System do liposukcji nutacyjnej NIL EVAsp

Belgijski system liposukcji infradźwiękowej N.I.L. pozwala na precyzyjne modelowanie ciała i podkreślenie muskulatury sylwetki metodą "liporzeźbienia". Jednorazowo umożliwia odessanie nawet do 4 litrów tkanki tłuszczowej a sam zabieg jest szybki, bezpieczny dla pacjenta i nie wymaga hospitalizacji.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Liposukcja to jeden z najpopularniejszych na świecie zabiegów medycyny estetycznej, polegający na odessaniu odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z problematycznych regionów ciała, które nie poddają się działaniu ćwiczeń , diety i zabiegów nieinwazyjnych. 

Do najnowszych wynalazków, ułatwiających przeprowadzenie procedury odsysania tłuszczu i zarazem znacznie podnoszącym jej efektywność, zalicza się nowoczesny system liposukcji nutacyjnej-infradziękowej N.I.L. EVAsp belgijskiej firmy Euromi. Od "klasycznej" liposukcji odróżnia go przede wszystkim wykorzystanie specjalnej, emitującej infradźwięki głowicy roboczej Lipomatic. Mianem infradźwięków określa się fale akustyczne o częstotliwości dźwięków na poziomie 20 Hz – są one całkowicie bezpieczna dla człowieka i nie powodują zjawiska podgrzewania tkanek znanego z wielu konkurencyjnych zabiegów.

Działanie i zastosowanie systemu do liposukcji nutacyjnej N.I.L. EVAsp

Wprowadzana podskórnie (przez nacięcie szerokości ok. 3 mm) przy użyciu kaniuli głowica urządzenia do liposukcji infradźwiękowej N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture) napędzana jest sprężonym powietrzem. Wykonuje ona w trakcie zabiegu tzw. ruch nutacyjny w trzech wymiarach: w formie wibracji, rotacji oraz ruchów posuwisto-zwrotnych. Pozwala to na poruszanie się kaniuli przy małym oporze tkanek i łatwe prześlizgiwanie się przez obszary włókniste. W porównaniu z "tradycyjną" liposukcją zwiększony zostaje nawet o 300% kontakt aktywnej powierzchni kaniuli z tłuszczem, co przekłada się na większą o 200% ilość odessanej jednorazowo tkanki. Zabieg pozwala na bardzo dokładne modelowanie wybranych partii ciała, uszkadzając jedynie niepożądane komórki tłuszczowe i oszczędzając tkanki sąsiadujące, nerwy i naczynia krwionośne. Możliwość użycia mikrokaniul (w przypadku zabiegów w obrębie twarzy mają one średnicę zaledwie 1,5-2 mm) i mała traumatyczność procedury przyczynia się do spadku ilości obrzęków i zasinień pozabiegowych a tym samym zauważalnie skraca czas gojenia i powrót pacjenta do codziennej aktywności.

Wykorzystanie technologii liposukcji nutacyjnej N.I.L. pozwala na wymodelowanie wielu rejonów ciała, ze szczególnym uwzględnieniem: brody i podbródka, obszarów brzucha i klatki piersiowej, pleców, ramion oraz ud. Istotną zaletą systemu jest także możliwość tzw. liporzeźbienia, czyli odwzorowania tkanek podskórnych (mięśni) na poziomie skóry – zabieg pozwala m.in. na poprawę zarysu klatki piersiowej u mężczyzn lub zrobienie tzw. "sześciopaka" na brzuchu.

Średni czas trwania pojedynczej operacji wynosi około 2 godzin a w jej trakcie usuwa się przeciętnie 1000-1500 ml tłuszczu (maksymalna możliwa ilość to nawet 4000 ml). Przeprowadzenie liposukcji N.I.L. możliwe jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, co wiąże się ze skróceniem czasu trwania całej procedury i brakiem konieczności hospitalizacji – przez siedem dni po operacji pacjent musi jedynie nosić całodobowo specjalną odzież uciskową.

Liposukcja nutacyjna N.I.L. jest zabiegiem nowoczesnym, skutecznym i bezpiecznym. Jak każda procedura medyczna niesie jednak za sobą pewne, niewielkie ryzyko powikłań – dlatego też musi zostać poprzedzona wykonaniem wstępnych badań i zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania wymienić można m.in. choroby serca, cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi czy skazy naczyniowe. Pamiętać należy też, że nie jest to metoda odchudzania i walki z nadwagą a jedynie sposób wymodelowania sylwetki w "opornych" rejonach i nadanie jej odpowiednich proporcji poprzez usunięcie lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja NIL

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 74

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…