Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa Kraków i okolice

Bezpośrednio w Krakowie nie dysponujemy placówką wykonującą operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 3 innych klinik z okolicy Krakowa. Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa można przeprowadzić m.in. w Klinika Nowoczesnej Laryngologii dr n. med. Jacek Schmidt w Łodzi (191 km od Krakowa) w cenie 6500 zł lub w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (64 km od Krakowa) gdzie cena za operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa wynosi 4800 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa najbliżej Krakowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w 3 placówkach w Krakowie. Najniższa cena wynosi 3900 zł w SALUS Centrum Medyczne, najwyższa to 6500 zł, natomiast średni koszt to 5067 zł.

Ile kosztuje operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w najbliższej odległości od Krakowa?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa najbliżej Krakowa:

Posiadamy również ofertę w 5 innych miastach. Sprawdź ceny operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w innych miastach.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Krakowie - gdzie najlepiej?

Wskazaniem do zabiegu endoskopowego krzywej przegrody nosowej może być znaczny stopień ograniczenia drożności nosa, trudności podczas oddychania przez nosi mowa nosowa, a także zmiany błony śluzowej nosa na tle alergicznym czy defekt kosmetyczny i asymetria nosa. Ponadto do takiej operacji mogą zostać zakwalifikowani także pacjenci z nawracającymi schorzeniami zatok przynosowych, z nawracającymi i uporczywymi krwawieniami z nosa oraz z nawracającymi schorzeniami dróg odprowadzających łzy. Septoplastyka endoskopowa umożliwia bezpośredni dostęp do deformacji przegrody i znaczne powiększenie pola operacyjnego. Po odsłonięciu przez lekarza całego skrzywionego fragmentu chrząstki przegrody nosowej (odchylenie błony śluzowej i ochrzęstnej) jest on wyciągany i prostowany w specjalnym urządzeniu, a następnie wstawiany z powrotem w miejsce ubytku.

Poprawa krzywej przegrody noss w krakowskich placówkach laryngologicznych

Krakowskim lekarzem, zajmującym się endoskopową plastyką krzywej przegrody nosa, jest dr n. med. Paweł Dobosz, otolaryngolog (specjalizacja w 2006 roku), posiadający doświadczenie z tej dziedziny, zdobyte w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. Do głównych jego zainteresowań zawodowych należy właśnie chirurgia nosa i zatok przynosowych z wykorzystaniem techniki endoskopowej. Obok chirurgii przegrody nosowej przeprowadza także chirurgię korekcyjną nosa zewnętrznego, chirurgię małżowin nosowych oraz endoskopową chirurgię zatok przynosowych (FESS - Functional Endoscopic Sinus Surgery).

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa oferowana jest również przez Oddział Kliniczny Otolaryngologii, należący do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zabiegi chirurgiczne na przegrodzie nosa przeprowadzane są tutaj także metodą klasyczną. Ponadto, za pomocą endoskopii oraz technik operacyjnych otwartych lekarze tego oddziału wykonują udrażnianie dróg łzowych, operacje zatok przynosowych (FESS), operacje migdałków podniebiennych i gardłowych.

Na leczenie endoskopowe skrzywienia przegrody nosa można udać się także do Klinicznego Oddziału Otolaryngologicznego 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką im. gen. prof. dr. hab. n. med. Mariana Garlickiego. W ofercie medycznej placówki znajduje się diagnostyka i leczenie endoskopowe oraz otwarte schorzeń nosa i zatok przynosowych, plastyka przegrody nosa, operacje rejonu gardła i krtani oraz leczenie schorzeń onkologicznych głowy i szyi (operacje klasyczne i z wykorzystaniem lasera CO2).

Więcej na temat operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…