Lekarze wykonujący zmniejszenie piersi w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa zmniejszenie piersi w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

dr n. med. Ryszard Mądry

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Ortopedicum

9,7 / 10

Zmniejszenie piersi Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury zmniejszenie piersi w 3 placówkach w Krakowie. Najniższa cena wynosi 11990 zł w Szpital na Klinach, najwyższa to 18000 zł, natomiast średni koszt to 14997 zł.

Ile kosztuje zmniejszenie piersi w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi zmniejszenie piersi w krakowskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 17 innych miastach. Sprawdź ceny zmniejszenie piersi w innych miastach.

Zmniejszenie piersi w Krakowie - gdzie najlepiej?

Operacja plastyczna zmniejszająca piersi może być jedynym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej staje się przyczyną fizycznych dolegliwości, wywołując nierzadko psychiczny dyskomfort spowodowany uwagą innych osób. Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej oraz skóry, które są celem zabiegu z reguły poprawia samopoczucie pacjentki, eliminując jednocześnie zaburzone proporcje ciała.

Redukcja gruczołów piersiowych

Podwieszenie i/lub redukcja piersi to zabieg, który wiąże się z usunięciem nadmiaru skóry w dolnej części piersi, prawidłowym przemieszczeniem otoczki i brodawki wyżej oraz z wycięciem części tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Jest wiele metod operacyjnych pozwalających osiągnąć tego rodzaju efekt, wyjaśnia lek. med. Tomasz Kasprzyk, specjalista chirurgii plastycznej, właściciel Prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej Art&Med, a jakie różni wyłącznie technika, warunkując inny układ blizn. Lek. med. Kasprzyk jest certyfikowany w zakresie chirurgii piersi oraz onkoplastyki.

Zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej wykonuje lek. med. Artur Zawisz, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej. Jak zauważa, niekiedy zbyt duże i opadające piersi są wskazaniem do operacji z uwagi nie tylko na defekt kosmetyczny, ale głównie z powodu przeciążenia kręgosłupa. Wycięcie nadmiaru skóry oraz tkanki gruczołowej, wymaga następnie wymodelowania nowej piersi w odpowiednim do anatomii pacjentki kształcie. Operację redukcji i podwieszenia piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i pozostawia blizny.

Podobne wskazania do zabiegu zmniejszenia wielkości gruczołu piersiowego i jednoczesnego uformowania ich kształtu posiada zlokalizowana 20 km od Krakowa Klinika Chirurgii Plastycznej Alma-Medica. Zakres zmiany oraz rozmiar nowych gruczołów piersiowych jest uzgadniany z pacjentką podczas konsultacji. Celem zabiegu jest również zmniejszenie wielkości brodawki, a ponadto procedurę można łączyć z odsysaniem tkanki tłuszczowej z okolic piersi. Zabiegi wykonuje lek. med. Marek Ciesiński, specjalista chirurgii plastycznej, członek Towarzystwa Mikrochirurgii.

Trzygodzinny zabieg redukcji piersi oferuje również Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, gdzie usunięcie części gruczołu piersiowego wraz ze skórą i tkanką podskórną pozwala uzyskać efekt mniejszych, lżejszych i bardziej kształtnych piersi. Zmniejszona zostaje również otoczka wokół brodawki, wokół której zwykle przebiegają cięcia, następnie pionowo od sutka oraz w fałdzie podpiersiowym. Procedura wymaga zastosowania biustonosza pooperacyjnego w ciągu miesiąca od zabiegu. Specjalistą chirurgiem w Instytucie jest dr n. med. Zbigniew Plewa, lekarz medycyny estetycznej.

Redukcja piersi jest jedną z procedur wykonywanych w ramach zabiegów chirurgii plastycznej piersi, jakie świadczą lekarze Specjalistycznego Centrum Medycznego Chirurgii Małoinwazyjnej SCM. Oprócz usunięcia części tkanki tłuszczowej i gruczołowej piersi oraz zredukowania skóry, placówka przeprowadza również zabiegi powiększenia biustu, liftingu piersi (mastopeksja) oraz zmniejszenia rozrośniętych gruczołów sutkowych u mężczyzn (ginekomastia). Konsultacje, kwalifikacje do zabiegu oraz operacje wykonuje m. in. dr n. med. Grzegorz Mocny, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej.

Zdrowotny i estetyczny problem, jaki stanowią zbyt duże i obwisłe piersi skutecznie rozwiążemy w Centrum Urody Artclinique. Operacja zmniejszenia i podwieszenia biustu wykonywana jest tu wyłącznie w znieczuleniu ogólnym, a pacjentka po zabiegu pozostaje pod opieką medyczną przez 1-2 doby. Procedury redukcji piersi w Klinice wykonuje lek. med. Robert Małek, specjalista chirurg plastyczny, specjalista chirurg ogólny, a z uwagi na inwazyjność, zabieg wymaga od pacjentki co najmniej tygodniowej rekonwalescencji.

Pacjenci szukali zabiegu zmniejszenie piersi w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat zmniejszenie piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…