Co to jest Vaser Lipo HD?

Zabiegi Vaser Lipo High Definition (HD) wyznaczają zupełnie nową jakość wśród małoinwazyjnych metod kształtowania sylwetki. Wykorzystanie ultradźwięków do precyzyjnego modelowania tkanki tłuszczowej pozwala na szybkie osiągnięcie bardzo precyzyjnego efektu muskularnej i wysportowanej sylwetki.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Vaser Lipo HD (High Definition) amerykańskiej firmy Solta Medical to jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów ultradźwiękowych, wykorzystywanych do małoinwazyjnego modelowania i poprawy kształtu brzucha, ud, bioder, kolan, łydek, ramion, podbródka oraz twarzy - zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Istotą procedury jest wykorzystanie energii fal ultradźwiękowych do emulgowania (rozbicia) komórek tłuszczowych bez naruszenia sąsiadujących tkanek, nerwów oraz naczyń krwionośnych – chroni to pacjenta przez późniejszymi nadmiernymi obrzękami i bólem pozabiegowym.

Vaser Lipo HD - co można osiągnąć?

Modelowanie sylwetki Vaser Lipo HD - stan przed i po

Technologia Vaser Lipo High Definition wykorzystuje naturalne bruzdy i załamania ciała, występujące na styku mięśni i tkanki łącznej – sylwetka jest podskórnie rzeźbiona tak, aby uwidocznić cienie i kształty wysportowanego ciała, które zaobserwować można np. u kulturystów lub wyczynowych sportowców. Umiejętne usunięcie tkanki tłuszczowej pozwala uwypuklić takie elementy jak mięśnie klatki piersiowej, bruzdę wzdłuż mięśni prostych brzucha lub tzw. sześciopak (kaloryfer) na brzuchu. Dodatkowo, w przypadku kobiet, odessany tłuszcz może zostać wykorzystany do naturalnego powiększenia pośladków lub biustu).

„Dzięki liposukcji ultradźwiękowej możemy wymodelować niemal całe ciało. W przypadku kobiet dążymy do uzyskania szczupłej sylwetki z delikatnie zaznaczonymi mięśniami i podkreślonymi krągłościami. Możemy uzyskać wcięcie w talii, wyszczuplić brzuch, na którym zaznaczone będą mięśnie proste z charakterystyczną bruzdą nad pępkiem i zagłębienie nad pachwiną. Modelujemy pośladki i unosimy je oraz zaznaczamy górną linię pośladków i trójkąt krzyżowy z dwoma dołeczkami. Możemy również wyszczuplić uda i łydki. Z kolei pozbycie się luźnej skóry z boku piersi i pod pachą sprawia, że piersi będą uniesione. Vaser Lipo HD pozwala również wyszczuplić ramiona, plecy a nawet szyję i wymodelować podbródek. Tłuszcz, który jest odsysany w trakcie zabiegu, można wykorzystać do powiększenia i wymodelowania piersi oraz pośladków” - mówi dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Jak wygląda zabieg?

Procedurę kształtowania sylwetki rozpoczyna aplikacja środka o właściwościach znieczulających i zwężających naczynia krwionośne. Za pomocą pompy perystaltycznej i specjalnych kaniul dostarczany jest on możliwie dokładnie do wszystkich poziomów tkanki podskórnej w operowanym rejonie ciała. Następnie poprzez kilka nacięć o szerokości 3-5 mm wprowadzana jest głowica robocza emitująca ultradźwięki – ich zadaniem jest odseparowanie tkanki tłuszczowej i przetworzenie jej w emulsję. Emulsja ta odsysana jest następnie kaniulami do zewnętrznych pojemników.

W trakcie jednej sesji zabiegowej usunąć można nawet 5-6 litrów tłuszczu. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych warunków anatomicznych, ogólnego stanu zdrowia i wyników przeprowadzonych wcześniej badań laboratoryjnych. Czas trwania zabiegu zależy od jego rozległości i przeważnie zawiera się w przedziale od 60 do 180 minut. W przypadku zastosowania znieczulenia miejscowego pacjent może opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia. Znieczulenie ogólne wymaga jednodobowej hospitalizacji.

Pamiętać należy jednak, że nie jest to procedura dla wszystkich. Pacjent musi mieć w pewnym stopniu rozwinięte mięśnie, nie może również posiadać zbyt dużej nadwagi. Zabiegu nie przeprowadza się także u osób z dużymi rozstępami oraz nadmiarem skóry po gwałtownej utracie wagi. Vaser Lipo HD nie jest metodą odchudzania a jedynie poprawy kształtów sylwetki i zbliżenia jej do pożądanego wzorca.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo HD, obejmującej brzuch i talię, kosztuje około 10 tys. złotych.Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja Vaser Lipo HD

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 23

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…