Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art

9,3 / 10   •   Znakomita   •  72 opinii
 • Gabinet zabiegowy Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Recepcja, poczekalnia Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Wygląd zewnętrzny Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Recepcja, poczekalnia Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Gabinet konsultacyjny Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Gabinet zabiegowy Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Gabinet zabiegowy Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Gabinet zabiegowy Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Recepcja, poczekalnia Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Recepcja, poczekalnia Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Recepcja, poczekalnia Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
 • Recepcja, poczekalnia Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
Racibórz, ul. Chopina 10 lok. 1
 • Konsultacja dermatologiczna • 100 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej • 100 zł
 • Konsultacja z zakresu medycyny anty-aging • 200 zł
Pełny cennik usług »

Opis placówki

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art to nowoczesna, doskonale wyposażona placówka, która oferuje pacjentom szeroki wachlarz procedur diagnostycznych, korekcyjnych i leczniczych z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii klinicznej, dermatochirurgii i laseroterapii. Stosowane w Klinice wysokie standardy medyczne z wykorzystaniem małoinwazyjnych technologii oraz preparatów renomowanych producentów umożliwiają osiąganie długotrwałych i satysfakcjonujących efektów. Różnorodność dostępnych w Centrum technik zabiegowych oraz szeroka gama materiałów implantacyjnych i iniekcyjnych pozwala na optymalizację doboru procedur, terapię kompleksową oraz stworzenie programu leczenia lub korekty niedoskonałości estetycznych dopasowanego do potrzeb każdego pacjenta.

Stosujemy zaawansowane techniki laserowe w korekcjach różnego rodzaju blizn, począwszy od zanikowych, przez przerośnięte, pourazowe i pozapalne, a skończywszy na potrądzikowych. Wykorzystujemy lasery w celu poprawy jędrności i struktury skóry – zmniejszenia nadmiarów i wiotkości (całkowity frakcyjny resurfacing laserowy), usuwania tatuaży ozdobnych, pourazowych i kosmetycznych oraz rozstępów. Nasze systemy laserowe są skuteczne w korekcji przebarwień, plam soczewicowatych i melasmy oraz poszerzonych naczyń, rumienia i wenektazji kończyn dolnych. Lasero- i fototerapię wykorzystujemy w leczeniu blizn i faz zaostrzeń w przebiegu trądziku pospolitego i młodzieńczego oraz w przypadkach trądziku różowatego. Osobom z nadmiernym owłosieniem proponujemy laserową epilację Lightsheer lub fotoepilację z użyciem E-Light system (połączenie energii IPL z falą radiową), a także elektroepilację Bechtold innowacyjnymi igłami izolowanymi Ballet. Do fotoodmładzania skóry, dającego doskonałe efekty w usuwaniu objawów starzenia skóry: elastozy posłonecznej, spadku jędrności, drobnych zmarszczek oraz przebarwień, plam soczewicowatych i sieci poszerzonych naczyń skóry bądź rumienia, wykorzystujemy laser frakcyjny, Varilite i E-Light system.

Centrum przeprowadza zabiegi z zakresu dermatochirurgii z użyciem ablacyjnego lasera chirurgicznego CO2 LONG/ULTRAPULSE, krio- i elektrochirurgii. Wykonujemy zabiegi estetycznego usuwania zmian o charakterze guzków (brodawek wirusowych i łojotokowych, włókniaków i kępek żółtych powiek), ponadto prowadzimy zabiegowe leczenie zespołu wrastającej płytki paznokciowej. W przypadku zmian nowotworowych skóry wykonujemy potwierdzające badania histopatologiczne i prowadzimy odpowiednie leczenie cytostatyczne lub zabiegowe.

Usuwamy zmarszczki za pomocą toksyny botulinowej (Botox). Wykorzystujemy ją również w leczeniu nadpotliwości i migreny. Niedobory i ubytki objętości tkanki podskórnej, pogłębione bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki różnej głębokości wypełniamy preparatami kwasu hialuronowego renomowanych producentów (Restylane, Surgiderm, Juvederm Voluma, Emervel, Stylage) oraz alternatywnie wypełniaczem Radiesse, przeznaczonym głównie do korekt objętości. Przy modelowaniu, odtwarzaniu konturu i poprawie jędrności bądź nawilżenia ust stosujemy kwas hialuronowy linii Lips i Lips Refresh. Wykonujemy zabiegi wolumetryczne (uzupełnienie objętości), lifting twarzy (softlifting) techniką miękkiego wypełniania kwasem hialuronowym z zastosowaniem mikrokaniul Pix'L Thiebaud i DermaSculpt. Odbudowę struktury skóry uzyskujemy przy pomocy preparatu Sculptra, który poprzez działanie kwasu polimlekowego pobudza naturalny wzrost tkanki łącznej m.in. stymulując produkcję kolagenu w skórze. Nici liftingujące PDO, APTOS oraz wypełniające PDO/PLA stosujemy w celu uniesienia linii konturu twarzy, zmniejszenia nadmiaru oraz poprawy struktury skóry okolic twarzy, szyi i dekoltu.

Mezoterapię igłową wykorzystujemy do stymulacji naturalnej regeneracji skóry. Zabieg wykazuje działanie zwiększające napięcie i stopień nawilżenia skóry, rozjaśnia przebarwienia, ponadto zmniejsza cellulit i rozstępy. Stosujemy dedykowane preparaty do mezoterapii igłowej skóry owłosionej głowy z problemem wypadania włosów. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Regeneris daje silny efekt biostymulujący regenerację skóry, łącznie z odbudową objętości okolic twarzy. Stosujemy osocze do odmładzania okolic oczu, policzków i fałdów nosowo-wargowych, a także ust, podbródka, czoła i szyi, karku, dekoltu i dłoni. Preparat sprawdza się również w terapii blizn potrądzikowych. Leczymy nim wypadanie włosów, trudno gojące się rany, przyspieszamy regenerację po zabiegach laserem frakcyjnym, peelingach i głębokich mikrodermabrazjach, a także zapobiegamy tworzeniu blizn w trakcie gojenia ran. Oligopeptydy biomimetyczne zawarte w stosowanych przez nas preparatach do mezoterapii linii Dermaheal mają działanie poprawiające drenaż limfatyczny obrzęków powiek dolnych (Eyebag solution) oraz rozświetlające i redukujące cienie pod oczami (Dark Circle Solution).

U osób z widocznymi zmianami związanymi z niewydolnością żylną kończyn dolnych (drobnymi żylakami i śródskórnymi pajączkami naczyniowymi) wykonujemy małoinwazyjne zabiegi. Należy do nich skleroterapia żylna z obrazowaniem naczyń w oświetlaczach naczyniowych Veinlite oraz przezskórny laser naczyniowy Varilight. Prowadzimy dalszą farmakoterapię oraz kompresoterapię (pończochy o stopniowanym ucisku). Zabiegi poprzedza diagnostyka przepływów żylnych Doppler – USG.

Przeprowadzamy szereg peelingów medycznych, m.in. PRX T33, Easy TCA, Yellow Peel czy Mandel. Stosujemy terapię depigmentacyjną preparatami Cosmelan, Dermamelan i Amelan. Wśród stosowanych przez nas metod złuszczających znajduje się również mikrodermabrazja korundowa i diamentowa oraz hydroxybrazja z możliwością wykorzystania wysokich ciśnień. Cechują się działaniem silnie stymulującym odnowę złuszczonego naskórka. Wykorzystujemy je w celu poprawy struktury skóry, przy usuwaniu przebarwień i inkrustacji pigmentu, a także w korekcji blizn i rozstępów oraz jako zabieg promujący dla peelingów.

W grupie metod zmniejszających lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy i ciała do dyspozycji mamy lipolizę iniekcyjną Aqualyx oraz radiofrekwencję bipolarną, dającą bardzo dobre efekty również przy zmniejszaniu wiotkości skóry, łagodzeniu zmarszczek i cellulitu.

