Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący badania okulistyczne

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 33 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 63 różnych placówkach.

dr n. med. Paweł Szkaradek

okulista

w Klinika Nova

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Paweł Klonowski

okulista

w Eyemed

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
dr n. med. Wojciech Myga

okulista

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Judyta Aniśko-Słomińska

okulista

w Blikpol Sopot ul. Haffnera

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
lek. Witold Czuszyński

okulista

w Blikpol Sopot ul. Haffnera

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
lek. Katarzyna Namyślak-Krajewska

okulista

w Klinika Nova

lek. Anna Banaś-Cebula

okulista

w Klinika Nova

dr n. med. Ewa Nita

okulista

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

dr n. med. Emilia Bielecka
dr n. med. Joanna Lis

okulista

w Eyemed

dr n. med. Renata Gruszecka-Gerkowicz
dr n. med. Lucyna Flis

okulista

w Eyemed

dr n. med. Małgorzata Frączek
dr n. med. Łukasz Kołodziejski
dr n. med. Aneta Baryluk

okulista

w Eyemed

dr n. med. Wojciech Kątski
dr n. med. Dorota Pożarowska
dr n. med. Marek Ćwirko

okulista

w Eyemed

dr n. med. Małgorzata Pietraś-Trzpiel
dr n. med. Jarosław Podhorecki

Badania okulistyczne - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego
Kompleksowe badanie okulistyczne składa się z kilku badań diagnostycznych, mających na celu dokonanie oceny funkcjonowania układu wzrokowego. Wizyta rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Badanie obejmuje pomiar ostrości widzenia, komputerową ocenę wady wzroku i pomiar ciśnienia wewnątrz oka, a także ocenę dna oka, określenie pola widzenia oraz badanie w lampie szczelinowej. Badania są bezbolesne i zawsze przeprowadzane przez lekarza okulistę. Czas trwania wizyty jest zróżnicowany, jednak zazwyczaj jest to około 1-1,5 godziny.

Badanie okulistyczne w Polsce

We Wrocławiu, badanie okulistyczne można wykonać w Ośrodku Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM, który świadczy usługi pełnopłatne, ale również w ramach refundacji NFZ. O wysokim poziomie usług świadczy m.in. Certyfikat jakości ISO 9001:2008, ale również zajęcie III miejsca w rankingu tygodnika WPROST z 2008 roku dla najlepszych szpitali okulistycznych w Polsce. Dodatkowo, ośrodek został wyróżniony Certyfikatem „Przyjazna Przychodnia” za zapewnienie najwyższych standardów w zakresie obsługi pacjenta, przestrzegania jego praw oraz kompleksowości i jakości świadczonych usług.

W Toruniu badanie okulistyczne można wykonać w Lecznicach Citomed, spełniających wymagania normy PN-EN ISO 9001:2009. Poradnia inwestuje w nowoczesny sprzęt diagnostyczny taki jak urządzenie Tonometr z pachymetrem TX-20P Canon do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego i optycznego pomiaru grubości rogówki czy autorefraktometr pediatryczny Plus Optix A-09, umożliwiający wczesną diagnostykę niedowidzenia u niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Obiekt posiada zaawansowany sprzęt do tomografii optycznej Soct Copernicus, pozwalający na nieinwazyjne obrazowanie siatkówki oka.

W Krakowie badania okulistyczne przeprowadza dr Iwona Szendzielorz, specjalista chorób oczu. Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, a swoje doświadczenie zdobywała w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św.Barbary w Sosnowcu, gdzie uzyskała specjalizację II stopnia z zakresu okulistyki, oraz w Klinice Okulistyki Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Była także uczestnikiem wielu zjazdów oraz staży krajowych i zagranicznych, jak np. staż chirurgiczny w zakresie chirurgii zaćmy w Clinic Sourdil w Nantes we Francji czy misja humanitarna „Africa Luz” w Nigrze, stolicy Nigru.

W Bydgoszczy badanie okulistyczne przeprowadza dr Bartosz Sikorski, lekarz okulista. Jest on absolwentem wydziału lekarskiego Akademii Medycznej, studiował również na Harvard University oraz Imperial College London. Doktor Sikorski jest członkiem Zespołu Optycznego Bioobrazowania Instytutu Fizyki UMK, American Academy of Ophthalmology (AAO) oraz European Association for Vision and Eye Research (EVER).

W Warzymicach pod Szczecinem badania oczu przeprowadza dr n. med. Krzysztof Barnyk, specjalista chorób oczu. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Klinice Okulityki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, ale również poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach, jak "Leczenie zaćmy u dzieci", "Nowoczesne chirurgia jaskry" czy "Biometria i USG okulistyczne". Uczestniczył także w wielu kongresach i sympozjach, jak: XXVIII Congress of the European Society of Cataract and Refractive Surgeons w Paryżu.

W Warszawie badania okulistyczne można wykonać w Instytucie Jaskry i Chorób Oka, który w 2009 roku został wyróżniony srebrną statuetkę w ogólnopolskim konkursie „Perły Medycyny” za najwyższy standard świadczonych usług medycznych. Obiekt w swoim wyposażeniu posiada innowacyjną aparaturę do wykonywania badań diagnostycznych, m.in. aparat SL-OCT do nieinwazyjnej gonioskopii, analizator Ocular Response Analyser (ORA) czy cyfrowy tonometr konturowy Pascal. Instytut posiada także najnowszej generacji stereoskopowy aparat USG.

Koszt badania okulistycznego w Kanadzie i w Polsce

Gabinet zabiegowy w Blikpol Sopot ul. Haffnera Gabinet zabiegowy w Blikpol Sopot ul. Haffnera
W The MEDCAN Clinic w Toronto, kompleksowe badanie wzroku kosztuje 200$ (ok.745 zł). W Gorzowie Wielkopolskim jego koszt wynosi jedynie 180 zł, a przy okazji można wybrać się do Teatru Juliusza Osterwy, na koncert do Filharmonii Gorzowskiej lub pospacerować po najstarszym w mieście Parku Wiosny Ludów.