Turystyka medyczna - redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Wyjazdy turystyczne połączone z leczeniem i poprawą urody stają się coraz bardziej popularne. W przypadku niektórych zabiegów decyduje cena, w przypadku innych możliwość połączenia aktywnego wypoczynku z poprawą wyglądu swojego ciała i regeneracją sił.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego jest prosty i bardzo często wykonywany w ramach turystyki medycznej. Jego zaletą jest możliwość połączenia go z innymi procedurami medycyny estetycznej, ale nie tylko. Można go również wykonać przy okazji leczenia ortopedycznego czy kardiologicznego. Impulsem do poddania się temu zabiegowi poza swoim miejscem zamieszkania są różnice w cenie oraz łatwość wykonania go przy okazji korzystania z innych świadczeń. Na odmładzanie w trakcie wyjazdów zagranicznych decydują się również osoby pragnące zachować w tajemnicy sekret swojego doskonałego wyglądu.

Redukcja zmarszczek polega na wypełnieniu tkanki podskórnej specjalnym preparatem na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego (np. Surgiderm, Juvederm, Restylane). Biokompatybilność tej substancji powoduje, że zabieg jest bezpieczny. Kwas hialuronowy rozpada się z czasem na cząsteczki wody i dwutlenku węgla, a proces ten dodatkowo stymuluje skórę i pobudza jej procesy regeneracyjne. Pacjent nie musi się przygotowywać do zabiegu, a procedura nie jest obciążająca. Iniekcje wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg jest bezbolesny i trwa około pół godziny. Bezpośrednio po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie skóry, jednak dolegliwości te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Efekt odmłodzenia twarzy widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się do 12-15 miesięcy.

Ceny usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym różnią się w poszczególnych krajach. W Instytucie Medycyny Estetycznej Ústav estetické medicíny w Pradze zabieg kosztuje od 150 do 500 Euro. Jego cena zależy od rozległości i ilości wykorzystanego preparatu. Polecany jest osobom, które lubią łączyć zwiedzanie zabytków z odwiedzaniem klinik, a z wycieczki do Czech pragną powrócić wyglądając o kilka lat młodziej.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych w Klinice Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Sfera w Warszawie wynosi 1000 złotych. Taki sam zabieg w Face Clinic w Londynie kosztuje 300 funtów, czyli około 1500 złotych. W przypadku tak małego zabiegu, różnica w cenie nie uzasadnia przyjazdu do Polski, ale jeśli wykona się go przy okazji innych zabiegów, to oszczędności mogą być spore. W klinice Radiant Medical Phuket w Tajlandii wypełnienie bruzd nosowo-wargowych to koszt około 1500 złotych. To dobra oferta dla tych, którzy wyjeżdżając na wakacje w tak egzotyczne miejsce, chcą skorzystać nie tylko ze słynnych tajskich masaży, ale również z zabiegów odmładzających i aby w ten sposób nabrać sił, aby przetrwać długie zimowe miesiące.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…