Powiększanie penisa własnym tłuszczem

Mężczyźni niezadowoleni z wielkości swojego przyrodzenia chcą wiedzieć jak powiększyć penisa. W ostatnich latach można zauważyć dużą popularność małoinwazyjnych zabiegów z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Uzyskany w ten sposób efekt jest bardzo naturalny. Co więcej, własna tkanka tłuszczowa jest prostym w zastosowaniu, bardzo bezpiecznym rodzajem wypełniacza.

Data aktualizacji
Czas czytania
6 min.

Moda na upiększanie ciała za pomocą wizyty u chirurga plastycznego dotyczy nie tylko kobiet. Pacjenci płci męskiej przykładają coraz większą wagę do swojego wyglądu i coraz chętniej odwiedzają kliniki chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Wśród wybieranych przez nich zabiegów można wymienić nie tylko procedury odmładzające wygląd czy korygujące jego niedoskonałości, ale i usługi zwiększające jakość życia seksualnego. Należy do nich zabieg powiększenia penisa własnym tłuszczem – technika uważana za najbardziej bezpieczny sposób zwiększania objętości prącia.

Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?

Z badań opublikowanych w BMC Women’s Health wynika, że 45% mężczyzn nie jest zadowolonych z wielkości swoich członków, natomiast co ciekawe aż 85% kobiet biorących udział w tym samym badaniu uważa, iż przyrodzenia ich partnerów są zadowalającej wielkości. Warto przedstawić również pogląd na ten temat największego polskiego autorytetu w dziedzinie seksuologii, profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza, który jak sam mówił w trakcie wykładu w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych podczas Przystanku Woodstock: „Długość członka to kompleks połowy mężczyzn”. Według seksuologa to nie długość członka ma znaczenie, a jego grubość. Wiąże się to z uwarunkowaniami anatomicznymi narządów płciowych, a mianowicie na bocznych ścianach pochwy zlokalizowanych jest najwięcej receptorów odbierających erogenne bodźce.

Przedstawione powyżej badania ukazują jak trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy rozmiar penisa ma znaczenie. Dla niewielkiej części kobiet na pewno, a co ciekawe dla znacznej większości męskiej populacji również. Nie dziwi więc coraz częstsze poszukiwanie sposobów na "poprawę natury" i zwiększenie rozmiarów przyrodzenia u mężczyzn, którzy nie są z niego do końca zadowoleni.

Dlaczego powiększanie penisa tłuszczem?

Powiększanie penisa własnym tłuszczem z wykorzystaniem komórek macierzystych - zdjęcia przed i po zabiegu

Własna tkanka tłuszczowa jest uważana za najlepszy i najbezpieczniejszy rodzaj wypełniacza. Jest w pełni kompatybilna z organizmem pacjenta, co eliminuje ryzyko powstania stanu zapalnego. Po wprowadzeniu nie przemieszcza się (jest stabilna), prócz tego wygląda naturalnie i jest prosta w zastosowaniu. Powiększanie penisa własnym tłuszczem polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała. Najczęściej jest to obszar ud lub brzucha. Dodatkowo, w celu utrzymania efektów zabiegu, można wykorzystać komórki macierzyste, które również pozyskuje się z tłuszczu pacjenta. Tłuszcz można połączyć także z osoczem bogatopłytkowym (PRP). Taki wariant zabiegu pozytywnie wpływa na przeżywalność komórek tłuszczowych w miejscu przeszczepu.

Ważne: Na rynku można znaleźć preparaty reklamowane jako tabletki na powiększenie penisa. W rzeczywistości nie ma jednak wiarygodnych dowodów potwierdzających ich działanie. Niektóre z nich mogą okazać się pomocne w leczeniu zaburzeń erekcji.

Przygotowanie do zabiegu powiększania penisa

Kandydat do zabiegu powiększenia penisa własnym tłuszczem powinien przed samą procedurą zostać odpowiednio przygotowany. W celu omówienia i zakwalifikowania mężczyzny do powiększenia prącia przy zastosowaniu transferu własnej tkanki tłuszczowej, należy umówić się na konsultację z chirurgiem. Podczas rozmowy mężczyzna przedstawia lekarzowi swoje oczekiwania co do przyszłego wyglądu powiększonego członka, a chirurg poddaje je szczegółowej ocenie i wstępnie kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Ponadto zostaje sprawdzony ogólny stan zdrowia mężczyzny - przeprowadzane jest dokładne badanie podmiotowe (wywiad) i przedmiotowe (badanie fizykalne) pacjenta.

Czasami konieczne jest wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, takich jak:

  • morfologia krwi
  • oznaczenie poziomu elektrolitów w surowicy
  • sprawdzenie podstawowych parametrów układu krzepnięcia

Ostateczna ilość badań uzależniona jest od stanu zdrowia kandydata do zabiegu. U wybranych pacjentów konieczne jest wykonanie badania radiologicznego klatki piersiowej oraz badanie elektrokardiograficznego serca (EKG).

Pacjenta należy uczulić na szczególne zadbanie o higienę miejsc intymnych, czasami zaleca w tym celu specjalne środki higieniczne. Zalecane jest także przyjmowanie kwasu askorbinowego (witaminy C) na tydzień przed zabiegiem w dawce 500 mg trzy razy na dzień oraz przez cały miesiąc po zabiegu. Ponadto mężczyzna powinien zostać poinformowany jakich leków w tym okresie powinien unikać, uwzględniając w tym leki wpływające na proces krzepnięcia krwi, takie jak preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna).

Jak przebiega pogrubienie penisa własnym tłuszczem?

Implantacja tłuszczu własnego w prącie to prosty zabieg polegający na wszczepieniu tłuszczu pacjenta do penisa, po wcześniejszym pobraniu materiału, co ma miejsce podczas liposukcji. Procedura wymaga znieczulenia miejscowego, a średni czas jej trwania wynosi 60 minut. Podczas zabiegu chirurg odpowiednio modeluje członka, rozprowadzając wszczepiony tłuszcz pod skórą. Ma to na celu zapobiegnięcie powstaniu grudek i nierówności. Dzięki implantacji tłuszczu własnego pacjenta uzyskuje się wyraźne zwiększenie objętości penisa.

Zalecenia po zabiegu powiększenia penisa własnym tłuszczem

Pacjent może opuścić klinikę po kilku godzinach od przeprowadzonego zabiegu, zapoznając się przedtem szczegółowo z zaleceniami lekarskimi dotyczącymi przebiegu rekonwalescencji i zaleceń pozabiegowych. U większości mężczyzn po takim powrót do pełni zdrowia następuje średnio po 5-7 dniach, a lekarz powinien poinformować mężczyznę, że obrzęk i zasinienie w miejscu po wkłuciach jest naturalny następstwem zabiegu i występuje niemal u wszystkich pacjentów. Ponadto, mimo iż efekt operacji jest natychmiastowy, penis ma początkowo większy rozmiar niż ten zaplanowany. Nie należy się tym martwić, bowiem część wszczepionego materiału ulegnie wchłonięciu w ciągu pierwszych dwóch tygodni, a po tym czasie mężczyzna będzie mógł cieszyć się już finalnym efektem zabiegu.

Wkłucia wykonane w celu wprowadzenia kaniuli umożliwiających wszczepienie tkanki tłuszczowej, powodują delikatne zasinienia. By zmniejszyć ich nasilenie, pomocne jest stosowanie zimnych okładów w miejscu podania tkanki tłuszczowej. Zimne okłady powodują zmniejszenie narastania obrzęku. Do codziennych czynności pacjent może wrócić niemal zaraz po przebytym zabiegu. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja powiększonego członka oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń. Mężczyzna po takim zabiegu powinien zachować wstrzemięźliwość seksualną minimum przez 5 tygodni.

Powikłania po powiększaniu penisa tłuszczem

Mimo wielu niepodważalnych zalet, takich jak bezpieczeństwo, mała inwazyjność, brak blizn czy małe ryzyko infekcji, zabieg powiększania penisa za pomocą transferu tkanki tłuszczowej ma też swoje wady. Wśród potencjalnych powikłań tego zabiegu wymienić należy niewielkie ryzyko obniżenia bądź utraty wrażliwości członka. Dodatkowo tłuszcz może wchłaniać się nierównomiernie, tworząc regionalne zgrubienia i zwężenia na prąciu, co wpływa na estetykę wyglądu penisa. Wadą jest również fakt, iż w trakcie wzwodu twardość penisa powiększonego tkanką tłuszczową może być mniejsza niż przed zabiegiem, co powoduje pewien dyskomfort i mniejsze zadowolenie z życia intymnego. Istnieje również możliwość wystąpienia takiego zjawiska jak nekroza tkanki tłuszczowej. Dochodzi wówczas do miejscowej martwicy i konieczna jest operacja w celu usunięcia martwej tkanki. Podkreślić należy, iż te wszystkie możliwe komplikacje występują niezmiernie rzadko, niemniej pacjent powinien być o nich szczegółowo poinformowany jeszcze przed zabiegiem.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem - efekty

Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 5 dni, zaś jego rezultaty są widoczne natychmiast. Jak twierdzą przeprowadzający procedurę chirurdzy plastyczni, odpowiednio wykonana implantacja własnej tkanki tłuszczowej pacjenta umożliwia powiększenie obwodu penisa nawet o 50% i długości o ok. 10-20%. Część komórek tłuszczowych po pewnym czasie (ok. 1 - 2 lat) zaniknie, zazwyczaj jednak ok. 80% wszczepionego materiału pozostaje pod skórą penisa. Niektóre kliniki podają, że efekt można utrzymać nawet 3 lata.

Podobnych efektów można oczekiwać po powiększaniu penisa iniekcjami kwasu hialuronowego - substancji występującej naturalnie w organizmie, o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Jeśli efekt odbiega od pożądanego, można łatwo odwrócić skutki zabiegu wstrzykując enzym - hialuronidazę.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę