Czy zabieg powiększania penisa jest trwały?

Większy penis jest marzeniem wielu panów. Gdyby tylko był sposób, który pozwalałby zmienić długość przyrodzenia raz na zawsze... Niestety, trwałe powiększenie penisa można uzyskać tylko poprzez zabieg chirurgiczny. Operację zaleca się jedynie w określonych przypadkach.

Data aktualizacji
Czas czytania
1 min.

Jednym ze sposobów powiększania penisa jest podskórne wszczepianie kwasu hialuronowego. Na rynku dostępnych jest kilka preparatów. Różnią się one nieznacznie swoją konsystencją, dodatkowymi właściwościami i trwałością. Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, bo stanowi naturalny składnik tkanek organizmu ludzkiego. Jego trwałość jest jednak ograniczona, bo z czasem rozpada się na obojętne dla organizmu substancje: wodę i dwutlenek węgla. Plusem jest duże bezpieczeństwo tej metody. Efekty iniekcji utrzymują się maksymalnie do dwóch lat, dlatego zabieg należy powtarzać.

Powiększanie prącia własnym tłuszczem

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest mniej trwały. Tkanka podskórna na prąciu nie posiada odpowiedniego unaczynienia, które zaopatrywałoby przeszczepione adipocyty w substancje odżywcze. Wobec czego szanse na przetrwanie ma jedynie 10-20% komórek, a reszta ulega wchłonięciu. Sam zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pobranej w czasie liposukcji pod skórę prącia daje czasowe efekty, bo powiększenie jego rozmiarów utrzymuje się około pół roku. Korzystną modyfikacją jest wzbogacenie przeszczepianej tkanki w komórki macierzyste, które znacznie poprawiają efekty operacji.

Trwałe powiększenie penisa

Trwałe efekty otrzymuje się po operacji podcięcia więzadła wieszadłowego, choć w tym przypadku zadowolenie pacjentów z zabiegu jest mniejsze niż po zastosowaniu wypełniaczy. Podcięcie więzadeł wydłuża nieznacznie prącie, natomiast nie ma wpływu na jego grubość. Jest to skuteczna metoda pod warunkiem ścisłego stosowania się do pooperacyjnych zaleceń lekarskich, w tym obciążania prącia za pomocą ciężarków przez kilka miesięcy po zabiegu. Warto wiedzieć, że zgodnie z Urology Care Foundation, zabieg chirurgiczny jest wskazany jedynie przy defekcie, jakim jest mikropenis. Właśnie dlatego wielu specjalistów nie chce operować pacjentów, których długość prącia mieści się w normie.

Metody powiększania penisa leżą w kręgu zainteresowań nie tylko wielu specjalistów, ale również pacjentów. Z tego powodu ta dziedzina rozwija się bardzo szybko. Lekarze udoskonalają techniki zabiegowe, a producenci oferują lepsze materiały i produkty. Można się więc spodziewać, że wkrótce pojawią się nowe możliwości dające bardziej trwałe efekty.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę