu swojego nosa obawia się poddać inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu z wykorzystaniem skalpela, obawiając się bólu, możliwych komplikacji oraz braku pewności co do ostatecznego rezultatu operacji. Dla takich pacjentów wartą rozważenia alternatywą jest skorygowanie jego kształtu poprzez wstrzyknięcie gęstego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego.

Fachowo przeprowadzony zabieg pozwala uformować nowy wygląd nosa i zamaskować defekty takie jak:

  • nadmierny garb (wyrównanie linii nosa)
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • zbyt mały nos
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • nieproporcjonalnie duży czubek nosa
  • brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa
  • za bardzo uniesiony nos.

Jak przebiega korekta nosa kwasem hialuronowym?

Procedura trwa ok. 30 minut i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Technika przeprowadzenia zabiegu w dużej mierze zależy od doświadczenia i preferencji lekarza przeprowadzającego, jednak najczęstszą metodą jest podskórne wstrzyknięcie preparatu w obrębie nosa a następnie jego odpowiednie uformowanie w celu uzyskania pożądanego efektu. Przykładowo, korekta garbu nosa obejmuje wstrzyknięcie preparatu w trzech miejscach: przed i za garbem - co optycznie ukrywa wybrzuszoną kość oraz na koniuszku nosa - co daje efekt uniesienia i nadaje całości odpowiedni kształt.

Rezultaty modelowania nosa kwasem hialuronowym

Preparaty kwasu hialuronowego używane do modelowania twarzy utrzymują się w niej przez około 12-20 miesięcy. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu w ok. 80 procentach przypadków. Przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia i „układa”. Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultację i ocenę uzyskanych efektów. Wtedy też można przeprowadzić ewentualne korekty, zwykle wliczone w cenę zabiegu.

Źródła:

Inne przydatne linki


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

julia 4 lata temu

Od jakiego wieku można poddać się takiemu zabiegowi poprawy nosa? Odpowiedz

Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…