Jak długo utrzymują się efekty liposukcji?

Liposukcja to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Jest ratunkiem dla osób, które chcą cieszyć się szczupłą sylwetką, a dieta i treningi nie przynoszą satysfakcjonujących efektów. Po zabiegu nie należy jednak spocząć na laurach.

Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Efekty liposukcji na ogół są trwałe, ale istnieje kilka czynników, które mogą spowodować utratę uzyskanych rezultatów. Aby temu zapobiec, należy przestrzegać zaleceń lekarza i dbać o swoje zdrowie. Szczególnie ważny jest okres rekonwalescencji. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu zazwyczaj konieczne jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Należy pamiętać, aby nosić ją codziennie, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do rozciągnięcia skóry i powstania nieestetycznych fałdek, obrzęków lub nawet krwiaków. 

Istotnymi czynnikami, podtrzymującym efekty liposukcji są także prowadzenie zrównoważonej diety i wysiłek fizyczny. Pomagają one utrzymać stabilną masę ciała oraz korzystnie wpływają na stan skóry. Dzięki regularnym ćwiczeniom i zdrowemu odżywianiu skóra pozostanie jędrna, a tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładała  w innych częściach ciała.

Stosowanie się do zaleceń lekarza, utrzymywanie stałej wagi i prowadzenie zdrowego trybu życia pozwoli zachować efekty liposukcji na stałe. Odbieganie od tych zasad może spowodować powrót do niezadowalającego wyglądu lub uzyskanie niepełnych, a tym samym niesatysfakcjonujących rezultatów zabiegu.

Źródła: www.smartbeautyguide.com (strona Amerykańskiego Stowarzyszenia Estetycznej Chirurgii Plastycznej)

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…