Liposukcja brzucha

Płaski brzuch jest marzeniem niejednej jednej osoby. W praktyce okazuje się, że trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha za pomocą ćwiczeń i diety. W takim przypadku dobre rezultaty można osiągnąć, korzystając z dobrodziejstw chirurgii plastycznej, która oferuje zabieg liposukcji.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Na liposukcję najczęściej decydują się osoby pragnące wymodelować swoją sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej tworzącej fałdy na brzuchu. Jest ona skuteczna zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Powłoki brzuszne uważane są za okolicę trudną. Ćwiczenia i dieta podejmowane w celu wpłynięcia na te obszary mogą być umiarkowanie skuteczne. Klasyczna liposukcja tej okolicy ciała najczęściej jest zabiegiem wykonywanym w pierwszej kolejności, gdyż dzięki niej można usunąć spore ilości tkanki tłuszczowej (nawet do kilku kilogramów), co nie jest możliwe za pomocą innych technik usuwania tłuszczu.

Liposukcja brzucha jest jedną z procedur chirurgii plastycznej. Zabieg liposukcji klasycznej określany jest skrótem SAL od angielskiej nazwy tej procedury - Suction Assisted Liposuction. Ten zabieg uważa się za najbardziej skuteczny na tle pozostałych technik usuwania tłuszczu z powłok brzusznych. Operacja polega na odessaniu tkanki tłuszczowej po uprzednim podaniu dużej ilości płynu z lekiem znieczulającym do tkanki podskórnej (miejscowe znieczulenie). 

Liposukcja brzucha Body Jet

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych, jest to metoda charakteryzująca się dużym profilem bezpieczeństwa i małym ryzykiem poważnych powikłań. Niemniej może być ona wykonywana jedynie przez certyfikowanych chirurgów posiadających odpowiednie doświadczenie w tym zakresie.

Rezultaty SAL są trwałe. Efekty w postaci widocznego zmniejszenia „mięśnia piwnego” widoczne są od razu. W okresie pooperacyjnym następuje dalsza poprawa, a końcowy wynik można oceniać dopiero po trzech miesiącach. W tym czasie następuje przebudowa tkanki tłuszczowej oraz ustępowanie obrzęku, krwiaków i zasinienia. Pacjenci muszą się liczyć z pozostaniem w klinice przez 1 dzień. Szybkość rekonwalescencji zależna jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, ale po dziesięciu dniach skóra powinna wyglądać zdrowo. W tym czasie pacjenci noszą specjalne ubranko, które przyspiesza regenerację tkanek i zapobiega powikłaniom.

Wiele gabinetów oferuje liposukcję brzucha, a ceny za ten zabieg są zróżnicowane. W Klinice La Perla cena liposukcji zaczyna się od 6900 zł za 1 obszar (w promocji).

Liposukcja od lat pozostaje najbardziej popularną procedurą chirurgii plastycznej. Wg danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych w ubiegłym roku w USA wykonano prawie 400 tysięcy tych zabiegów, tj. o ponad 16% więcej niż w roku poprzednim. Na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha decydują się ludzie, którzy chcą wyglądać młodziej i czuć się lepiej.

Źródła:

  • Shannon Wu, Demetrius M. Coombs, Raffi Gurunian, "Liposuction: Concepts, safety, and techniques in body-contouring surgery", Cleve Clin J Med., 2020

Inne przydatne linki


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (2)

Dorka 8 lata temu

Liposukcja brzucha to zabieg, który sprawdza się u osób ćwiczących. WIem po sobie - trening 6 x w tygodniu plus dieta. Zabieg wykonałam jakiś czas temu, efekty ok. Odpowiedz

ewika do Dorka 8 lata temu

Jak wygląda skuteczność liposukcji infradźwiękowej? Chodzi mi o tą metodę nil Odpowiedz

Liposukcja brzucha

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 10

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…