Czy ciąża po zabiegu liposukcji brzucha zniweluje jego efekty?

Brzuch jest dla kobiet powodem licznych kompleksów. Tkanka tłuszczowa w tym obszarze nieraz opiera się wszelkim wysiłkom i wyrzeczeniom. Wiele kobiet decyduje się na zabieg, który pozwala rozwiązać ten problem - odsysanie tłuszczu. Ale czy liposukcja przed zajściem w ciążę to dobry pomysł?

Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Ciąża oznacza wiele zmian w ciele kobiety. Rosnąca macica powoduje rozciąganie się skóry, na brzuchu, co prowadzi do powstawania rozstępów, i wiotkich fałdów skórnych po zakończeniu ciąży. Naturalnie towarzyszy temu wzrost wagi - również w postaci tkanki tłuszczowej. W ten sposób przygotowujemy się do zapewnienia dziecku pokarmu już po narodzeniu, gdyż jego wytwarzanie wymaga zużycia dodatkowej energii - nawet 500 kcal dziennie. Dlatego po około 6 miesiącach od porodu większość kobiet powraca do swojej wagi sprzed ciąży. 

Jeśli planowana jest liposukcja, należy się zastanowić, kiedy planujemy zajście w ciążę. Jeśli ma to nastąpić w niedługiej perspektywie czasu - lepiej odłożyć liposukcję na okres po ciąży. Może się okazać, że poza nim będzie konieczne wykonanie plastyki powłok brzusznych (abdominoplastyki), zatem unikniemy powtórnego zabiegu. Z kolei samo poddanie się liposukcji nie wyklucza ciąży i nie wpływa na jej przebieg - dlatego jeśli nie planujemy obecnie zakładać rodziny, możemy poddać się liposukcji aby poprawić satysfakcję z własnego wyglądu, a jeśli nasza waga nie wzrośnie znacznie - ciąża po zabiegu liposukcji brzucha nie zniweluje jej efektów.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja brzucha

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 13

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…