Leczenie zaćmy Szczecin

Jednym z objawów zaćmy jest stopniowa utrata wzroku. Nieleczona choroba może doprowadzić nawet do jego utraty! Aby temu zapobiec, trzeba poddać się operacji. Poniżej znajdziesz listę 1 klinik okulistycznych w Szczecinie, które oferują taki zabieg swoim pacjentom. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i wygodnie umów się na wizytę do lekarza specjalisty.

Szczecin, Al. Bohaterów Warszawy 42

Dom Lekarski Centrum Medyczne

4,2 / 5  (948 opinii)  rozwiń

To jest najlepsze co mnie ostatnio spotkało, mam ogromny komfort widzenia. ~ Jadwiga M (Leczenie zaćmy, dr n. med. Andrzej Lipiński)

  • Leczenie zaćmy od 4690 zł
  • Badanie kwalifikacyjne do operacji zaćmy 300 zł
  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 2990 zł
  • Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem socz... od 5090 zł
  • Konsultacje (przedzabiegowa) zadzwoń

Lekarze wykonujący leczenie zaćmy w Szczecinie

W Szczecinie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa leczenie zaćmy w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Andrzej Lipiński

okulista

w Dom Lekarski Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Andrzej Palacz

okulista

w Dom Lekarski Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)

Leczenie zaćmy w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Zaćma to zmętnienie soczewki oka, które prowadzi do stopniowego pogorszenia wzroku, a nawet jego utraty! Choroba ta dotyka głównie osoby po 60. roku życia. W początkowym stadium można leczyć ją zachowawczo, jednak finalnie najczęściej stosuje się leczenie operacyjne. Najpopularniejszą metodą zabiegową jest fakoemulsyfikacja i tą właśnie technikę stosują szczecińscy okuliści.

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Okulistyka w Szczecinie

Centrum Medyczne Dom Lekarski to położona w dzielnicy Turzyn placówka świadcząca usługi medyczne m.in. z zakresu okulistyki. Pacjenci cierpiący na zaćmę mogą poddać się tutaj jej usunięciu techniką fakoemulsyfikacji. Lekarze pomogą dobrać odpowiednią zwijalną soczewkę np. stałoogniskową lub wieloogniskową (Soczewka Zeiss CT SPHERIS 204, Zeiss CT SPHERIS 404, Zeiss Ari.Lisa lub Acriva Reviol ).Operacje przeprowadza tu m.in. dr n. med. Andrzej Palacz, który specjalizuje się w zabiegach usuwania zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Co ciekawe, wykonuje on około tysiąca takich operacji rocznie!

Operacja zaćmy w Szczecinie na NFZ

Chcąc poddać się operacji zaćmy na NFZ w Szczecinie, należy pamiętać, że Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje jedynie soczewki jednoogniskowe standardowe lub toryczne. Soczewki wieloogniskowe są znacznie lepsze, ponieważ nie tylko przywracają wzrok chorym, ale też zapewniają dobre widzenie. Niestety ich zakup nie jest refundowany przez NFZ.

Gdzie jeszcze na zabieg?

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

W szczecińskiej Klinice Okulistycznej Lexum lekarze okuliści wykonują zabiegi okulistyczne z zakresu chirurgii jednego dnia, w tym operacje zaćmy wraz ze wszczepieniem soczewek dobieranych indywidualne do pacjenta. Chirurgią zaćmy zajmuje się tutaj dr n. med. Marzena Formicka.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie posiada Klinikę Okulistyki, gdzie prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne z dziedziny okulistyki. Lekarze zajmują się tutaj zabiegami operacyjnymi zaćmy starczej oraz innych jej postaci (tj. zaćma dojrzała, przejrzała i nie określona). Jednym z nich jest dr hab. n. med. Wojciech Lubiński.

Pozostałe szczecińskie placówki

Oddział Okulistyki należy do jednostek Samodzielego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. Przyjmowani tutaj są pacjenci ze schorzeniami narządu wzroku, kwalifikującymi się do zabiegów chirurgicznych, jest to m.in. operacja zaćmy wykonywana metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem sztucznej soczewki (operacja małoinwazyjna w procedurze chirurgii jednego dnia). Wykonuje je m.in. dr n. med. Elżbieta Pieńkowska-Machoy.

Na Oddziale Okulistycznym SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Szczecinie lekarze operują zaćmę również metodą fakoemulsyfikacji i wszczepiają soczewkę zwijalną (IOL), której parametry optyczne dobierane są odpowiednio do każdego pacjenta. Oddział wyposażony jest w nowoczesny laser excimerowym IV generacji MEL 80 firmy Carl Zeiss, za pomocą którego przeprowadzane są laserowe korekcje wad wzroku. Jednym z okulistów jest tutaj dr n. med. Andrzej Lipiński.

W Stargardzie Szczecińskim (ok. 40 km od Szczecina) znajduje się Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ, gdzie pacjentów chorych na zaćmę przyjmuje Oddział Okulistyczny.  Lekarzem specjalizującym się tutaj w zabiegach operacyjnych zaćmy jest dr Dariusz Łąk.

Operacja zaćmy. Cena w Szczecinie

Średni koszt operacji zaćmy w Szczecinie to 3340 zł za jedno oko (soczewka sferyczna standardowa). Najdroższym zabiegiem jest operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji ze wszczepieniem soczewki torycznej. Jej koszt to od 5090 do 6000 zł za jedno oko.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie zaćmy w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.