Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo Kraków i okolice

Bezpośrednio w Krakowie nie dysponujemy placówką wykonującą rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 6 innych klinik z okolicy Krakowa. Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo można przeprowadzić m.in. w Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach (69 km od Krakowa) w cenie 21500 zł lub w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Brzeziny (194 km od Krakowa) gdzie cena za rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo wynosi 25400 zł. W wymienionej placówce rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo wykonuje chirurg plastyczny. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Klinika Chirurgii Mazan

Katowice, ul. Brzozowa 54 (69 km od Krakowa)
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  414 opinii

Zabieg przeprowadzony bez komplikacji, minął dopiero miesiąc a ja schudłem już 16 kg. Zdecydowanie polecam ten zabieg wszystkim, którzy cierpią na nadwagę lub ewentualnie mają jakiekolwiek wątpliwości ~ Paweł W (Resekcja żołądka laparoskopowo, dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski)

  • Resekcja żołądka laparoskopowo 21500 zł
dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

Dr n. med. Grzegorz Kowalski posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej i laparoskopowej. Specjalizuje się między innymi w operacjach bariatrycznych, takich jak rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja chirurgiczna 200 zł

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo najbliżej Krakowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w 6 placówkach w Krakowie. Najniższa cena wynosi 21500 zł w INTER-MED, najwyższa to 26000 zł, natomiast średni koszt to 23550 zł.

Ile kosztuje rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w najbliższej odległości od Krakowa?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo najbliżej Krakowa:

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w innych miastach.

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Krakowie - gdzie najlepiej?

Rękawowa (mankietowa) resekcja żołądka jest operacją bariatryczną, która polega na wycięciu około 2/3 lewej jego strony przy pomocy staplerów i nieodwracalnym zmniejszeniu jego pojemności do około 25% wyjściowej objętości. Jak wyjaśnia dr n. med. Marcin Nowak, ponieważ zabieg nie wymaga zespoleń, jest prostszym rozwiązaniem niż ominięcie żołądkowe, a  w przeciwieństwie do założenia opaski żołądkowej, mankietowa resekcja żołądka nie wymaga implantacji sztucznego elementu. Zabieg wykonywany jest najczęściej  metodą laparoskopową. 

Chirurgiczna walka z otyłością

Nowy typ operacji bariatrycznej, jaką jest rękawowa resekcja żołądka to oferta zabiegowego leczenia otyłości, jaką świadczy w ramach Specjalistycznego Gabinetu Chirurgicznego dr n. med. Marcin Nowak, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog, bariatra. Chirurgiczne zmniejszenie żołądka, jak wyjaśnia, prowadzi do ograniczonej zdolności przyjmowania pokarmu oraz spadku „hormonu głodu” – greliny, produkowanej przez komórki zlokalizowane w dnie żołądka, usuwanej podczas sleeve resection. Zabieg wykonywany jest laparoskopowo i wymaga 2-4 dniowej hospitalizacji.

Problem z otyłością olbrzymią leczą również lekarze Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Endoskopowej i Naczyniowej Szpitala Uniwersyteckiego, podkreślając, że operacja bariatryczna w tym przypadku jest o wiele bezpieczniejsza i mniej kosztowna, niż leczenie skutków otyłości. W zakresie metod operacyjnych stosuje się tzw. wyłączenie żołądkowe, wyłączenie żółciowo-trzustkowe, a także stosunkowo prosty technicznie zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, zmniejszając łaknienie u ponad 80% chorych.

Całkowita lub częściowa resekcja żołądka z użyciem staplera z badaniem histopatologicznym oraz wykonywane w zakresie operacji bariatrycznych – resekcja rękawowa, balonowanie lub zespolenia omijające, to oferta zabiegów chirurgicznych wykonywanych klasycznymi metodami w Szpitalu im. Stanley Dudricka w Skawinie. Chirurgiczne leczenie otyłości jest tu realizowane w zakresie Chirurgii ogólnej i onkologicznej, a opieka okołooperacyjna sprawowana jest zgodnie z protokołem ERAS, co zapewnia szybką rekonwalescencję. Usługi realizowane są w oparciu o kontrakt z NFZ oraz komercyjnie.

Otyłość, która jest narastającym problemem zdrowotnym generuje liczbę chorób towarzyszących i podnosi koszty terapii. Niespełna 1,5 godziny od Krakowa, w Katowicach, leczy ją w klinice NZOZ Euroklinika dr n. med. Józef Donocik, chirurg. Uznana tu za najprostszą i w bardzo wielu przypadkach skuteczną technikę, jaką jest mankietowa resekcja żołądka, pozwala na znaczącą redukcję masy ciała, przy wsparciu odpowiedniej diety. Zabieg poprzedza konsultacja świadczona przez konsylium lekarskie, jakie kwalifikuje pacjenta do dlaszej procedury.

Laparoskopowa, rękawowa resekcja żołądka – sleeve gastrectomy – zdaniem lekarzy z Kliniki Chirurgii Mazan w Katowicach, stanowi znaczny postęp w chirurgicznym leczeniu otyłości, wykazując poprawę lub całkowite ustąpienie patologii i chorób współistniejących. Ponadto, małoinwazyjna technika zabiegu zmniejsza rany pooperacyjne i zapewnia stosunkowo szybki powrót do aktywności zawodowej. W zabiegach laparoskopowych oraz w bariatrii specjalizuje się m. in. dr n. med.Grzegorz Kowalski, specjalista chirurgii ogólnej.

Pozostając w Katowicach możemy również skorzystać z oferty Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości Euromedic, gdzie odbywają się kwalifikacje do operacji żołądka wykonywane w ramach Oddziału Chirurgii. Zabiegi bariatryczne wykonywane są zarówno metodami klasycznymi, jak i małoinwazyjnymi i obejmują operacje restrykcyjne, w tym m. in. rękawowe wycięcie żołądka (Sleeve Gastrectomy – SG) oraz operacje restrykcyjno–wyłączające. Specjalistą w zakresie bariatrii jest dr n. med. Michał Dyaczyński, chirurg.

Więcej na temat rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…