Operacja i leczenie przepukliny Kraków

Borykasz się z przepukliną pachwinową? A może cierpisz z powodu przepukliny kresy białej? Pomożemy Ci znaleźć najlepszą klinikę, w której pozbędziesz się tego problemu! Poniżej znajdziesz listę 3 placówek, które posiadają zabiegi usuwające przepukliny w swoich ofertach. Porównaj ceny procedur i zapoznaj się z profilami lekarzy, aby wybrać najbardziej odpowiadającą Ci klinikę.

Lekarze wykonujący operacje i leczenie przepuklin w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa operacja przepukliny w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

dr n. med. Ryszard Mądry

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Ortopedicum

9,7 / 10

Operacje i leczenie przepuklin Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie przepuklin w Krakowie na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 5000 zł za operacja przepukliny brzusznej klasycznie natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 12000 zł (operacja przepukliny brzusznej laparoskopowo z użyciem siatki).

Ile kosztuje operacje i leczenie przepuklin w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie przepuklin w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie przepuklin w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki
  Kraków, Dąbska 11

  od 8800 zł
  do 8800 zł

 • Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki
  Kraków, Kostrzewskiego 47

  od 6710 zł
  do 6710 zł

  Kraków, Dąbska 11
  + cena siatki

  od 8800 zł
  do 8800 zł

 • Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Operacja nawrotowej przepukliny powłoki jamy brzusznej standardowa siatka w cenie zabiegu; w przypadku ewentualnego użycia siatki ponadstandardowej pacjent osobno pokrywa koszt siatki)

  od 5200 zł
  do 5200 zł

  Kraków, Dąbska 11

  od 10000 zł
  do 10000 zł

 • Operacja przepukliny pępkowej klasycznie
  Kraków, Kostrzewskiego 47

  od 6100 zł
  do 6100 zł

 • Operacja przepukliny brzusznej laparoskopowo z użyciem siatki
  Kraków, Dąbska 11

  od 12000 zł
  do 12000 zł

 • Operacja przepukliny brzusznej klasycznie
  Kraków, Koło Strzelnicy 3

  od 5000 zł
  do 5000 zł

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie przepuklin w innych miastach.

Operacje i leczenie przepuklin w Krakowie - gdzie najlepiej?

Wady rozwojowe w budowie jamy brzusznej, które osłabiają strukturę mięśni i tkankę łączną (szczególnie pod wpływem wysiłku fizycznego lub otyłości), a także degradacja włókien kolagenowych zanikających w procesie starzenia to czynniki, które sprzyjają powstawaniu przepuklin. Są one efektem nieprawidłowego przemieszczanie się narządów lub ich części poza ich naturalne położenie. Przepukliny nie są defektem kosmetycznym i nie ustępują samoistnie - są chorobą, jakiej nie powinno się lekceważyć.

Gabinet zabiegowy w Ortopedicum Gabinet zabiegowy w Ortopedicum

Gdzie na operację przepukliny w Krakowie?

W Szpitalu Dworska operacje przepukliny przeprowadzają znakomici specjaliści chirurgii ogólnej: dr n. med. Łukasz Bobrzyński, dr hab. n. med. Piotr Wojciechowski i lek. Dariusz Cichostępski. Swoim pacjentom mogą oni zaproponować m.in. operację przepukliny pachwinowej jednostronnej sposobem Lichtensteina, operację przepukliny pępkowej z użyciem siatki oraz operację przepukliny kresy białej z użyciem siatki. 

W Szpitalu św. Rafała, oprócz  klasycznej  i laparoskopowej techniki leczenia przepuklin, wykorzystuje się także innowacyjną metodę dr Romana Kuśnierczyka, która została opracowana z myślą o przepuklinie udowej i pachwinowej. Polega ona na pobieraniu naturalnej siatki – własnej powięzi pacjenta – i przemieszczeniu jej w miejsce ubytku, eliminując w ten sposób obecność materiału syntetycznego. Metoda jest standardową usługą tego typu leczenia w placówce, a jej skuteczność potwierdza odsetek nawrotów w ilości 1-3%.

Leczenie przepukliny w Małopolsce

Szpital Na Klinach, który dołączył do Kliniki.pl w 2019 roku, posiada niezwykle bogatą ofertę zabiegową związaną z leczeniem przepuklin. W placówce można m.in. pozbyć się przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I, II oraz III stopnia.

Inne popularne w Krakowie i okolicach kliniki, które oferują operacje przepuklin to:

 • SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej
 • Ortopedicum
 • Gabinety Lekarskie VITARS (Wieliczka)
 • Allmedica (Nowy Targ)

Pozostałe krakowskie placówki

Sala operacyjna w Medistica Medical Group Sala operacyjna w Medistica Medical Group

Plastykę przepukliny udowej, w kresie białej, pępkowej oraz okołopępkowej wykonuje chirurg, dr n. med. Jacek Politański w zakresie prywatnej praktyki, jaką prowadzi w gabinetach w Krakowie, Wieliczce i Proszowicach. W większości stosowana przez niego metoda to beznapięciowa z siatką lub bez – w przypadku małych przepuklin u pacjentów z mocnymi tkankami. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym-nasiękowym lub przewowdowym, a szwy skórne usuwane są po około 7 dniach.

Jednostronną oraz obustronną operację przepukliny pachwinowej i udowej, jak również operacje przepuklin przedniej ściany brzucha, posiada w swojej ofercie CenterMed Św. Łazarza – Szpital. W zakresie chirurgii ogólnej, plastycznej i naczyniowej, wykonywane jest ponadto laparoskopowe leczenie przepukliny pachwinowej i udowej sposobem TEP (zewnątrzotrzewnowo).

W ramach Chirurgii Jednego Dnia, zabiegi w nowoczesnych i klimatyzowanych salach oferuje Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno–Zabiegowe Medicina, które na terenie Krakowa posiada trzy placówki. Operacje plastyczne przepuklin z użyciem wszczepów syntetycznych lub bez, są realizowane w ramach Chirurgii Ogólnej, a najpopularniejszą metodą jest operacja Lichtensteina. Centrum prowadzi również leczenie zachowawcze, które polega na zastosowaniu specjalnych pasów przepuklinowych.

Ile kosztuje operacja przepukliny w Krakowie?

Ceny operacji przepukliny w Krakowie wahają się w granicach od 3000 do 5000 zł. Do najdroższych zabiegów zalicza się wszelkie zabiegi z wykorzystaniem siatki oraz procedury przeprowadzane laparoskopowo.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat operacje i leczenie przepuklin

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…