Proponujemy Państwu szereg badań diagnostycznych, w tym ocenę zmian barwnikowych w oparciu o badanie dermatoskopowe. W przypadku zmian nowotworowych skóry przeprowadzamy potwierdzające badanie histopatologiczne. Wykonujemy diagnostykę czynników starzenia, w tym profil Anti-Aging obejmujący m.in. badania antyoksydantów, czynników komórkowych starzenia, profil hormonalny czy pierwiastki śladowe, testy laboratoryjne E.L.I.S.A. Celiac, Gluten. Prowadzimy diagnostykę niewydolności żylnej, obejmującą badania ultrasonograficzne Doppler kończyn dolnych oraz badanie poszerzonych naczyń w oświetlaczach naczyniowych VeinLite.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dysponujemy gamą wysokiej klasy aparatury medycznej pochodzącej od wiodących producentów. Nasze wyposażenie ma wszystkie konieczne certyfikaty i świadectwa bezpieczeństwa. Posiadamy m.in.:

 • Ultrapulsacyjny laser chirurgiczny CO2 Ultrapulse/Longpulse – system wyposażony w rozbudowany zakres modulacji wartości, gęstości energii i sposobu emisji impulsu. Umożliwia wykorzystanie światła lasera zarówno do zabiegów wymagających najwyższej delikatności, oszczędzających okoliczną tkankę i jej struktury (tryb SUPERPULSE), jak i większej strefy efektu fototermicznego (tryb LONGPULSE). Tryb ULTRAPULSE jest stosowany do precyzyjnego odparowania zmiany bez urazu termicznego przylegających tkanek. Te cechy oraz możliwość bezdotykowego, sterylnego i bezkrwawego usuwania zmian z niewielkim obrzękiem pozabiegowym czyni urządzenie wszechstronnym i precyzyjnym, sprawia, że zabiegi z jego użyciem są skuteczne i bezpieczne. 
 • Laser naczyniowy Varilite 532/940 nm – wielofunkcyjny diodowy/KTP system laserowy do leczenia zmian skórnych, zwłaszcza naczyniowych w obrębie twarzy i kończyn dolnych. Jest wykorzystywany także do leczenia łagodnych zmian barwnikowych, stanów zaostrzeń trądziku oraz przy usuwaniu owłosienia na niewielkich powierzchniach.
 • Ablacyjny laser frakcjonujący CO2 – jeden z najskuteczniejszych systemów do zmniejszania wiotkości, ujędrniania i wygładzania skóry, leczenia blizn o różnej etiologii, przebarwień i melasmy oraz plam soczewicowatych i rozstępów. Efektywnie odmładza skórę twarzy. Zabiegi z jego użyciem mogą być wykonywane bezpiecznie w obrębie skóry całego ciała, w tym na delikatnej skórze dłoni, szyi i dekoltu. W celu dodatkowej stymulacji i przyspieszenia procesów regeneracji oraz optymalizacji efektów w naszym ośrodku zabieg często kojarzony jest z aplikacją autologicznego osocza bogatopłytkowego Regeneris.
 • Laser krótkoimpulsowy Q-switch Nd/Yag 532/1064 nm – narzędzie stosowane przy usuwaniu różnobarwnych tatuaży i redukcji przebarwień. Laserowe usuwanie tatuażu posiada wyższy profil bezpieczeństwa i skuteczności niż inne metody. System laserowy eliminuje możliwość infekcji, oraz obniża do minimum ryzyko powstania blizn, które jest dość wysokie przy zastosowaniu metod tradycyjnych.
 • Laser Light Sheer 800 nm – laser do usuwania owłosienia. Selektywna długość fali 800nm emitowana przez system znajduje się w zakresie długości fal światła maksymalnie pochłanianych przez melaninę komórek mieszka włosowego. Jest tak dobrana, aby maksymalizować efekt w strukturze docelowej i oszczędzać struktury sąsiednie. Niepożądane efekty w okolicznej skórze są łagodzone dzięki systemowi chłodzenia skóry. 
 • System fotoodmładzania i fotoepilacji E-Light IPL+RF – technologia łącząca w sobie emitowane pulsacyjnie intensywne światło z zakresu 500-1200 nm (IPL) oraz radiofrekwencję (RF). System jest zaopatrzony w moduł kontrolowanego chłodzenia okolicy skóry w obrębie zabiegu. Sprawdza się w leczeniu poszerzonych naczyń, rumienia, przebarwień, zaostrzeń trądziku i zabiegach fotoodmładzania skóry IPL+RF oraz fotoepilacji.
 • Radiofrekwencja bipolarna – Thermage – wykorzystuje ciepło tworzone w głębi tkanki przez prądy o częstotliwości radiowej na zasadzie diatermii do stymulacji głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej bez uszkodzenia jej powierzchni. Odżywia tkanki, zmniejsza objętość podskórnej tkanki tłuszczowej, odpręża mięśnie i poprawia strukturę oraz wzmacnia odporność skóry. Stosowana do zwiększania napięcia skóry z efektem liftingu, spłycania pogłębionych bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek, zmniejszania nadmiarów skóry i poprawy konturów twarzy, do usuwania lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej oraz w leczeniu cellulitu.
 • Zestaw do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego RPP – urządzenia do uzyskiwania frakcji autologiczngo osocza bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta, pobieranej w gabinecie. RPP podawane jest iniekcyjne w obrąb leczonego obszaru metodą mezoterapii. Stosujemy je do odmładzania skóry, sprawdza się też w terapii blizn potrądzikowych. Leczymy nim wypadanie włosów, trudno gojące się rany, przyspieszamy regenerację po zabiegach laserem frakcyjnym, peelingach i głębokich mikrodermabrazjach, zapobiegamy tworzeniu blizn w trakcie gojenia ran.
 • Oświetlacz naczyniowy VeinLite – urządzenie do obrazowania nawet niewielkich naczyń oraz trudno rozpoznawalnych żył, stosowane w zabiegach skleroterapii. Posiadający patent USA system pierścienia oświetlającego w kontakcie z powierzchnią skóry oświetla tkankę podskórną przez pole zespołu światłowodów, uwidaczniając naczynia podskórne. Zwiększa precyzję zabiegu, umożliwiając trafność kolejnych wkłuć iniekcyjnych za pomocą bardzo cienkiej igły. Zmniejsza liczbę wkłuć i ewentualnych zasinień, poprawia komfort pacjenta w trakcie procedury.
 • Sapphire Medical – urządzenie do mikrodermabrazji z użyciem kryształów korundu lub głowic diamentowych. Zabieg przynosi znaczącą poprawę kolorytu i faktury skóry, spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień oraz obkurczenia poszerzonych porów. Stosujemy go również jako zabieg promujący dla peelingów, przy usuwaniu płytkich inkrustacji, a także uzupełniająco w leczeniu blizn i rozstępów.
 • O2 Jet Clear – urządzenie do hydroksybrazji (mikrodermabrazja wodno-tlenowa, miękka dermabrazja, peeling wodno-tlenowy), polegającej na złuszczaniu warstwy rogowej naskórka roztworem tlenu i soli fizjologicznej. W porównaniu z tradycyjną mikrodermabrazją mikrokryształami daje możliwość bezdotykowych ingerencji, bez kontaktu z substancją obcą. Można ją wykonywać u osób z cerą naczyniową i skłonnościami alergicznymi. Jest stosowana w celu poprawy kolorytu i faktury skóry, zmniejszenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień, a także obkurczenia poszerzonych porów i usunięcia płytszych inkrustacji. Uzupełniająco w leczeniu blizn i rozstępów.

