Lekarze wykonujący usunięcie zęba ósmego w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa usunięcie ósemki w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga stomatologicznego.

lek. dent. Barbara Borowska-Jachym

chirurg stomatolog, implantolog

w BJB Stomatologia Estetyczna

8,7 / 10
lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

Usunięcie zęba ósmego Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie zęba ósmego w 3 placówkach w Krakowie. Najniższa cena wynosi 350 zł w NOVA Stomatologia, najwyższa to 420 zł, natomiast średni koszt to 385 zł.

Ile kosztuje usunięcie zęba ósmego w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie zęba ósmego w krakowskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 35 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie zęba ósmego w innych miastach.

Usunięcie zęba ósmego w Krakowie - gdzie najlepiej?

Ósemki są zębami trzonowymi problematycznymi, dlatego bardzo często chirurg stomatologiczny podejmuje się ich usuwania. Przyczyn takiej decyzji może być kilka: zaawansowana próchnica, zapalenie dziąsła, leczenie ortodontyczne, wskazania protetyczne a także torbiele tworzące się wokół nie wyrzniętych zębów mądrości.

Zabiegi ekstrakcji ósemek skutecznym sposobem na zakończenie problemów z zębami mądrości

W Specjalistycznym Centrum Stomatologii Rodzinnej, Implantologii i Ortodoncji Dentamax można poddać się zabiegowi usunięcia zarówno ósemki górnej, jak i dolnej. Ponadto lekarz stomatolog zajmie się wycięciem dziąsła nad ósemką oraz ekstrakcją innego zęba stałego lub mlecznego. Z innych zabiegów chirurgii stomatologicznej wykonywane są tutaj zabiegi laserowe wycięcia dziąsła oraz podcięcia wędzidełka. Zabiegami takimi zajmuje się m.in. dr n. med. Adam Goławski, specjalista stomatologii ogólnej oraz protetyki stomatologicznej, który w zakresie swoich specjalizacji a także z dziedziny chirurgii stomatologicznej zdobywał doświadczenie w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Poradni Chirurgii Stomatologicznej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie. 

 W Gabinecie Stomatologicznym Dento2 z zakresu chirurgii stomatologicznej lekarz stomatolog zajmuje się m.in. ekstrakcją zębów stałych (także ósemek) oraz mlecznych. W ramach tych zabiegów wykonuje usuwanie zębów jedno- i wielokorzeniowych, a także zajmuje się dłutowaniem zęba i rewizją zębodołu. Dodatkowo pacjent może poddać się chirurgicznemu usuwaniu zębów oraz nacięciu ropni i dziąseł przy trudnym wyrzynaniu się ósemek. Pacjentów przyjmuje m.in. lek. dent. Krystyna Jankowicz, stomatolog (od 1973 roku) oraz lek. dent. Sylwia Nowik, stomatolog (od 2013 roku).

NZOZ Triodent oferuje nie tylko ekstrakcję zęba stałego, ale także usunięcie chirurgiczne zęba, usuniecie chirurgiczne zęba zatrzymanego (ósemki) oraz wycięcie kaptura dziąsłowego (w celu odsłonięcia ósmego zęba). Ponadto z chirurgii stomatologicznej wykonywane są tutaj także hemisekcje, resekcje oraz nacięcia ropnia. Zajmuje się tym lek. dent. Jadwiga Sikorska-Konarzewska, specjalista chirurgii stomatologicznej, która tytuł z tej dziedziny I oraz II stopnia uzyskała w roku 1983.

W Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta-Med oferowane są różnorodne usługi stomatologiczne, wśród nich z zakresu chirurgii stomatologicznej, tj. chirurgiczne usuwanie zębów mądrości i zębów zatrzymanych. Ponadto ekstrakcja zęba jednokorzeniowego i resekcja zębów 1-3, a także leczenie implantologiczne. Jednym z lekarzy jest tutaj lek. dent.  Maciej Rozwadowski, chirurg stomatologiczny, który swoje doświadczenie zdobywał w Klinice i Katedrze Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej WSS im.L.Rydygiera) oraz na wielu kursach w swojej dziedzinie. 

Centrum Stomatologii Dental Services proponuje pacjentom z problematycznymi ósemkami zabiegi ich usunięcia. Lekarz stomatolog wykonuje tutaj także resekcje zębów, nacięcie ropnia okołozębowego oraz plastykę dziąsła w utrudnionym wyrzynaniu zęba. Ponadto zajmie się resekcją wierzchołka korzenia, zamknięciem przetoki ustno-zatokowej oraz podniesieniem dna zatoki szczękowej. Pacjentów przyjmuje tutaj lek. dent. Joanna Kania, stomatolog, która odbyła wiele szkoleń z zakresu chirurgii stomatologicznej, protetyki i stomatologii ogólnej.

Kaleta Dentystyka przyjmuje pacjentów na leczenie z zakresu chirurgii specjalistycznej - stomatologicznej. Z tej dziedziny medycyny wykonywane są tutaj zabiegi ekstrakcji zębów ósmych oraz innych zębów zatrzymanych bądź złamanych. Dodatkowo specjalista wykona resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję oraz zabiegi plastyczne na kościach i tkankach miękkich a także zabiegi regeneracji z użyciem kości własnej oraz augmentacji (odbudowy za pomocą kości sztucznej). Zabiegami takimi, szczególnie skomplikowanymi przypadkami, zajmuje się tutaj lek. dent. Wojciech Bielak, specjalista chirurgii stomatologicznej (I i II stopnia od 1997 i od 2003 roku), który zajmuje się także implantologią. Posiada bogate doświadczenie oraz wiele umiejętności w swoich dziedzinach, zdobytych na kursach i szkoleniach.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie zęba ósmego w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat usunięcie zęba ósmego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…