Chirurgiczne metody powiększania penisa

Aż 45% mężczyzn jest niezadowolonych z rozmiaru swojego przyrodzenia. I mimo, że aż 80% pań przyznaje, że walory ich partnerów w pełni je zaspokajają, niektórzy mężczyźni wciąż poszukują metod, przy pomocy których mogliby powiększyć swoją "męskość". Skuteczność masowo oferowanych w internecie tabletek, maści i pompek jest bardzo wątpliwa, dlatego pieniądze znacznie lepiej zainwestować w operację penisa. Na czym dokładnie ona polega?

Data aktualizacji
Czas czytania
4 min.

Obecnie mężczyźni mają możliwość skorzystania z szeregu zabiegów, mających na celu powiększenie penisa. Wśród metod małoinwazyjnych należy wymienić powiększanie prącia własnym tłuszczem oraz iniekcje preparatem kwasu hialuronowego. Zabiegi te powodują zwiększenie grubości członka orz jego wydłużenie. Innym rozwiązaniem jest chirurgiczne powiększenie penisa, które pozwala na wydłużenie prącia, bez zmiany jego grubości.

Na czym polega operacja powiększenia penisa?

Punktem wyjścia dla operacji penisa jest fakt, że spora jego część znajduje się wewnątrz ciała mężczyzny. Pomiędzy spojeniem łonowym a błoną białawą okrywającą ciała jamiste penisa rozpościera się więzadło wieszadłowe prącia, które utrzymuje członek w prawidłowej pozycji w spoczynku oraz stabilizuje go podczas erekcji. Przecięcie więzadła wieszadłowego pozwala na wysunięcie na zewnątrz części penisa, która była ukryta wewnątrz ciała. W ten sposób udaje się wydłużyć prącie o około 1,5 cm w spoczynku. Niestety podczas wzwodu efekt zabiegu nie jest znaczący i zwykle wynosi zaledwie 1 cm.

Jak przygotować się do operacji powiększania penisa?

Bardzo ważnym aspektem przed podjęciem decyzji o operacji powiększeniu penisa jest szczera rozmowa z lekarzem na temat motywacji do poddania się zabiegowi. O ile w przypadku występowania wad rozwojowych zewnętrznych narządów płciowych, takich jak np. mikropenis, operacja wydaje się w pełni uzasadniona, o tyle w w innych sytuacjach należy upewnić się, że decyzja o zabiegu jest świadomą, samodzielną i indywidualną decyzją mężczyzny. Trzeba pamiętać, że operacja jest w stanie poprawić wygląd przyrodzenia i dodać nieco pewności siebie, ale nie jest gwarancją na szczęśliwe życie - niektórzy pacjenci wierzą jednak, że "po operacji wszystko się zmieni". Tymczasem głęboki lęk przed odrzuceniem czy całkowity brak akceptacji swojego wyglądu i kompleksy mogą wymagać np. współpracy z psychoterapeutą.

Przed wyznaczonym terminem zabiegu operacyjnego powiększania penisa należy wykonać badania, które pozwolą ocenić stan zdrowia pacjenta. Do obowiązkowo wykonywanych badań należą badania krwi z uwzględnieniem oceny parametrów:

  • krzepnięcia krwi
  • prawidłowej funkcji nerek
  • działania gospodarki elektrolitowej

Niezbędne jest również badanie ogólne moczu. Należy także poinformować swojego lekarza o występowaniu chorób przewlekłych i przyjmowanych na stałe lekach. Przed operacją lekarz może podjąć decyzję o konieczności odstawienia części przyjmowanych przez pacjenta preparatów - zwłaszcza tych mających wpływ na równowagę układu krzepnięcia. Do takich środków zaliczane są również te zawierające aspirynę.

Specjaliści zalecają, aby pacjent w dniu operacji przyjął swoje niezbędne leki, popijając je jedynie małą ilością wody. Ze względu na konieczność wykonania znieczulenia, należy w tym dniu pozostać na czczo. W dniu poprzedzającym operację zaleca się dodatkowo unikanie alkoholu oraz pikantnych potraw. Aby zapewnić lepsze gojenie ran, rekomenduje się również zaprzestanie palenia na 3 około tygodnie przed zabiegiem, ze względu na udowodniony negatywny wpływ nikotyny na procesy regeneracyjne tkanek.

Możliwe powikłania po operacji penisa

Zabieg wydłużenia penisa metodą przecięcia więzadła wieszadłowego jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a efekt operacji jest widoczny od razu. Aby zwiększyć skuteczność operacji, stosuje się specjalne obciążniki, które pomagają wysuwać ukrytą pod powłokami ciała część prącia. Efekt wydłużenia członka po przecięciu więzadła wieszadłowego jest trwały, jednak może dojść do powikłania, jakim jest brak zdolności utrzymania stabilnej erekcji prącia. Dzieje się tak dlatego, że więzadło wieszadłowe odpowiada za stabilizację członka podczas wzwodu. Zabranie tej podpory u części mężczyzn może powodować zatem problemy w życiu seksualnym. Po zabiegu powiększania penisa może również też dojść do przerostu blizny pooperacyjnej, która nie dość, że na powrót skraca prącie, to może być tkliwa. Taka komplikacja wymaga wykonania plastyki operowanej okolicy. Właśnie dlatego, przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu operacji powiększania penisa rozważyć należy wykonanie zabiegu małoinwazyjnego. 

Warto wiedzieć: Mężczyźni często decydują się na zabieg z powodu kompleksów lub przekonania o niezadowoleniu partnerki, dlatego warto z nią porozmawiać lub zwrócić się o pomoc do psychologa lub seksuologa.

Chirurgiczne pogrubianie członka - czy to możliwe?

Chcąc pogrubić członka zdecydowanie warto zainteresować się małoinwazyjną metodą, jaką są iniekcje preparatu kwasu hialuronowego. W porównaniu do operacji charakteryzuje się ona mniejszym ryzykiem wystąpienia komplikacji pozabiegowych, kwas hialuronowy jest bowiem substancją całkowicie biokompatybilną (występuje naturalnie w naszym organizmie). Ostrzykiwanie prącia ma jeszcze jedną niebagatelną zaletę – pozwala zwiększyć nie tylko długość, ale także obwód członka. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to to, że kwas hialuronowy jest substancją biodegradowalną, a więc efekt zabiegu nie będzie trwały. U większości pacjentów wydłużenie i pogrubienie utrzymuje się przez okres do dwóch lat, a ponieważ iniekcja preparatu stymuluje produkcję własnego kolagenu w organizmie, nawet po całkowitym wchłonięciu kwasu hialuronowego można zauważyć nieznaczne powiększenie penisa w stosunku do stanu wyjściowego.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że chirurgiczne powiększanie członka metodą przecięcia więzadła wieszadłowego ma w swojej ofercie stosunkowo niewiele klinik. Jeszcze mniejsza grupa lekarzy wykonuje tak zwane prawdziwe powiększanie penisa, które zwiększa jego wielkość również we wzwodzie.

Źródła:

Inne przydatne linki


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

granitowy 4 lata temu

Od czego zależy cena? I jaka jest górną cena??? Odpowiedz

Powiększanie penisa kwasem

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 21