Udogodnienia dla pacjentów

Zależy nam na dobrym samopoczuciu i zadowoleniu pacjentów. Aby spełnić ich wymagania, przygotowaliśmy kilka dodatkowych udogodnień, m.in.:

 • promocje specjalne – zabiegi z naszej oferty są obejmowane czasowymi atrakcyjnymi obniżkami cen
 • promocje stałe – na klientów czekają pakiety medyczne i estetyczne. Powtarzalne zabiegi lub ich pakiety objęte są niższymi, atrakcyjnymi cenami
 • program Senior 60+ – wszystkim zainteresowanym naszą ofertą osobom w wieku powyżej 60 lat proponujemy atrakcyjne ceny zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w programie organizowanym przez Urząd Miasta Racibórz
 • płatność ratalna – istnieje możliwość rozłożenia kosztów zabiegu na dogodne raty
 • nowoczesne wnętrza, komfortowa poczekalnia, profesjonalna wentylacja – przed konsultacją lub zabiegiem pacjenci mogą zrelaksować się w przytulnej, estetycznie urządzonej poczekalni. Gabinety zabiegowe, poczekalnię, ciągi komunikacyjne oraz pomieszczenia sanitarne wyposażono w instalację wentylacyjną spełniającą najwyższe standardy dla pomieszczeń i urządzeń podmiotu wykonującego działalność leczniczą
 • parking dla pacjentów – pacjenci, którzy przyjechali do nas własnym samochodem, mogą go pozostawić na jednym z bliskich parkingów zlokalizowanych na ul. Chopina i Placu Księżnej Ofki

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art w Raciborzu.

