Kredytowanie zabiegów medycznych – czy to się opłaca

Kredyty medyczne, pozwalające sfinansować prawie każdy rodzaj zabiegu w wybranej prywatnej placówce medycznej, to bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku pożyczkowego. Wyspecjalizowane w tym zakresie, współpracujące z największymi bankami firmy oferują błyskawiczną weryfikację i rozpatrzenie wniosków kredytowych oraz kwoty finansowania nawet do 200 tysięcy złotych.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Ceny nowoczesnych zabiegów i procedur medycznych w prywatnych klinikach nierzadko potrafią przyprawić o ból głowy nawet stosunkowo dobrze zarabiające osoby. Alternatywą jest oczywiście państwowa służba zdrowia i ubezpieczenie w NFZ - jednak, jak pokazuje praktyka, rozwiązanie to nie zawsze się sprawdza. Oznacza bowiem długie oczekiwanie w kolejce i ograniczony zakres świadczeń, często przeprowadzanych przy pomocy sprzętu starszej generacji oraz tańszych materiałów (np. tylko podstawowe typy soczewek w przypadku operacji zaćmy lub przestarzałe plomby chemoutwardzalne i amalgamatowe w zabiegach stomatologicznych). W przypadkach poważniejszych schorzeń (wymagających zabiegu operacyjnego) długotrwałe oczekiwanie na leczenie może znaczenie pogorszyć stan chorego lub nawet być uznane za igranie ze śmiercią. 

Wymienione czynniki, w połączeniu ze stale rosnącą świadomością konieczności dbania o zdrowie, sprawiają że dynamicznie rozwija się w Polsce rynek usług kredytowych, sprofilowanych na finansowanie procedur medycznych. Wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, np. MFG, oferują kredytowanie większości dostępnych zabiegów kwotą nawet do 200 000 złotych. Zależnie od swojej zdolności kredytowej, pacjent może uzyskać kredytowanie 100% kosztów zabiegów z zakresu: stomatologii, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, a także ortopedii i rehabilitacji, urologii, ginekologii, okulistyki oraz bariatrii lub diagnostyki genetycznej.

"W naszym przypadku kredyt można otrzymać praktycznie w gabinecie lekarskim. Współpracujące z nami placówki najpierw pytają pacjenta o to, czy pożyczką jest zainteresowany, a następnie przekazują jego dane do działu analiz. Nasz pracownik natychmiast oddzwania i przeprowadza weryfikację. Dane są wprowadzane do systemu, a decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu pacjent otrzymuje w ciągu 15 minut od jej przeprowadzenia. Jeżeli decyzja jest pozytywna, pacjent z miejsca może umówić się na zabieg. Umowa zostaje przesłana kurierem, a pieniądze na koncie kliniki będą już następnego dnia" - wyjaśnia Jakub Czarzasty, prezes zarządu MFG.

Zabieg na kredyt – jak to działa?

Podstawowym warunkiem skorzystania z oferty finansowania zabiegu jest oczywiście posiadanie zdolności kredytowej oraz stałych dochodów w odpowiedniej wysokości. Od osób zatrudnionych na umowę o pracę standardowo wymagane są jedynie dane z dowodu osobistego oraz historia operacji z osobistego rachunku bankowego za 3 ostatnie miesiące (można ją samodzielnie wygenerować z Internetu).

Przebieg całej procedury sprowadzić można do trzech krótkich etapów:

  • bezpłatna weryfikacja zdolności i historii kredytowej oraz telefoniczno-mailowe ustalenie z konsultantem warunków umowy, którą następnie dostarcza kurier
  • podpisanie umowy w obecności kuriera, co jest sygnałem do uruchomienia płatności
  • rozpoczęcie ustalonej z lekarzem procedury medycznej

W zależności od wybranej opcji i kwoty finansowania spłata pożyczki najczęściej jest rozkładana na 6-60 miesięcznych rat. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim pożyczkobiorca ma 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyn.

Zalety skorzystania z usług wyspecjalizowanej firmy pożyczkowej to m.in. skrócona procedura weryfikacji zdolności kredytowej, łatwość w dostępie do informacji o placówkach i finansowaniu, możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu oraz szybka realizacja finansowania (nawet w dniu podpisania umowy).


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…