Silhouette-Soft - nowoczesny i nieinwazyjny lifitng twarzy

Każda kobieta pragnie jak najdłużej zachować młody wygląd, przede wszystkim – gładką i jędrną cerę. Nie każda jednak ma odwagę poddać się zabiegowi liftingu twarzy, który jest bolesny i wymaga dłuższej rekonwalescencji. Na szczęście możliwości medycyny estetycznej oferują coraz więcej innowacyjnych rozwiązań w zakresie odmładzania, a doskonałą alternatywą dla klasycznego liftingu jest zabieg z wykorzystaniem biowchłanialnych nici.

Czas czytania
1 min.

Czym są nici Silhouette?
Silhouette-Soft to biokompatybilne z ludzkim ciałem (wykonane głównie z kwasu polimlekowego) nici, zakończone stożkami, pozwalające na skuteczne, nieoperacyjne wygładzenie zmarszczek i przywrócenie objętości skórze w okolicy jarzmowej. Ich zastosowanie zapewnia efektywne podciągnięcie tkanek miękkich, zwłaszcza w środkowej części twarzy. Zabieg rekomendowany jest w szczególności dla osób po 40. roku życia, których skóra utraciła jędrność i u których pojawiły się już pierwsze widoczne zmarszczki.

Sam zabieg trwa około 30-35 minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Nici wprowadza się pod skórę poprzez mikronacięcia w okolicy skroni, na owłosionej skórze głowy. Wokół nici zaktywizowany zostaje proces produkcji nowego kolagenu, co pozwala na utrzymanie napięcia w tkankach miękkich, a w efekcie – na przywrócenie twarzy młodego, świeżego wyglądu. Efekt zabiegu jest bardzo naturalny a jego efekty utrzymują się przez okres 12-18 miesięcy. Pozostają po nim niewielkie (1-2cm) blizny, ukryte pod włosami. Kosz zabiegu to 9000- 11 000zł.

Innowacyjna metoda liftingu twarzy
Biowchłanialne nici Silhouette dzięki minimalnej inwazyjności i wysokiej skuteczności błyskawicznie zyskują coraz większą popularność. Ich przewaga nad klasycznym liftingiem jest niepodważalna: stosowanie nici Silhouette daje zauważalne efekty w bardzo krótkim czasie, a przeprowadzenie zabiegu nie wymaga wykonywania nacięć. Można stosować je jako samodzielną procedurę lub w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Nici Silhouette mają też zastosowanie w zabiegu liftingu szyi i pośladków.

Warto nadmienić, że nici Silhouette-Soft zostały dopuszczone do stosowania przez amerykańską FDA (Food And Drug Administration), słynącą z wyjątkowo rygorystycznych przepisów, dotyczących wydawania zezwoleń na dopuszczenie do obrotu leków i materiałów biologicznych. Warto jednak pamiętać, że zabieg nieoperacyjnego liftingu nićmi Silhouette wykonywać mogą jedynie lekarze chirurdzy po specjalistycznym szkoleniu.

Dodaj pierwszy komentarz

Lifting nićmi Silhouette Soft

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…