Korony zębowe Kraków

Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący korony w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa korony zębowe w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

Korony Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą korony w Krakowie na podstawie cenników z 7 placówek. Najniższa cena to 240 zł za korona tymczasowa kompozytowa natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 2800 zł (korona cyrkonowa).

Ile kosztuje korony w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi korony w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen korony w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 46 innych miastach. Sprawdź ceny korony w innych miastach.

Korony w Krakowie - gdzie najlepiej?

Korony należą do stałych uzupełnień protetycznych i stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod poprawy funkcjonalności i estetyki zębów. Stosowane są do mocowań mostu, pokrycia implantu, zabezpieczenia zęba przed złamaniem oraz pokrycia zęba po leczeniu kanałowym. Dzieli się je na m.in. korony porcelanowe, akrylowe, metalowe oraz pełnoceramiczne.

Założenie korony zębowej w Krakowie

W Krakowie uzupełniania protetyczne za pomocą koron wykonuje lek. med. Marta Zinkow, stomatolog ogólny i protetyk stomatologiczny. Studia podyplomowe w zakresie implantologii stomatologicznej ukończyła na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie, gdzie zdała końcowy egzamin z Curriculum Implantologicznego. Posiada certyfikat uczestnictwa w XIV Naukowo-Szkoleniowe Sympozjum Lekarzy Stomatologów pt. „Najnowsze technologie wytwarzania stałych uzupełnień zębowych i prezentacje klinicznych przypadków stosowania całoceramicznych wkładów, koron i mostów”. Ukończyła również "Kurs protetyki w praktyce – korony lane, licowane i porcelanowe". W swojej ofercie ma korony metalowe licowane porcelanowe, korony tytanowe licowane porcelanowe oraz korony cyrkonowe (wykonane z biozgodnego materiału, który nie powoduje żadnych uczuleń).

Do odbudowy brakującej ilości tkanki zęba korony wykorzystuje również dr n. med. Magdalena Osiewicz, specjalistka protetyki stomatologicznej i gnatologii. Studia specjalistyczne ukończyła na Wydziale Stomatologii w Amsterdamie. Prowadzi badania naukowe w dziedzinie protetyki. Specjalizuje się leczeniu protetycznym. Stosuje korony punktowe w moście porcelanowym, korony porcelanowe na implantach, korony pełnoceramiczne i korony na cyrkonie, a także korony metalowe-lane oraz korony ochronne. W swojej ofercie ma także ściąganie koron akrylowych i metalowych oraz osadzanie koron obcych.

Wykonanie uzupełnień za pomocą koron możliwe jest także u dr n. med. Grzegorza Chołocińskiego, specjalisty protetyki stomatologicznej oraz stomatologii ogólnej, który posiada doktorat z zakresu koron pełnoceramicznych. Jest on autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu leczenia protetycznego, w tym „Korony ceramiczne bez udziału podbudowy metalowej” oraz „Wykonawstwo kliniczne i laboratoryjne koron jednolicie porcelanowych Procera”. W trakcie pracy stosuje korony pełnoceramiczne „Procera” (charakteryzują się wysoką wytrzymałością rdzenia na zginanie oraz złamanie oraz doskonałymi walorami estetycznymi i optycznymi - wyglądają jak naturalne zęby) oraz korony IPS Empress II oraz In-Cearm. W jego ofercie są także korony porcelanowe na metalu, korony porcelanowe na metalu ze stopniem ceramicznym, korony metalowe oraz akrylowe.

Więcej na temat korony

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…