Jakimi metodami można pogrubić penisa?

Małoinwazyjne zabiegi zabiegi powiększania i pogrubiania penisa, dostępne w coraz większej liczbie polskich klinik medycyny estetycznej, pozwalają zwiększyć jego obwód nawet o 50%. Dwie najczęściej wykorzystywane w tym celu techniki to wstrzyknięcie preparatu kwasu hialuronowego oraz przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Czym te metody różnią się od siebie?

Data aktualizacji
Czas czytania
3 min.

Wielkość penisa ma dla mężczyzn bardzo duże znaczenie, a znaczna część z nich uważa, że ich przyrodzenie ma niewystarczający rozmiar. Metod, umożliwiających zwiększenie długości i obwodu penisa, mężczyźni nierzadko poszukują w internecie. W trakcie tych poszukiwań zazwyczaj trafiają na strony, oferujące zakup „cudownych” maści, tabletek czy urządzeń, pozwalających szybko i skutecznie powiększyć prącie. Niestety, większość takich specyfików nie ma nic wspólnego z metodami naukowymi i dla własnego bezpieczeństwa warto zrezygnować z ich zakupu. Dobrym pomysłem będzie natomiast zapoznanie się z ofertami klinik chirurgii plastycznej. Są one w stanie zaoferować swoim pacjentom sprawdzone, bezpieczne metody pogrubienia penisa.

Jak pogrubić penisa kwasem hialuronowym?

Najpopularniejszą metodą zabiegowego zwiększania rozmiarów prącia jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym. Ten ambulatoryjny zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na specjalnego iniekcji preparatu przy zastosowaniu cienkiej igły. Pozwala on na wydłużenie prącia o 1-3 cm oraz zwiększenie jego obwodu o 2-5 cm, przy czym ostateczne rezultaty zależą m.in. od wyjściowych rozmiarów przyrodzenia. Procedura należy do bezpiecznych i nie jest obarczona wysokim ryzykiem wystąpienia efektów niepożądanych – wynika to z faktu, że kwas hialuronowy – główny składnik preparatów, stosowanych podczas zabiegu – jest substancją biokompatybilną, naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Oznacza to również, że wraz z upływem czasu zostaje on stopniowo wchłonięty przez organizm. Z tego względu efekty pogrubienia członka kwasem hialuronowym nie są trwałe i utrzymują się zazwyczaj do dwóch lat.

Zalecenia pozabiegowe

Efektem ubocznym wprowadzenia kwasu hialuronowego może być niewielki obrzęk, który zazwyczaj znika po 2-3 dniach. Przez minimum miesiąc po zabiegu zaleca się rezygnację z aktywności seksualnej oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a przez kilka dni penisa należy masować, co zapobiega przemieszczaniu się wszczepionego wypełniacza.

Po wchłonięciu się preparatu z kwasem hialuronowym (lub wcześniej, jeśli pacjent odczuwa taką potrzebę) zabieg można powtórzyć. Istotne jest jednak to, że kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, dlatego nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu u większości pacjentów penis jest większy niż przed zabiegiem.

Jak pogrubić członka własnym tłuszczem?

Dużą popularnością cieszy się także analogiczny zabieg, różniący się głównie zastosowaną substancją – jest nią własny tłuszcz pacjenta, pobrany wcześniej z miejsc depozytowych (najczęściej z okolicy brzucha lub ud) w procesie liposukcji. Specjalnie przygotowana tkanka tłuszczowa jest następnie wprowadzana w kilku miejscach pomiędzy skórą a ciałami jamistymi prącia, za pomocą cienkiej igły. Zabieg taki pozwala na pogrubienie penisa nawet o 50%, a ponieważ tkanka tłuszczowa, pochodząca od samego pacjenta, jest materiałem w pełni biokompatybilnym, praktycznie nie ma ryzyka wystąpienia alergii lub innych skutków ubocznych.

Należy pamiętać, że część przeszczepionych komórek tłuszczowych ulega wchłonięciu przez organizm w ciągu pierwszych tygodni po zabiegu – by zwiększyć przeżywalność transplantowanej tkanki tłuszczowej, można wzbogacić ją o komórki macierzyste lub osocze bogatopłytkoweEfekty zabiegu pogrubiania prącia mogą się utrzymywać przez okres około trzech lat, a po tym czasie iniekcję można powtórzyć.

Pogrubienie penisa - czy to konieczne?

Długość i grubość prącia to kwestia wyjątkowo delikatna dla wielu panów, przekonanych, że "rozmiar ma znaczenie", a niedostateczne gabaryty tego narządu nie pozwolą w im pełni usatysfakcjonować partnerki. Zdaniem seksuologów, nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ kobieca pochwa potrafi dostosować się do różnych rozmiarów penisa, pomijając oczywiście skrajne przypadki, jak np. mikropenis – wada rozwojowa, o której mówimy, gdy narząd dorosłego mężczyzny nie przekracza długości 7 cm mimo prawidłowej budowy anatomicznej. Średnia długość prącia wśród europejskich mężczyzn waha się od 14 do 18 cm, zaś średni obwód od 11 do 13 cm. Wyniki z tego przedziału uznawane są za normę i nie powinny wzbudzać żadnych obaw.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę