Liposukcja Vaser Lipo HD - co to za zabieg?

Chęć posiadania idealnej sylwetki dotyczy w równym stopniu mężczyzn jak i kobiet. W tym celu coraz chętniej nie tylko decydujemy się na intensyfikację diety i ćwiczeń, ale również częściej wybieramy zabiegi, oferowane przez gabinety chirurgii plastycznej. Rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi oraz wysokie wymagania pacjentów sprawiają, że w tej dziedzinie medycyny postęp dokonuje się niebywale szybko.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Efektem tego trendu jest wprowadzanie na rynek technik coraz mniej inwazyjnych, które umożliwiają uzyskanie spektakularnych efektów przy minimalnym ryzyku. Jedną z takich nowoczesnych technik modelowania ciała jest niewątpliwie liposukcja Vaser Lipo HD

Twórcą metody Vaser Lipo HD jest dr Alfredo Hoyos z Kolumbii, który doskonalił ją, współpracując z innymi uznanymi specjalistami w tej dziedzinie - dr Henry Mentzem oraz dr Edwaldo Bolivar de Souza Pinto. W 1991 roku w świecie chirurgii plastycznej zaistniał termin "LipoSculpture", który dosłownie porównywał proces modelowania ludzkiego ciała poprzez zabieg precyzyjnej liposukcji do artystycznej pracy rzeźbiarza. 

Na czym polega zabieg liposukcji Vaser Lipo HD? 

Zabieg Vaser Lipo HD jest nowoczesnym sposobem modelowania ciała. Zdecydowanie nie ogranicza się jedynie do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej - w czasie operacji chirurg za pomocą bardzo cienkich kaniul jest w stanie bowiem w odpowiedni sposób uwypuklić i podkreślić linię m.in. linię mięśni prostych brzucha, skośnych brzucha czy nawet mięśni piersiowych większych. Takie postępowanie może być szczególnie atrakcyjne dla panów, którzy cenią sobie sportowy wygląd sylwetki. 

Liposukcję Vaser Lipo HD przeprowadza się z wykorzystaniem emisji ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości (ang.VASER - Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance). Procedurę rozpoczyna ostrzyknięcie wybranej okolicy znieczuleniem nasiękowym. Kaniula, którą chirurg wprowadza w obszar, poddawany zabiegowi, wyposażona jest w specjalną głowicę emitująca ultradźwięki, dzięki którym możliwe jest minimalnie inwazyjne, a zarazem bardzo precyzyjne rozdrobnienie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu chirurg posiada dużą kontrolę nad przebiegiem procesu odsysania tłuszczu. Odseparowane komórki tłuszczowe, w połączeniu z wprowadzonym płynami nasiękowymi, tworzą emulsję, którą łatwo jest pobrać. W ten sposób, bezpiecznie pobrana tkanka tłuszczowa może w następnym etapie zabiegu zostać wprowadzona w miejsca wymagające uwypuklenia. W trakcie jednego zabiegu Vaser Lipo HD można odessać maksymalnie do około 5 litrów tłuszczu. 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle 60-180 minut. Pacjent pozostaje  w klinice na obserwacji przez jedną dobę. Po upływie 3-4 dni od zabiegu specjaliści zalecają rozpoczęcie serii tzw. masaży limfatycznych, których zadaniem jest zapobieganie powstawaniu obrzęków oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Masaże te polegają na wykonywaniu określonych ruchów z uciskaniem tkanek ręcznie lub za pomocą specjalnych głowic, co ma na celu poprawić krążenie krwi i chłonki. Pacjent po zabiegu Vaser Lipo HD jest zobowiązany do noszenia specjalnego kombinezonu przez okres około miesiąca. Jest to czas krótszy niż w przypadku tradycyjnej liposukcji czy abdominoplastyki. Co jednak istotniejsze - na efekty tego nowoczesnego zabiegu czeka się zdecydowanie krócej. Już po upływie miesiąca można cieszyć się perfekcyjnie wyrzeźbionym ciałem. 

Warto pamiętać, że efekty zabiegu Vaser Lipo HD nie będą trwałe w przypadku braku aktywności fizycznej oraz stosowania nieprawidłowej diety. Taki tryb życia doprowadzi do ponownego nagromadzenia tkanki tłuszczowej - zwłaszcza w miejscach niepoddanych wcześniej liposukcji, co może doprowadzić do zatracenia proporcji sylwetki. Zabieg nie jest także dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na znaczną otyłość, które chciałyby dzięki niemu schudnąć.

Vaser Lipo HD jest zabiegiem bardzo nowoczesnym, który stanowi silną konkurencję dla tradycyjnej liposukcji. Ceny liposukcji Vaser Lipo HD wahają się w Polsce od 5 do 15 tys. złotych, w zależności od rozległości obszaru zabiegowego. 

Bibliografia: www.realself.com

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja Vaser Lipo HD

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 37

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…