Lekarze wykonujący licówka ceramiczna

Posiadamy w ofercie 8 specjalistów w 18 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 21 różnych placówkach. Usługa licówka ceramiczna jest najczęściej wykonywana przez stomatologa i protetyka stomatologicznego.

lek. dent. Marek Woźniacki

stomatolog

w 3g Dentist

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Piotr Koszuta

chirurg stomatolog, implantolog

w Koszuta Dental

ocena 4,7 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
lek. dent. Paulina Rudy-Chojowska

stomatolog

w StommedArte

ocena 4,0 / 5  (2 opinii)
lek. dent. Barbara Jundziłł

stomatolog, protetyk stomatologiczny

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. dent. Adnan Savan

lekarz, stomatolog

w Gabinet Stomatologiczny SAVAN

lek. dent. Paweł Łachoda

stomatolog

w Ferreus Stomatologia Rodzinna

Licówka ceramiczna - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Licówki ceramiczne mogą być stosowane w przypadku korekty kształtu zęba (z powodu erozji lub nieestetycznych wypełnień), złamania zęba przedniego lub starcia jego brzegu, a także zamknięcia nieestetycznej przerwy między zębami (diastemy). Wykorzystuje się je więc szczególnie do korekty powierzchni zęba w przypadku zaburzeń rozwojowych szkliwa oraz do poprawy długości i szerokości zębów przednich, a także przedtrzonowych. Licówki zbudowane są z cienkich płatków ceramiki skaleniowej, ceramiki wzmacnianej miką lub porcelany wzmacnianej leucytem. Im cieńsze tym lepiej trzymają się zębów i są przez to trwalsze. Ich trwałość zależy także od odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej - zębów i dziąseł.

Poprawa wyglądu zębów licówkami ceramicznymi u polskich stomatologów

Lekarzem, zajmującym się zakładaniem licówek ceramicznych, jest lek. dent. Tomasz Bobek, stomatolog od 2002 roku, przyjmujący swoich pacjentów na terenie Krakowa. Odbył liczne kursy i szkolenia doskonalące w tej technice stomatologii estetycznej, czego potwierdzeniem może być dyplom ukończenia kursu praktycznego "Wkłady i licówki pełnoceramiczne" (Sopot, 2007 rok) oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach Aesthetic Excellence w Stambule w 2013 roku przez dr. Galip Gurel - autora książki "Licówki porcelanowe". Dr Bobek w zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej wykorzystuje licówki z porcelany marki Emax.

Licówka ceramiczna proponowana jest także przez Gabinet Stomatologiczny Za-Med, mieszczący się we Wrocławiu. Placówka ta oferuje także licówki kompozytowe i inne uzupełnienia protetyczne z zakresu koron licowanych porcelaną, koron porcelanowych na złocie i koron pełnoceramicznych, a także wkładów Inlay i Onlay ceramicznych oraz z  nanoceramicznego kompozytu Signum. Ponadto pacjent może w gabinecie tym wybrać także wkład koronowo-korzeniowy, protezę akrylową całkowitą oraz protezę elastyczną nylonową lub acetalową.

Na zabieg założenia licówki ceramicznej można udać się także do lek. dent. Katarzyny Pluty, stomatologa od 2002 roku, która zabiegi takie przeprowadza w swoim gabinecie w Bielsku-Białej. Z zakresu protetyki odbyła liczne kursy stomatologiczne - posiada m.in. dyplom ukończenia kursu praktycznego "Licówki porcelanowe na zęby górne i dolne" (Kraków, 2003 rok) oraz certyfikat uczestnictwa w teoretyczno-praktycznym kursie medycznym "Estetyczna odbudowa tkanek twardych zębów w odcinku przednim" (2004 rok).

Jaka jest cena licówki ceramicznej w Polsce a jaka za granicą?

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

900 zł trzeba wydać na licówkę porcelanową u polskich stomatologów, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 360 funtów (1 700 zł) u dentysty przyjmującego w Tooting Medical Centre w Londynie.