Powiększanie piersi - implanty Mentor

Wybór odpowiednich implantów to jedna z kluczowych kwestii mających wpływ na końcowy efekt zabiegu powiększenia piersi tą metodą. Odpowiednio dobrana proteza uznanego producenta minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań i zapewnia bezproblemową „eksploatację” przez długie lata. Do grupy najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej implantów piersi, należą m.in. produkty amerykańskiej firmy Mentor.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Powiększanie biustu implantami to najstarsza, a przy tym niezmiennie najpopularniejsza i dająca najlepsze rezultaty metoda. Zabieg polega na wszczepieniu pod mięsień lub gruczoł piersiowy implantów, mających za zadanie odpowiednio skorygować rozmiar, jak i kształt biustu. Dla uzyskania optymalnego efektu, dostępne są one w różnych kształtach (okrągłe, anatomiczne – w kształcie łezki, asymetryczne – dla każdej piersi inny), rozmiarach i profilach, a także z różnymi rodzajami powierzchni (np. poliuretan lub powłoka tytanowa, dobrze tolerowana przez organizm).

Powiększanie piersi implantami Mentor

Implanty piersi anatomiczne firmy Mentor

Jednym z najbardziej renomowanych producentów implantów, którego wyroby znajdują zastosowanie w klinikach chirurgii plastycznej na całym świecie, jest założona w 1969 r. amerykańska firma Mentor Corp. W swoich dwóch fabrykach, zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i Holandii, wytwarza ona ponad 1 milion protez piersiowych rocznie. Od 1992 r. firma aktywnie uczestniczy w programu badań „Adjunct Study” – największym programie badań nad protezami silikonowymi na świecie, w ramach którego obserwacją objęto ponad 70 tys. pacjentek, które miały wszczepione protezy silikonowe piersi. W 1995 r. Mentor jako pierwszy wśród producentów implantów piersiowych uzyskał na swoje produkty europejski certyfikat CE.

Jest również jednym z dwóch amerykańskich producentów implantów posiadających zezwolenie Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na ich sprzedaż w USA a wszystkie oferowane protezy piersi posiadają dożywotnią gwarancję. W asortymencie firmy znajdziemy pełen przekrój implantów wykorzystywanych zarówno do powiększania, jak i pełnej rekonstrukcji piersi, np. po mastektomii. Posiadaczkami protez Mentor jest wiele gwiazd amerykańskiego, światowego, oraz polskiego kina i show-biznesu.

Rodzaje implantów Mentor

Wśród oferowanych wyrobów znajdziemy najpopularniejsze obecnie implanty silikonowe – wypełnione gęstym żelem, który w przypadku pęknięcia protezy nie rozlewa się:

  • implanty okrągłe Mentor – wypełniane są substancją żelową przypominającą w dotyku naturalną tkankę piersi, dostępną w dwóch stopniach gęstości żelu (Cohesive I i II).
  • implanty anatomiczne Mentor – oferowane są w 9 różnych wariantach kształtu oraz 3 różnych wysokościach, umożliwiających bardzo precyzyjne dobranie ich do sylwetki pacjentki. Ich wypełnienie stanowi technologicznie zaawansowany żel silikonowy MemoryGel™ o dużej gęstości, pozwalający zachować niezmienność kształtu niezależnie od ułożenia ciała. Rotacji i przemieszczeniu protezy zapobiega opatentowana powłoka Siltex™.
Ekspandery Mentor

Dostępne są także wypełnione solą fizjologiczną implanty piersiowe Mentor Contour Profile Spectrum, okrągłe lub profilowane. Posiadają one usuwalny dren do napełniania implantu, który pozwala chirurgowi plastycznemu regulować wielkość implantu w ciągu pierwszych 6 miesięcy po jego wszczepieniu poprzez dodawanie lub usuwanie roztworu fizjologicznego soli.

Specjalne implanty piersiowe Mentor

Pacjentkom po mastektomii, wymagającym pełnej rekonstrukcji piersi firma oferuje tzw. ekspandery, czyli rozprężacze tkankowe. Jest to specjalny rodzaj implantu, którego zadaniem jest stopniowe rozciągnięcie skóry na klatce piersiowej (tak jak skóry brzucha w przypadku ciąży), aby możliwe było wszczepienie protezy piersi.

Ekspandery dostępne są w różnych kształtach (okrągły, eliptyczny, rogal i prostokątny) oraz pojemnościach (400, 550, 700, 850 i 1000 cm3) Po wszczepieniu rozpręża się je systematycznie, dopełniając roztworem fizjologicznym soli za pomocą wbudowanego wężyka.

Cena implantów Mentor

Podanie jednej, ogólnej ceny jakichkolwiek implantów nie jest możliwe – to dlatego, że są one kupowane przez klinikę u zewnętrznego dystrybutora. Najlepsze, najbardziej sprawdzone protezy kosztują po kilka tysięcy złotych. Ze względu na niewątpliwą renomę firmy, implanty Mentor należą do tych najdroższych.

Źródła:

Powiększanie piersi - więcej na ten temat

Powiększanie piersi

Powiększanie biustu, nazywane fachowo augmentacją piersi, to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii plastycznej. Poddają się mu kobiety na całym…

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi

Powiększanie piersi implantami to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Decydują się na niego kobiety po zabiegach onkologicznych oraz…

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

Powiększanie piersi tłuszczem, nazywane też lipofillingiem, to nowoczesna metoda powiększania i modelowania kształtu biustu. Ryzyko powikłań jest przy niej niewielkie.…

Komentarze (2)

Barbara rok temu

Ja je mam od 2005 roku i jest ok. Odpowiedz

Aga 2 lata temu

sama się zdecydowalam na te implanty bo tyle pozytywnych opinii zebrały :) i faktycznie ja też je polecam. Mam je już od 3 lat i nic zlego sie nie dzieje :) Odpowiedz

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Wielkość kobiecych piersi ma wpływ na całą sylwetkę – w dużej mierze to właśnie na ich podstawie określa się, czy kobieta jest atrakcyjna. Zabiegi powiększania piersi umożliwiają trwałe zwiększenie rozmiaru biustu, a efekt operacji jest...

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

No więc zdecydowałaś się na zabieg powiększania piersi. Jesteś prawie pewna, że chcesz zwiększyć rozmiar swojego biustu przy pomocy implantów. Czas więc zacząć gromadzić dane na temat tej techniki augmentacji piersi. Jakie są rodzaje...

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie biustu od lat nieodmienni znajduje się w czołówce najchętniej przeprowadzanych procedur chirurgii plastycznej, co każdego roku potwierdzają statystyki światowych towarzystw chirurgii plastycznej. Przykładowo, w samych tylko Stanach...