 • Konsultacje

  Konsultacja dermatologiczna
  100
  Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej
  100
  Konsultacja z zakresu medycyny anty-aging
  200
 • Chirurgia ogólna

 • Chirurgia naczyniowa i flebologia

 • Medycyna regeneracyjna

 • Medycyna estetyczna

 • Diagnostyka i badania


Opinie z internetu

Placówka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 9,3 w skali 10 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 72 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

9,3
/ 10
Znakomita
72 ocen z 3 źródeł
3,9 / 5  (35 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5  (9 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (28 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Zespół

Kadrę medyczną Centrum tworzą doświadczeni specjaliści z zakresu dermatologii i wenerologii oraz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Zaangażowani w klinice lekarze poszerzają wiedzę, uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz kursach organizowanych w kraju i na świecie. W ich trakcie zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, dermatologii, dermatochirurgii i laseroterapii. Wśród wielu sympozjów naukowych, kursów i staży specjalizacyjnych, w których uczestniczyli w ostatnim czasie, warto wymienić: uczestnictwo w XI Europejskim Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Paryżu AMEC 2015, udział w IX Międzynarodowej Konferencji „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej” w Warszawie oraz kurs specjalistyczny z zakresu zastosowania osocza bogatopłytkowego w leczeniu różnych postaci łysienia.

lek. Tomasz Hanslik

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Lek. med. Tomasz Hanslik wykonuje zabiegi korekty estetycznej techniką miękkiego wypełniania, do których zalicza się wolumetrię oraz softlifting twarzy sieciowanym kwasem hialuronowym, wykonywany za pomocą mikrokaniul. Posiada duże doświadczenie w wyk... więcej »

Zadzwoń: 32 433 pokaż numer


Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

(czynny dzisiaj w godz. 14:00 - 20:00)

Adres placówki

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art
ul. Chopina 10 lok. 1
47-400 Racibórz

Godziny otwarcia

 • poniedziałek13:00-18:00
 • wtorek14:00-20:00
 • środa13:00-18:00
 • czwartek14:00-20:00
 • piątek13:00-20:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd i mapa

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art mieści się w centrum Raciborza przy ul. Chopina 10/1. Bliskie parkingi znajdują się na ul. Chopina, Placu Księżnej Ofki. W odległości 750 m od placówki mieści się dworzec kolejowy. W odległości 300-500 m znajdują się przystanki autobusowe: Karola Miarki, obsługujący linię A oraz Wojska Polskiego, przy którym zatrzymują się pojazdy linii 2, 3, 7.


Najczęstsze pytania o placówkę Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art

 • Jak oceniana jest placówka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art?

  Placówka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art została oceniona przez pacjentów jako Znakomita. Średnia ocena wynosi 9,3 w skali 10 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 72 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych w ramach Kliniki.pl Rating Index - sprawdź oceny »

 • Jakie usługi oferuje Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art w Raciborzu?

  Placówka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art z Raciborza posiada w cenniku usług 422 pozycji, m.in z zakresu: chirurgia ogólna , chirurgia naczyniowa i flebologia , medycyna estetyczna , diagnostyka i badania oraz konsultacje - sprawdź wszystkie usługi »

 • Jak skontaktować się z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art?

  Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art znajduje się w Raciborzu, Racibórz, ul. Chopina 10 lok. 1. Umawianie wizyt w tej placówce lub pytania można kierować pod numer telefonu +48 32 433 36 83

 • W jakie dni i w jakich godzinach otwarta jest placówka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art?

  Placówka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derm&Art z Raciborza otwarta jest średnio 6 godzin dziennie, w poniedziałki od 13:00 do 18:00, we wtorki od 14:00 do 20:00, w środy od 13:00 do 18:00, w czwartki od 14:00 do 20:00, a w piątki od 13:00 do 20:00. W weekend placówka jest zamknięta.