Lekarze wykonujący operacje i leczenie migdałków w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa operacje i leczenie migdałków w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

dr Elżbieta Drewienkiewicz-Suliga

otolaryngolog

w Centrum Medyczne Suliga

ocena 4,7 / 5  (58 opinii)

Operacje i leczenie migdałków Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie migdałków w Częstochowie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 250 zł za płukanie krypt migdałkowych natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 3500 zł (usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie).

Ile kosztuje operacje i leczenie migdałków w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie migdałków w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie migdałków w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie
Częstochowa, Meliorantów 3

od 2900 zł do 3500 zł

Usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) chirurgicznie
Częstochowa, Meliorantów 3

od 2500 zł do 2700 zł

Usunięcie brodawczaków podniebienia miękkiego i migdałków podniebiennych
Częstochowa, Meliorantów 3

od 250 zł do 300 zł

Płukanie krypt migdałkowych
Częstochowa, Meliorantów 3

od 250 zł do 300 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie migdałków w innych miastach.

Operacje i leczenie migdałków w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Na wycięcie migdałków pacjent może zostać skierowany z powodu kilku przyczyn. Do czynników decydujących należą przewlekłe zapalenia migdałków, często powtarzające się anginy i nawracające ropnie okołomigdałkowe, a także choroby odogniskowe, podejrzenie guza migdałka czy chrapanie. Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a w jej trakcie lekarz wycina migdałki podniebienne wraz z torebką. Ponadto, oprócz operacji techniką tradycyjną, specjalista może zastosować również małoinwazyjne metody, np. wykorzystanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Lczenie migdałków u częstochowskich laryngologów

Zoperować chore migdałki podniebienne oraz migdałek gardłowy można na Oddziale Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Oddział ten oferuje także inne operacje leczące choroby gardła, krtani, przełyku oraz nosa i zatok przynosowych czy uszu. Wyposażony jest w nowoczesną aparaturę do zabiegów laryngologicznych, np. w zestaw endoskopowy do operacji zatok obocznych nosa czy do operacji mikrochirurgicznych ucha i krtani.

Lekarzem, do którego może udać się pacjent cierpiący na schorzenia migdałków, jest  prof. dr hab. n. med. Krzysztof Morawski, otolaryngolog (specjalizacja II stopnia w 1996 roku), audiolog (specjalizacja II stopnia w 2004 roku) oraz specjalista audiologii i foniatrii (od 2012 roku), którego jednym z głównych kierunków zainteresowań zawodowych są operacje usunięcia migdałków bocznych oraz migdałka gardłowego. Swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów z zakresu laryngologii zdobywał na Oddziale Otologii i Audiologii w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz w centrach medycznych na terenie Warszawy i Częstochowy. Wykonuje on oddzielne zabiegi adenotomii i tonsilektomii, połączone także z drenażem uszu.

Operacje i leczenie migdałków oferowane jest także przez dr n. med. Elżbietę Drewienkiewicz-Suligę, specjalistę otolaryngologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1998 roku), która doszkalała się z zakresu zabiegów laryngologicznych podczas szkoleń i konferencji krajowych i zagranicznych, m.in. w "International course in microsurgery in otology and otoneurology Georges Portmann Institute" w Bordeuax we Francji. Oprócz operacyjnego leczenia migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego przeprowadza także operacje w zespole chrapania i bezdechów sennych czy mikrochirurgię krtani.

Ile kosztuje operacja usunięcia migdałka gardłowego w Częstochowie, a ile w Horley?

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga

Za chirurgiczny zabieg wycięcia migdałka gardłowego trzeba w częstochowskich placówkach medycznych zapłacić 1 800 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 1 400 funtów (7 900 zł) w Spire Gatwick Park Hospital, mieszczącym się w Horley.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.