Artroskopowe leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego

Lekarze wykonujący artroskopowe leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego

Posiadamy w ofercie 6 specjalistów w 6 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 7 różnych placówkach. Usługa artroskopowe leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

dr Piotr Zaorski

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

10 / 10
dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10
lek. Paweł Osiński

traumatolog, ortopeda

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

dr n. med. Tomasz Kowalski

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

lek. Krzesimir Sieczych

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

lek. Mateusz Janik

traumatolog, ortopeda

w Carolina Medical Center

Artroskopowe leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego - informacje

Artroskopia to technika operacyjna stosowana w celu naprawy uszkodzonych struktur, polegająca na wprowadzeniu systemu optycznego do stawu przez niewielkie nacięcia. Zabieg wykonywany jest przez lekarza ortopedę, w znieczuleniu odcinkowym lub ogólnym na sali operacyjnej. Czas trwania zabiegu to ok.1-1,5 godziny. Zwykle następnego dnia pacjent może opuścić klinikę, a całkowite zagojenie tkanek po zabiegu artroskopii następuje po około 4-6 miesiącach.

Artroskopowe leczenie stawu barkowego w Polsce

W Katowicach przyjmuje dr n. med. Roman Pawlas, lekarz chirurg, specjalista z dziedziny ortopedii i traumatologii. Ukończył on Śląską Akademię Medyczną w Katowicach, pracował jako ordynator Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, a następnie zdobywał doświadczenie w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, na oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego, Towarzystwa Artroskopowego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia.

Będąc w Bełchatowie można się wybrać do dr Konrada Malinowskiego, specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który także przeprowadza artroskopowe leczenie stawu barkowego. Doktor ukończył Akademię Medyczną w Łodzi, a następnie zdobywał doświadczenie m.in. w Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim, w Centrum Medycznym Księży Młyn w Łodzi, na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia w Radomiu, gdzie wykonywał zabiegi artroskopowe i rekonstrukcyjne. Odbył także liczne staże, jak: Trening kliniczny z artroskopowej i klasycznej chirurgii biodra i endoprotezoplastyki biodra i kolana w Hospital For Special Surgery w Nowym Jorku czy Trening kliniczny z chirurgii artroskopowej biodra w Berlin.

W Toruniu, artroskopowe leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego, możliwe jest u dr Filipa Adamcewicza, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest on absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Toruniu. Po studiach odbywał staż podyplomowy w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu, po czym podjął pracę w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym (LORO). Jest on także członkiem Niemieckiego Towarzystwa Artroskopowego AGA (Gesellschaft fur arthroskopie und gelenkchirurgie).

W Gdańsku, leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego metodą artroskopową możliwe jest w Copernicus-Podmiot Medyczny Sp zo.o., wyposażonym w oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Obiekt posiada Certyfikat wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, został wyróżniony w Rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych, a także otrzymał tytuł „Szpital bez bólu“ . Dodatkowo, ośrodek otrzymał „Laur Pacjenta 2013” w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym, który świadczy o wysokim poziomie świadczonych usług.

Leczenie stawu barkowego można wykonać także w miejscowości Rudna Mała koło Rzeszowa, w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny, posiadającym siedem specjalistycznych oddziałów, w tym Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Szpital otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania wg norm PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-EN ISO 14001:2005 wydany przez TUV NORD Polska Sp. zo.o. Został także wyróżniony w kategorii „Placówka medyczna 2014 województwa podkarpackiego” w XIV edycji Plebiscytu Eskulap 2014 za rozwój i wdrażanie nowoczesnych technologii medycznych.

W Krakowie, leczenie możliwe jest w Szpitalu św. Rafała, posiadającym odział ortopedii wraz z centrum artroskopowym. O wysokim standardzie świadczonych usług świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. „Perły Medycyny 2009” w kategorii Niepubliczne Zakłady Lecznictwa Zamkniętego, I miejsce w Rankingu najlepszych szpitali „Rzeczpospolitej” w województwie małopolskim czy tytuł „Miejsce przyjazne maluchom”. Obiekt posiada także Certyfikat potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego.

Więcej na temat artroskopowe leczenie urazowego zwichnięcia stawu barkowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…