Centrum Leczenia Chorób Jelit

W Brzezinach w województwie łódzkim powstaje pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelit. Współwłaścicielem szpitala jest jeden z najlepszych specjalistów chirurgii ogólnej i kolorektalnej, prof. Adam Dziki, który planuje intensywną modernizację obiektu. Chce stworzyć ogólnopolską klinikę, która będzie leczyć pacjentów cierpiących na choroby jelit. Zespół medyczny placówki będzie składać się z chirurgów z całego świata.


Streszczenie artykułu (AI):
Streszczenie wygenerowane przez AI, może zawierać błędy
Czas czytania
1 min.

Powiatowy szpital w Brzezinach przeszedł w ręce prywatnych właścicieli. Powiat sprzedał spółce łódzkiego chirurga większościowy pakiet udziałów, traktując transakcję jako jedyny ratunek i szansę na rozwój placówki. Sukces nowemu przedsięwzięciu ma zapewnić nazwisko prof. Adama Dzikiego – specjalisty chirurgii i wykładowcy na konferencjach chirurgicznych w Szwajcarii, Włoszech i USA oraz laureata wielu nagród, w tym Srebrnego Krzyża Zasługi i Nagrody Naukowej III Stopnia Ministra Zdrowia.

Brzeziński szpital jest obecnie intensywnie rozbudowywany. Powstaje kolejne piętro, a także nowe skrzydło budynku. Według profesora Dzikiego pierwszych pacjentów będzie można przyjmować w 2015 roku.

Pierwsze Centrum Leczenia Chorób Jelit w Polsce

Prof. Dziki uważa, że w naszym kraju nie ma jeszcze takiej specjalistycznej placówki, mimo że wzrasta liczba osób z nowotworami jelit. Z powodu braku zaawansowanego technologicznie sprzętu, odpowiednich kwalifikacji kadry medycznej i warunków wyniki leczenia takich pacjentów są dużo gorsze niż w zachodnich placówkach. Tworzące się Centrum ma być zorganizowane na wzór prywatnych szpitali w Szwajcarii lub Austrii. Będzie placówką oferującą scentralizowane leczenie tak, by pacjenci z nowotworami mogli być operowani w ośrodku dysponującym wyspecjalizowaną kadrą chirurgów oraz odpowiednią aparaturą medyczną.

Personel medyczny będzie złożony z uznanych chirurgów z różnych krajów. Wśród nich można wymienić takie znamienitości świata medycznego jak Lee Smith, amerykański chirurg, który operował prezydenta USA Ronalda Reagana. Chęć współpracy potwierdził także Hans Lippert, jeden z najlepszych chirurgów niemieckich, oraz Giovanni Romano, prezes Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kolorektalnej. Prócz samej kadry medycznej z ośrodkiem będą współpracować również renomowane zachodnie kliniki. Pierwszym zagranicznym szpitalem, który chce nawiązać współpracę z Centrum, jest klinika w Lozannie.

Centrum będzie placówką, w której pomoc otrzymają także turyści medyczni i chorzy z całej Europy, natomiast polscy pacjenci będą leczeni w ramach kontraktów z NFZ. Profesor Dziki zamierza stworzyć w placówce centrum szkolenia dla polskich chirurgów. W ciągu najbliższych 3 lat inwestycje mają kosztować 30 mln zł. Szpital poszerzy ofertę usług medycznych i będzie dysponował kilkoma nowocześnie wyposażonymi salami operacyjnymi.

Źródło: Rynek Zdrowia, Termedia, Medexpress


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

wilina 9 lata temu

W Poznaniu istnieje ośrodek, który zapewnia kompleksową opiekę dla pacjentów z niewydolnością p.pokarmowego. Odpowiedz

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać zegarek albo kijki do nordic walking!

Dołącz do akcji Krokodyl!
Chirurgia ogólna

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…