Operacja powiększenia penisa sposobem na kompleksy

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna cieszą się w ostatnich latach olbrzymim zainteresowaniem. Podczas gdy operacja powiększania biustu jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej u kobiet, panowie coraz częściej szukają sposobów, aby powiększyć penisa. Procedura ta przestaje być zatem powoli tematem tabu.

W zależności od przytaczanych badań, długość członka we wzwodzie to 13,12 lub 14,2 cm. Dla większości kobiet są to w pełni zadowalające wymiary, jednak mimo to niektórzy mężczyźni szukają rozmaitych sposobów na powiększenie penisa. Ciężko stwierdzić czy jest to kwestia niskiej samooceny, porównywania się do innych panów czy - co gorsza - aktorów znanych z filmów dla dorosłych. Nie ulega jednak wątpliwości, że penis jest częścią ciała, którą mężczyźni często traktują jak kwintesencję swojej męskości. Jakie są zatem sposoby na jego powiększenie?

Jak powiększyć członka?

Przed udzieleniem odpowiedzi na tak postawione pytanie należy zaznaczyć, że spektakularne wydłużenie penisa zwykle nie jest możliwe, a osiągane efekty zwykle mieszczą się w przedziale od 1 do 3 cm.

Najpopularniejsze metody powiększenia penisa to obecnie:

 • powiększanie prącia kwasem hialuronowym
 • powiększanie penisa własnym tłuszczem
 • chirurgiczne powiększanie członka poprzez przecięcie więzadeł

O ile operacja pozwala osiągnąć trwałe efekty, eksperci z Mayo Clinic podkreślają, że powinna ona być przeprowadzana jedynie u mężczyzn z defektami członka - wrodzonymi lub nabytymi wskutek urazu. Wykonywać jej nie należy natomiast u panów, których długość członka mieści się w normie.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym

Zabiegiem szczególnie popularnym wśród mężczyzn chcących przedłużyć penisa, jest zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do operacyjnego powiększania członka, iniekcja ma charakter znacznie mniej inwazyjny i jest obarczona znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań.

Kwas hialuronowy posiada szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej czy kosmetologii, ponieważ zapewnia on skórze jędrność i elastyczność, a także utrzymuje prawidłowe nawodnienie skóry. To składnik wielu kremów nawilżających, wypełnia się nim również zmarszczki czy powiększa usta. Swą popularność zawdzięcza on temu, iż jest naturalną substancją budującą ludzki organizm. Dzięki temu jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Czy wiesz, że: Kwas hialuronowy był niegdyś produkowany z tkanek zwierzęcych, jednak obecnie produkuje się go, podobnie jak wiele leków, w oparciu o różne szczepy bakterii. W ten sposób otrzymuje się czystą substancję, którą następnie można poddać dalszej obróbce.

Na czym polega powiększanie penisa kwasem?

Powiększanie prącia kwasem hialuronowym wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. Zabieg jest krótki - trwa średnio pół godziny. Przed iniekcją lekarz znieczula miejscowo pacjenta, dzięki czemu procedura nie jest dla niego bolesna. Następnie specjalista nakłuwa skórę i wprowadza kwas przy użyciu specjalnej igły.

Najpopularniejsze używane obecnie preparaty to: 

 • Voluma, opracowany przez Juvederm - wiodącą markę kwasu hialuronowego. Preparat jest produkowany w technologii Vycross®, w której  zastosowano unikatowe połączenie kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Gwarantuje to długo utrzymujące się i naturalne efekty.
 • Desirial, opracowany przez francuskie laboratorium Vivacy. Preparat zawiera usieciowany kwas hialuronowy trzeciej generacji oraz mannitol, który jest naturalnym antyoksydantem wydłużającym działanie substancji.

Powiększanie penisa kwasem - efekty

Iniekcje z kwasu hialuronowego pozwalają na przedłużenie penisa średnio o 1-3 cm i pogrubienie go o 2-5 cm. Finalne rezultaty są naturalne, widoczne od razu i zależą m.in. od wyjściowej wielkości członka. Ze względu na to, iż kwas hialuronowy w sposób naturalny ulega biodegradacji, czyli rozpadowi do cząsteczek dwutlenku węgla i wody, efekty nie są trwałe - u większości pacjentów utrzymują się przez okres 1-2 lat. Aby przedłużyć uzyskane rezultaty, po roku można przeprowadzić ponowny zabieg korygujący. 

Warto wiedzieć: Podany kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu w komórkach prącia, dlatego w wielu przypadkach, nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu, penis nie wraca do rozmiaru wyjściowego.

Wydłużanie penisa kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, po którym nie pozostają żadne blizny. Nie ma również mowy o ryzyku upośledzenia erekcji czy zaburzeniach w doznawaniu przyjemności podczas stosunku.

Zalecenia po iniekcji kwasu hialuronowego

Po iniekcji z preparatu kwasu hialuronowego pacjent nie musi pozostawać w klinice. Początkowo może on odczuwać ból oraz zaobserwować obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie w miejscu podania substancji. Objawy te są jednak przejściowe i zwykle ustępują po kilku dniach. 

Pozabiegowe zalecenia lekarskie obejmują m.in.:

 • obserwację miejsca aplikacji preparatu
 • noszenie obcisłej bielizny, która odpowiednio stabilizuje penisa (powinna być ona przewiewna i dobrze dopasowana)
 • jak najczęstsze ustawianie członka w pozycji "zadartej do góry" przez okres pierwszych dni po zabiegu
 • wstrzemięźliwość seksualną oraz ograniczenie wysiłku fizycznego przez 2-4 tygodnie

Bardzo istotny jest również regularny i delikatny masaż penisa przez okres około 2-4 tygodni. Dzięki niemu kwas hialuronowy równomiernie rozmieszcza się w tkankach, co wpływa na ostateczny efekt wizualny przeprowadzonego zabiegu.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem

Inną nieoperacyjną metodą powiększenia penisa jest wypełnienie go własną tkanką tłuszczową. Dzięki temu, że w tym przypadku dawca jest jednocześnie biorcą, jest ona w pełni kompatybilna z jego organizmem. Co więcej, po wprowadzeniu nie przemieszcza się i wygląda naturalnie. 

Zabieg rozpoczyna się od liposukcji, w przebiegu której pobierany jest tłuszcz do późniejszej implantacji. Całość trwa około godziny. Mimo iż zabieg jest uważany za bezpieczny i małoinwazyjny, istnieje ryzyko wystąpienia powikłania w postaci utraty wrażliwości członka. Choć jest ono niewielkie, nie można wykluczyć jego rozwoju. Ponadto, w trakcie wzwodu twardość penisa powiększonego tkanką tłuszczową może być mniejsza niż przed zabiegiem, co powoduje zmniejszenie zadowolenia z życia erotycznego. Komplikacje występują niezmiernie rzadko, niemniej pacjent powinien być o nich szczegółowo poinformowany przed zabiegiem.

Rezultaty, podobnie jak w przypadku iniekcji kwasu hialuronowego, są widoczne od razu i umożliwiają przedłużenie penisa o 10-20% jego wyjściowej długości. Utrzymują się one również przez podobny czas, bo zwykle do dwóch lat.

FAQ, czyli najczęstsze pytania o powiększanie penisa

 • Czy da się powiększyć penisa?

  Powiększenie penisa jest możliwe, a efekty takiego zabiegu wiążą się z wydłużeniem przyrodzenia o 1-3 cm. W przypadku iniekcji kwasu hialuronowego lub implantacji tłuszczu własnego pacjenta, rezultaty nie są jednak trwałe i utrzymują się zwykle przez okres roku do dwóch lat.

 • Jak powiększyć penisa domowymi sposobami?

  W internecie nierzadko można znaleźć reklamy różnego rodzaju maści, tabletek czy nawet pompek do wydłużania penisa, jednak zdecydowana większość z nich nie przynosi realnych efektów. Lepiej zatem skorzystać z metod proponowanych przez renomowane kliniki i gabinety lekarskie.

 • Ile kosztuje powiększenie penisa?

  Ceny powiększenia penisa kwasem hialuronowym zaczynają się już od 1300 zł, przy czym ostateczny koszt zabiegu jest uzależniony od ilości zużytego preparatu. Powiększanie penisa własnym tłuszczem jest droższe - za taki zabieg należy zwykle zapłacić minimum 3000 zł.

 • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

  Bezwzględne przeciwwskazania to zmiany zapalne w okolicach narządów intymnych oraz choroby przewlekłe tkanki łącznej lub układu krzepnięcia. W tym miejscu warto również wspomnieć, że zabieg nie rozwiąże kłopotów z potencją.

Powiększanie penisa przed i po – zdjęcia

Chcesz zobaczyć jak wygląda penis po zabiegu powiększania? Zdjęcia znajdujące się w poniższej galerii zostały wykonane u tych samych pacjentów przed i po procedurze.

Umów wizytę!

Jeśli Ty także planujesz powiększyć penisa, nie wahaj się dłużej - skontaktuj się z nami. Nasz doradca bezpłatnie przedstawi Ci pełną ofertę spośród 33 klinik w Polsce wraz ze szczegółowymi cenami. Pomoże również w umówieniu wizyty konsultacyjnej u wybranego specjalisty na dogodny termin.

Zadzwoń do nas: 22 417 40 40 (telefon czynny pon - pt, w godz. 8:00 - 18:00)

Źródła: