Odsysanie tłuszczu - popularny zabieg

Zgodnie ze statystykami Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, w 2019 r. liposukcji poddało się 265 209 osób. Popularność tego zabiegu rośnie i w stosunku do roku 2018 zwiększyła się o 3%. Nie bez znaczenia są z pewnością obecne kanony piękna, według których ideałem jest szczupła, wysportowana sylwetka. Osoby z nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą ułatwić sobie dążenie do wymarzonej figury poprzez poddanie się zabiegowi liposukcji. Zbędnych komórek tłuszczowych można pozbyć się na kilka różnych sposobów, z czego tym najpopularniejszym jest liposukcja - zabieg polegający na odessaniu tłuszczu. Tradycyjna procedura polega na wykonaniu nacięcia i wprowadzenia małych kaniuli podłączonych do urządzenia próżniowego. Dzięki temu, po rozbiciu, komórki tłuszczowe są odsysane. Alternatywą dla tego zabiegu może być liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo.

Czym jest liposukcja dźwiękowa Vaser Lipo?

Vaser Lipo to unikalna metoda usuwania tkanki tłuszczowej, która opiera się na energii ultradźwięków. System wykorzystuje ją do rozbijania i upłynniania niechcianej tkanki tłuszczowej, co sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny od standardowej liposukcji, niesie ze sobą mniejsze ryzyko powikłań i zapewnia krótszą rekonwalescencję. Odessany tłuszcz można zaś wykorzystać do powiększenia biustu czy pośladków.  

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha

Zabieg Vaser Lipo HD szczególnie poleca się pacjentom, którzy skarżą się na nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. System pozwala bowiem nie tylko się jej pozbyć, ale też pomóc w wyrzeźbieniu mięśni tego obszaru i nadać sylwetce wysportowanego wyglądu, poprzez jej odpowiednie wymodelowanie.

Warto wiedzieć: Liposukcję ultradźwiękową można również zastosować do redukcji tkanki tłuszczowej z bioder, ud, ramion, pleców czy pośladków. W przypadku mężczyzn metodą tę stosuje się również w przebiegu ginekomastii tłuszczowej, czyli powiększenia piersi w wyniku rozrostu tkanki tłuszczowej w tym miejscu.

Liposukcja ultradźwiękowa - jak wygląda zabieg?

System Vaser Lipo pozwala na szybkie i efektywne odessanie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki. Cała procedura dzieli się na trzy etapy: 

 • infiltrację, czyli znieczulenie tkanki podskórnej specjalnym roztworem,
 • emulsyfikację, czyli odseparowanie tkanki tłuszczowej od inncych tkanek, poprzez przekształcenie jej w emulsję (dzieje się to przy pomocy ultradźwięków generowanych przez urządzenie Vaser Lipo). Dodatkowo, fale ultradźwiękowe pobudzają produkcję kolagenu w organizmie, co pomaga w przyspieszeniu rekonwalescencji,
 • ekstrakcję, czyli odessanie masy komórkowej, w skład której wchodzą m.in.: podany w pierwszym etapie roztwór, komórki tłuszczowe, fibroblasty oraz komórki krwi.

Liposukcję ultradźwiękową przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu ogólnym, dlatego po zabiegu pacjent zwykle musi pozostać w klinice jeszcze przez co najmniej dobę. W czasie procedury odsysa się od 4 do 6 litrów tłuszczu.

Vaser Lipo HD - zalety metody

Od momentu opracowania metody Vaser Lipo, zdążyła już ona przejść pewne modyfikacje. Obecnie pacjenci mogą korzystać z tak zwanej liposukcji ultradźwiękowej trzeciej generacji, tak zwanej liposukcji hi-definition, czyli Vaser Lipo HD. Istotą zabiegu jest połączenie odsysania tkanki tłuszczowej wraz z modelowaniem sylwetki. System pozwala uwypuklić mięśnie i podkreślić zagłębienia ciała w taki sposób, aby osiągnąć naturalny efekt wysportowanej sylwetki.

Podstawową zaletą metody Vaser Lipo jest małoinwazyjność. Nacięcia wykonywane podczas zabiegu są niewielkie, a fale ultradźwiękowe docierają precyzyjnie w miejsce, z którego pacjent chce pozbyć się tkanki tłuszczowej. Dzięki temu znajdujące się w pobliżu naczynia krwionośne czy nerwy nie ulegają uszkodzeniu.

Inne aspekty, dzięki którym pacjenci chętnie korzystają z liposukcji Vaser Lipo HD to:

 • uniwersalność (tkanki tłuszczowej można pozbyć się z wielu miejsc na całym ciele),
 • możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do modelowania czy powiększania innych części ciała,
 • szybkie pojawienie się rezultatów zabiegu (pierwsze efekty widać tuż po zakończeniu procedury).

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Vaser Lipo HD

Liposukcja ultradźwiękowa to procedura przeznaczona dla dorosłych osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ciała i wyrzeźbić przy tym sylwetkę. Mimo iż nie jest to inwazyjny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zaliczamy do nich przede wszystkim:  

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby serca
 • choroby wątroby
 • choroby nerek
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • cukrzyca
 • niekontrolowana choroba tarczycy

Jak przygotować się do zabiegu Vaser Lipo?

Przed liposukcją ultradźwiękową należy wykonać badania krwi: morfologię i oznaczenie grupy krwi, OB, kreatyninę, wskaźniki krzepnięcia krwi, poziom glukozy i elektrolitów. Konieczne jest także zbadanie moczu oraz zaszczepienie się przeciw Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B.

Na dwa tygodnie przed procedurą, pacjent nie powinien przyjmować aspiryny ani palić papierosów. Na 5 dni przed zabiegiem należy zrezygnować także z alkoholu. O ewentualnych objawach przeziębienia (takich jak np. gorączka) należy poinformować lekarza przed zabiegiem.

Rekonwalescencja po liposukcji ultradźwiękowej

Już w trzeciej lub czwartej dobie po zabiegu Vaser Lipo warto rozpocząć serię masaży limfatycznych, które zdecydowanie przyspieszają powrót do zdrowia. Cały okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj miesiąc. W tym czasie pacjent powinien nosić specjalne uciskowe ubranie, wyściełane 2-centymetrową warstwą gąbki.

Nie można zapomnieć, że liposukcja ultradźwiękowa nie jest metodą odchudzania. Jeżeli pacjent po zabiegu powróci do złych nawyków żywieniowych, a jego bilans kaloryczny będzie dodatni, efekty Vaser Lipo HD po jakimś czasie znikną. Właśnie dlatego tak ważne jest zachowanie zdrowej diety i wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej - wówczas tkanka tłuszczowa nie będzie nadmiernie się odkładać.

FAQ, czyli najczęstsze pytania o liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo HD

 • Czy zabieg Vaser Lipo jest bezpieczny?

  Zdecydowanie tak. W 2002 r. VASER Lipo otrzymał certyfikat FDA, czyli Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration) w Stanach Zjednoczonych. Jest to potwierdzenie jego bezpieczeństwa. Wysokie wymagania, jakie FDA stawia firmom w procesie certyfikacji, sprawiają, że certyfikat FDA jest uznawany na całym świecie nie tylko jako dowód bezpieczeństwa, ale również wysokiej jakości, efektywności i najwyższych standardów medycznych.

 • Ile kosztuje Vaser Lipo?

  Cena zabiegu Vaser Lipo jest uzależniona m.in. od tego, jakiej partii dotyczy procedura. W przypadku brzucha ceny znajdują się najczęściej w przedziale od 5000 do 7000 zł. Modelowanie sylwetki Vaser Lipo HD jest droższe i w przypadku brzucha wynosi średnio 8000-9000 zł.

 • Jak długo trwa liposukcja ultradźwiękowa?

  Liposukcja Vaser Lipo zajmuje najczęściej od 1 do 2,5 godziny. Czas trwania zabiegu zależy m.in. od wielkości obszaru, który jest poddawany zabiegowi.

 • Czym różni się liposukcja ultradźwiękowa od modelowania sylwetki Vaser Lipo HD?

  Liposukcja ultradźwiękowa pozwala jedynie na odessanie zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała. Modelowanie sylwetki Vaser Lipo HD daje dodatkowo możliwość wyrzeźbienia sylwetki.

Liposukcja Vaser Lipo przed i po – zdjęcia

Chcesz zobaczyć jak wyglądają pacjenci po liposukcji Vaser Lipo? Zdjęcia znajdujące się w poniższej galerii zostały wykonane u tych samych osób przed i po procedurze.

Umów wizytę!

Jeśli Ty także planujesz liposukcję ultradźwiękową, nie wahaj się dłużej - skontaktuj się z nami. Nasz doradca bezpłatnie przedstawi Ci pełną ofertę spośród 7 klinik w Polsce, wraz ze szczegółowymi cenami. Pomoże również w umówieniu wizyty konsultacyjnej u wybranego specjalisty na dogodny termin.

Zadzwoń do nas: 22 417 40 28 (telefon czynny pon - pt, w godz. 8:00 - 18:00)

Źródła: