Grzybica paznokci - usuwanie laserem

Lekarze wykonujący grzybica paznokci - usuwanie laserem

Posiadamy w ofercie 17 specjalistów w 15 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 24 różnych placówkach. Usługa grzybica paznokci - usuwanie laserem jest najczęściej wykonywana przez lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

lek. Jakub Gęborski

chirurg naczyniowy, chirurg ogólny, angiolog

w Medix

9,7 / 10
lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, lekarz rehabilitacji medycznej

w LK MED

dr n. med. Anna Leśniak

okulista, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w LK MED

lek. Agnieszka Moncznik

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR

Anna Sołtys

kosmetolog

w Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR

dr n. med. Karolina Kozicka

dermatolog

w Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR

dr n. med. Monika Kukulska

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w BeauMED Medycyna Estetyczna i Laseroterapia

dr n. med. Agnieszka Rusin-Tupikowska

dermatolog

w BeauMED Medycyna Estetyczna i Laseroterapia

lek. Hiacynta Kwiatkowska

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Skin Clinic

dr n. med. Alina Skrzypek-Salamon

dermatolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Skin Clinic

mgr Iwona Sidor

magister pielęgniarstwa

w CM Terpiłowski Radom

dr n. med. Katarzyna Osipowicz

trychologia; medycyna estetyczna; dermatologia

w Klinika OT.CO - Mokotów

lek. Urszula Małachowska

dermatolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Klinika OT.CO - Mokotów

lek. Daniel Jakubik

medycyna estetyczna; w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej

w Klinika OT.CO - Mokotów

lek. Katarzyna Nidzińska

medycyna estetyczna; w trakcie specjalizacji z okulistyki

w Klinika OT.CO - Bielany

lek. Jakub Kret

medycyna estetyczna; chirurgia odtwórcza włosów; w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej

w Klinika OT.CO - Bielany

dr Agnieszka Kurzawińska

kosmetolog, dermatolog, wenerolog

w BeauMED Medycyna Estetyczna i Laseroterapia

Grzybica paznokci - usuwanie laserem - informacje

Gabinet zabiegowy w BeauMED Medycyna Estetyczna i Laseroterapia Gabinet zabiegowy w BeauMED Medycyna Estetyczna i Laseroterapia

Grzybica paznokci to zaraźliwa infekcja wywołana przez grzyby. Powoduje odbarwienie płytki paznokciowej, a nieleczona może doprowadzić do jej ukruszenia i odpadania. Naskórek pod zakażonym paznokciem staje się zrogowaciały, a samo schorzenie stanowi potencjalne źródło zarażenia dla otoczenia osoby dotkniętej problemem grzybicy (inaczej mikozy).

Jednym ze sposobów leczenia schorzenia jest laseroterapia z użyciem systemu Nd:YAG. Zabieg z użyciem lasera jest krótki i bezbolesny – w jego trakcie pacjenci odczuwają łagodne ciepło. Polega na naświetlaniu płytki paznokcia wiązką lasera, która niszczy komórki grzybów. Lekarze zalecają poddanie się serii kilku zabiegów w odstępie 2-3 dni.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica skórna (w tym grzybica paznokci) to uprzykrzająca normalne funkcjonowanie przypadłość, którą łatwo się zarazić, a trudno jej pozbyć. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom pacjentów, kolejni lekarze poszerzają zakres oferowanych usług o laserowe leczenie tej przypadłości. Jednym z nich jest dr n. med. Wiesław Jundziłł, chirurg ogólny i angiolog z CM Stadmedica w Bydgoszczy. Placówka to rodzinna firma, funkcjonująca od 1987 roku – dziś jest ośrodkiem nowoczesnym, świetnie wyposażonym, z wykwalifikowanym personelem medycznym. Stosowanym systemem jest laser Nd:YAG firmy Fotona.

W Białymstoku laseroterapię grzybicy paznokci oferuje gabinet Noviline. Właścicielem placówki jest specjalista chirurgii dr Magdalena Nowicka, zaś członkami jej personelu medycznego m.in. dr n. med. Marta Skrodzka oraz mgr Justyna Litwiniuk. Pacjentom cierpiącym na grzybicę zalecają poddanie się serii 5 zabiegów w odstępach 3-4 dniowych. Podczas leczenia naświetlają zakażoną płytkę paznokcia oraz tkanki okalające wiązką lasera neodymowo-yagowego firmy Fotona Spectro SP. Długość jego fali świetlnej wynosi 1064nm, a zabieg z jego wykorzystaniem jest prosty i usuwa infekcję grzybiczą, minimalizując ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Osoby pragnące poddać się terapii leczenia grzybicy paznokci z zastosowaniem tego typu lasera mogą wziąć pod uwagę ofertę Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia w Opolu. Placówką kieruje dwoje lekarzy: dr Izabela Dzik oraz dr Jacek Żurek. Oboje to specjaliści II stopnia z chirurgii ogólnej, obejmujący stanowiska starszych asystentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.

Laserowym leczeniem grzybicy paznokcie zajmuje się także dr Dorota Piekarska-Myślińska z Gabinetu Medycyny Estetycznej w Łęcznej. Jest lekarzem medycyny estetycznej – absolwentką studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prócz tego ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie.

Gabinety oferujące laseroterapię grzybicy paznokci

lek. Jakub Sazanów-Lubelski, lekarz medycyny estetycznej lek. Jakub Sazanów-Lubelski, lekarz medycyny estetycznej

Klinika Medycyny Estetycznej Vesuna w Krakowie oferuje pacjentom laserowe leczenie mikozy paznokci z użyciem lasera Fotona Nd:YAG. Zalecanym schematem terapeutycznym jest seria 4 zabiegów w odstępach 7-dniowych. Członkowie zespołu medycznego proponują także przeprowadzanie jednego zabiegu miesięcznie przez kolejne 3 miesiące w celu ugruntowania efektu leczniczego. Przeprowadzaniem terapii grzybicy paznokci w gabinetach Vesuna zajmuje się lekarz medycyny estetycznej oraz dermatologii dr Agnieszka Drożniak.

Kolejną kliniką, w której wykorzystuje się laseroterapię przy leczeniu grzybicy  paznokci, jest Centrum Flebomedica w Olsztynie. Stosowanym systemem również jest laser Nd:YAG  firmy Fotona, a przeprowadzaniem zabiegów zajmuje się dr Krzysztof Pomorski, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. To specjalista II° w zakresie chirurgii ogólnej, który doskonalił umiejętności w kilku renomowanych ośrodkach, w tym na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Jeszcze jedną placówką, o której warto wspomnieć, jest Przychodnia Specjalistyczna High-Med (Warszawa Bemowo). Do zespołu medycznego ośrodka należy m.in. lek. med. Dorota Bystrzanowska, dermatolog, oraz lek. med. Agnieszka Adamowska, dermatolog-wenerolog.

Więcej na temat grzybica paznokci - usuwanie laserem

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…