Na czym polega przeszczep włosów ARTAS iX?

Problem łysienia dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Przerzedzona fryzura często odbiera pewność siebie i jest przyczyną kompleksów, dlatego nadmiernemu wypadaniu włosów warto przeciwdziałać. Bywa, że jedynym skutecznym sposobem leczenia jest przeszczep włosów. Jedna z najnowocześniejszych stosowanych metod to ARTAS. Na czym dokładnie ona polega?

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

ARTAS iX - co to takiego?

Jedną z najpopularniejszych technik przeszczepiania włosów jest FUE (ang. Follicular Units Extraction). Metoda ta polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnych przyrządów i następnym wszczepianiu je w wyznaczone wcześniej miejsca. Dotychczas wadą tej metody był długi czas trwania całej procedury i ryzyko mechanicznego uszkodzenia przeznaczonych do implantacji przeszczepów, jednak dzięki specjalnemu robotowi ARTAS udało się je wyeliminować praktycznie do zera. W czym tkwi fenomen tego urządzenia?

Inteligentny robot

Artas iX to robot amerykańskiej firmy Restoration Robotics. Jego działanie opiera się na algorytmie sztucznej inteligencji, co sprawia, że jest to obecnie najnowocześniejsza technologia przeszczepiania włosów na świecie. Urządzeniem operuje lekarz, jednak samodzielnie pobiera ono najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych, przygotowuje miejsca biorcze do przeszczepu, a na końcu wszczepia pobrane materiały. Procedura przeprowadzona przez robota ARTAS cechuje się ponadprzeciętną precyzją, szybkością i bezpieczeństwem. Wyjątkowy komfort pacjentowi zapewnia z kolei cicha praca urządzenia.

Zalety metody ARTAS iX

Urządzenie ARTAS zostało wyposażone w zaawansowany oraz 3-kamerowy stereoskopowy system wizyjny o rozdzielczości 44 mikronów, dzięki któremu wybiera ono najlepsze szczepy do pobrania. – Robot pozwala na przeprowadzenie zabiegu bez ryzyka bliznowacenia liniowego oraz bez konieczności zakładania jakichkolwiek szwów czy klamer. Urządzenie chroni istniejące włosy przed zniszczeniem i pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu obszarów dawczych i biorczych, co pozytywnie wpływa na wizualne efekty przeszczepu – podkreśla Lidia Kwiatkowska, trycholog z warszawskiej Kliniki Elite. ARTAS redukuje ryzyko ludzkich błędów, dzięki temu, że wykonuje powtarzalne i precyzyjne ruchy wielokrotnie podczas jednego zabiegu. Pomaga w tym specjalne, 7-osiowe ramię.

Gdzie na zabieg metodą ARTAS iX?

Jedną z nielicznych polskich placówek, w których można poddać się przeszczepowi włosów z wykorzystaniem najnowocześniejszego robota ARTAS iX jest Klinika Elite. Zabieg jest dostępny w Klinice Elite Centrum Przeszczepu Włosów położonych w Warszawie przy ul. Wąwozowej i Złotej. Warto pamiętać, że jeszcze przed zapisaniem się na procedurę, należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas wizyty wstępnej specjalista oceni stan pacjenta, a co za tym idzie - możliwe do osiągnięcia w jego przypadku efekty. Choć zabieg nie należy do najtańszych, trzeba wiedzieć, że gwarantuje on szybkość, precyzję i bezpieczeństwo, których nie da się osiągnąć w żaden inny sposób.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Przeszczep włosów

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 63