Artroskopia lecznicza stawu kolanowego

Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący artroskopia lecznicza stawu kolanowego

Posiadamy w ofercie 15 specjalistów w 26 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 40 różnych placówkach. Usługa artroskopia lecznicza stawu kolanowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Wojciech Marek

ortopeda, traumatolog

w Centrum Medyczne Bieniek

ocena 5,0 / 5  (6 opinii)
lek. Artur Pisarski

ortopeda, traumatolog

w Poradnia Chorób Stopy

ocena 5,0 / 5  (4 opinii)
dr n. med. Waldemar Weiss

ortopeda, traumatolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr Marcin Felsz

ortopeda, traumatolog

w Klinika Nova

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Zbigniew Pilecki

ortopeda, radiodiagnosta, lekarz medycyny sportowej

w Centrum Medycyny Sportowej

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Henryk Grudniewicz

ortopeda, traumatolog

w Klinika Chirurgii Kolana Artros

ocena 5,0 / 5  (3 opinii)
lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

ocena 4,8 / 5  (17 opinii)
dr n. med. Ahmed Elsaftawy

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

w Chiroplastica

ocena 4,6 / 5  (62 opinii)
lek. Paweł Stajniak

chirurg ogólny, ortopeda, traumatolog

w Chiroplastica

ocena 4,5 / 5  (36 opinii)
dr n. med. Przemysław Łaganowski

ortopeda

w Medeor

ocena 4,5 / 5  (2 opinii)
lek. Artur Harmata

ortopeda, traumatolog, lekarz medycyny sportowej

w Ortovita

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Piotr Łukasik

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

dr n. med. Artur Gap

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

lek. Grzegorz Świsulski

ortopeda, traumatolog

w SALUS Centrum Medyczne

lek. Wiktor Wolfson

chirurg ogólny, ortopeda, traumatolog

w SALUS Centrum Medyczne

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego - informacje

Sala operacyjna w Ortovita Sala operacyjna w Ortovita

Artroskopia kolana to zabieg małoinwazyjny, wykonywany w trybie jednodniowym. Jest zabiegiem operacyjnym diagnostyczno-leczniczym, który znacznie skróca czas rehabilitacji. Operator wprowadza do stawu narzędzie z kamerą, wypełnia staw płynem, po czym ocenia rodzaj urazu i dokonuje koniecznych napraw.

Wyleczyć kolano za pomocą artroskopii

Centrum Medyczne Artemed we Wrocławiu posiada Szpital Jednodniowy, gdzie z zabiegów i operacji wykonywana jest m.in. artroskopia stawu kolanowego. Za jej pomocą lekarz wykonuje zeszycie lub wycięcie uszkodzonej części łąkotki, rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, naprawę uszkodzonej chrząstki stawowej a także usuwa wolne ciała stawowe oraz wycina ogniska przerośniętej błony maziowej. Zabiegi takie i inne wykonuje dr Jacek Porycki, specjalista ortopedii i traumatologii I stopnia od 1997 roku oraz II stopnia od 2001 roku. W swoim dorobku lekarskim posiada wiele certyfikatów z ukończonych kursów, np. dyplom Akademii Chirurgii Ortopedycznej "Kolano cz. 1" (Warszawa, 2012 rok).

W Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich mieści się Oddział Urazowo-Ortopedyczny z Poddziałem Artroskopii i Chirurgii Kolna. Z zabiegów artroskopii operacyjnej kolana specjaliści wykonują tutaj: naprawę uszkodzeń chrząstki stawowej, rekonstrukcję artroskopową więzadła krzyżowego przedniego i tylnego oraz naprawę uszkodzeń łąkotki stawu kolanowego. Jednym z operatorów jest tutaj dr hab. n. med. Wojciech Widuchowski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, którym jest od 2008 roku, natomiast tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2005. 

Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Barska we Włocławku posiada swój szpital, gdzie z zakresu ortopedii w ramach zabiegów na stawie kolanowym przeprowadzane są artroskopie diagnostyczne i operacyjne. W ramach tych zabiegów lekarz m.in. usuwa uszkodzoną część łąkotki lub wycina przerośniętą błonę maziową. Ponadto wykonuje takie zabiegi z powodu: urazów stawów, niestabilności ruchów w stawach czy złamań śródstawowych. Jednym z kadry medycznej jest dr n. med. Waldemar Weiss, specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej II stopnia od 1984 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1992 roku. Swoje doświadczenie zdobywał na oddziale ortopedycznym Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Szpital Specjalistyczny Matopat w Toruniu posiada Oddział Ortopedyczny, na którym lekarze przeprowadzają zabiegi chirurgii artroskopowej kolana. W taki sposób usuwają zniszczone elementy (np. łąkotki, chrząstki), wykonują rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, leczą ubytki chrząstki stawowej. Ponadto zajmują się także operacjami rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego ACL (również z użyciem systemu G-lock). Jednym z lekarzy jest tutaj dr n. med. Piotr Pawłowski, specjalista ortopedii i traumatologii II stopnia, który to stopień uzyskał, zdając egzamin w 1994 roku.

Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa pacjent może poddać się artroskopii leczniczej stawu kolanowego oraz artroskopii rekonstrukcyjnej. Z zakresu tej pierwszej leczone są m.in. mikrozłamania chrząstki, rekonstrukcje ubytku chrząstki metodą plastyki mozaikowej czy usunięcie uszkodzonych elementów i wolnych ciał. Z artroskopii rekonstrukcyjnej natomiast lekarze naprawiają m.in. uszkodzone więzadła krzyżowe. Jednym z nich jest dr n. med. Arkadiusz Bielecki, specjalista ortopedii i traumatologii, z której tytuł I stopnia uzyskał w 1987 roku, natomiast II stopnia w roku 1991. Doktorem nauk medycznych został  w 1994 roku.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczny Orto-Med w Krakowie oferuje leczenie stawów kolanowych poprzez m.in. zabiegi artroskopowe, a także rekonstrukcje więzadeł ACL, MCL, PCL. W ramach artroskopii lekarz zajmuje się artroskopią diagnostyczną, artroskopią w trybie chirurgii jednego dnia, artroskopową synwektomią wszystkich przedziałów czy artroskopową plastyką niestabilności rzepki oraz wieloma innymi zabiegami. Jednym z lekarzy jest tutaj dr n. med. Maciej Kasparek, specjalista ortopedii i traumatologii (I i II stopnia), który posiada bogate doświadczenie w swojej dziedzinie zdobyte m.in. w latach 2000-2004 w  Klinice Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji CM UJ w Krakowie.

Ile kosztuje artroskopia kolana w Polsce a ile za granicą?

Sala operacyjna w Chiroplastica Sala operacyjna w Chiroplastica

Na artroskopię operacyjną stawu kolanowego w polskich szpitalach trzeba wydać ok. 3,2 tys. zł (np. w szpitalu Matopat). We Francji za taką operację pacjent zapłaci od 3,600 do 4,000 euro (np. w klinice Jouvenet w Paryżu).