Medycyna regeneracyjna - blog Kliniki.pl

Blog dla pacjentów z kategorii medycyna regeneracyjna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Zastosowanie komórek macierzystych w okulistyce

Komórki macierzyste nazywane są nadzieją współczesnej medycyny. Upatruje się w nich szansę na skuteczną terapię chorób dotychczas uważanych za nieuleczalne. Z powodzeniem stosowane są w wielu gałęziach medycyny. Jakie zastosowanie znajdują w okulistyce? więcej »

Odmładzanie twarzy osoczem bogatopłytkowym Autologic

Starzenie się skóry jest procesem, którego nie da się uniknąć. Wraz z biegiem lat w skórze wytwarzane są coraz mniejsze ilości elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej napięcie i elastyczność, ubywa również tkanki tłuszczowej, przez co staje się ona wiotka i traci jędrność. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów, mających przywrócić skórze młodzieńczy wygląd i blask. Jednym z nich jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego Autologic - metoda, która wyróżnia się swym wielokierunkowym działaniem stymulującym naturalne procesy odnowy struktur skóry. więcej »

Autologic Therapy PRP - co to jest

Preparaty osocza bogatopłytkowego (PRP) wykorzystywane są w różnych gałęziach medycyny od ponad 30 lat. Ich zastosowanie przyśpiesza regenerację tkanek oraz skóry. Przyśpieszeniu ulegają naturalne procesy gojenia złamań, urazów i oparzeń. Skóra zwiększa swą elastyczność, napięcie i poprawia koloryt. więcej »

Schorzenia leczone przy pomocy komórek macierzystych Angel System

Angel System jest technologią wytwarzania preparatów płytek krwi i komórek macierzystych, znajdujących zastosowanie m.in. w medycynie sportowej i ortopedii. Pozwala na znaczne przyśpieszenie gojenia i regeneracji tkanek w przypadku m.in. takich dolegliwości jak zwyrodnienia ścięgien i stawów, łokieć tenisisty, kolano skoczka oraz zaburzenia zrostu kostnego. więcej »

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej AMD komórkami macierzystymi

Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem jest najczęstszą przyczyną pogorszenia widzenia i ślepoty w krajach rozwiniętych. Naukowcy nieustannie szukają nowych, jak najlepszych możliwości terapii, które pozwoliłyby zahamować utratę wzroku. Wielkie nadzieje wiązane są, z aktualnie testowaną, nową metodą – komórkami macierzystymi. więcej »

Leczenie zaniku nerwu wzrokowego komórkami macierzystymi

Jeszcze niedawno zanik nerwu wzrokowego był nieuleczalny i prowadził do ślepoty. Terapia komórkami macierzystymi dała jednak nadzieję pacjentom na zahamowanie tej choroby, a nawet na częściowe odzyskanie wzroku. więcej »

Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego - jak to działa

Staw biodrowy może ulec uszkodzeniu z różnych powodów. Najczęściej do jego uszkodzenia prowadzi choroba zwyrodnieniowa, która w Polsce dotyczy nawet 30% osób poniżej 64r.ż. ,oraz ponad 80% tych, którzy ukończyli 75 lat. Nie bez powodu zatem choroba zwyrodnieniowa znajduje się na liście 10 schorzeń, prowadzących do ciężkiego kalectwa. Ponadto, do zaburzenia funkcji stawu biodrowego prowadzić mogą inne choroby, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) czy zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Do niedawna jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji było poddanie się zabiegowi wszczepienia protezy biodra. Obecnie medycyna oferuje wykorzystanie komórek macierzystych. więcej »

Lipogems - terapia komórkami macierzystymi

Wielu lekarzy i pacjentów pokłada nadzieje w terapii komórkami macierzystymi. Możliwości takiego leczenia wydają się być nieograniczone, w związku z możliwościami podziału i różnicowania komórek. Szczególnie interesujące jest pozyskiwanie materiału metodą Lipogems, która jest małoinwazyjna i stosunkowo prosta do wykonania. W piśmiennictwie pojawia się coraz więcej publikacji, które potwierdzają skuteczność terapii mezenchymalnymi komórkami macierzystymi. więcej »

Leczenie łysienia u kobiet z zastosowaniem komórek macierzystych

Choć o łysieniu mówi się zazwyczaj w kontekście mężczyzn, to problem ten dotyka również kobiet. Wypadanie włosów w pewnym stopniu jest naturalne, jednakże w momencie, gdy przechodzi w wyłysienia, odbija się negatywnie na samopoczuciu i kondycji psychicznej kobiety, pogarszając poczucie własnej wartości i powodując stres. więcej »

Zastosowanie komórek macierzystych w zabiegach rekonstrukcyjnych

Komórki macierzyste mają wyjątkowe możliwości samodzielnego odnawiania się i różnicowania, niespotykane w innych typach komórek. Dzięki tym właściwościom znajdują szerokie zastosowanie w medycynie - zarówno w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, jak i w przeszczepach skóry czy kości. więcej »