Centrum Leczenia Chorób Jelit

W Brzezinach w województwie łódzkim powstaje pierwsze w Polsce Centrum Leczenia Chorób Jelit. Współwłaścicielem szpitala jest jeden z najlepszych specjalistów chirurgii ogólnej i kolorektalnej, prof. Adam Dziki, który planuje intensywną modernizację obiektu. Chce stworzyć ogólnopolską klinikę, która będzie leczyć pacjentów cierpiących na choroby jelit. Zespół medyczny placówki będzie składać się z chirurgów z całego świata.

Czas czytania
1 min.

Powiatowy szpital w Brzezinach przeszedł w ręce prywatnych właścicieli. Powiat sprzedał spółce łódzkiego chirurga większościowy pakiet udziałów, traktując transakcję jako jedyny ratunek i szansę na rozwój placówki. Sukces nowemu przedsięwzięciu ma zapewnić nazwisko prof. Adama Dzikiego – specjalisty chirurgii i wykładowcy na konferencjach chirurgicznych w Szwajcarii, Włoszech i USA oraz laureata wielu nagród, w tym Srebrnego Krzyża Zasługi i Nagrody Naukowej III Stopnia Ministra Zdrowia.

Brzeziński szpital jest obecnie intensywnie rozbudowywany. Powstaje kolejne piętro, a także nowe skrzydło budynku. Według profesora Dzikiego pierwszych pacjentów będzie można przyjmować w 2015 roku.

Pierwsze Centrum Leczenia Chorób Jelit w Polsce

Prof. Dziki uważa, że w naszym kraju nie ma jeszcze takiej specjalistycznej placówki, mimo że wzrasta liczba osób z nowotworami jelit. Z powodu braku zaawansowanego technologicznie sprzętu, odpowiednich kwalifikacji kadry medycznej i warunków wyniki leczenia takich pacjentów są dużo gorsze niż w zachodnich placówkach. Tworzące się Centrum ma być zorganizowane na wzór prywatnych szpitali w Szwajcarii lub Austrii. Będzie placówką oferującą scentralizowane leczenie tak, by pacjenci z nowotworami mogli być operowani w ośrodku dysponującym wyspecjalizowaną kadrą chirurgów oraz odpowiednią aparaturą medyczną.

Personel medyczny będzie złożony z uznanych chirurgów z różnych krajów. Wśród nich można wymienić takie znamienitości świata medycznego jak Lee Smith, amerykański chirurg, który operował prezydenta USA Ronalda Reagana. Chęć współpracy potwierdził także Hans Lippert, jeden z najlepszych chirurgów niemieckich, oraz Giovanni Romano, prezes Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kolorektalnej. Prócz samej kadry medycznej z ośrodkiem będą współpracować również renomowane zachodnie kliniki. Pierwszym zagranicznym szpitalem, który chce nawiązać współpracę z Centrum, jest klinika w Lozannie.

Centrum będzie placówką, w której pomoc otrzymają także turyści medyczni i chorzy z całej Europy, natomiast polscy pacjenci będą leczeni w ramach kontraktów z NFZ. Profesor Dziki zamierza stworzyć w placówce centrum szkolenia dla polskich chirurgów. W ciągu najbliższych 3 lat inwestycje mają kosztować 30 mln zł. Szpital poszerzy ofertę usług medycznych i będzie dysponował kilkoma nowocześnie wyposażonymi salami operacyjnymi.

Źródło: Rynek Zdrowia, Termedia, Medexpress


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

wilina 7 lata temu

W Poznaniu istnieje ośrodek, który zapewnia kompleksową opiekę dla pacjentów z niewydolnością p.pokarmowego. Odpowiedz

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Chirurgia ogólna

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…