Usuwanie zmarszczek preparatem Bocouture

Wśród kilku istniejących obecnie na rynku preparatów na bazie toksyny botulinowej wyróżnia się Bocouture firmy Merz. Jak wykazują badania, środek ma najniższą zawartość białka ze wszystkich dostępnych produktów na bazie toksyny botulinowej, przez co jest stosowany u osób cierpiących na alergie – zwłaszcza na wspomniane białko. Służy do korekty pionowych zmarszczek czoła między brwiami, czyli niwelowania tzw. lwiej zmarszczki u dorosłych, którzy nie ukończyli 65. roku życia.

Czas czytania
2 min.

Osoby, które chcą zlikwidować zmarszczki mimiczne, dobitnie świadczące o upływie lat, mogą skorzystać z różnych preparatów opartych na toksynie botulinowej. Obecnie prócz Botoxu do korekcji bruzd i zmarszczek stosuje się także inne produkty, w tym Bocouture. Środek jest toksyną botulinową typu A, która od Botoxu różni się tym, iż jest pozbawiona białek kompleksujących. Z tego powodu zabiegi z jego użyciem przeprowadza się u osób cierpiących na alergie, zwłaszcza u pacjentów uczulonych na białko. Dodatkowym atutem preparatu jest to, że nie wymaga przechowywania w temperaturze 2-8 stopni Celsjusza (w lodówce). W odróżnieniu od niego preparaty Botox i Azzalure po ogrzaniu tracą swoje właściwości lecznicze.

Historia Bocouture zaczęła się niedawno – w 2008 roku preparat wszedł do obrotu w Wielkiej Brytanii jako licencjonowany lek na dystonię szyjną i kurcz powiek. Nosił wtedy nazwę Xeomin. W 2010 roku został oficjalnie zaakceptowany jako środek stosowany w celach kosmetycznych (spłycenie zmarszczek mimicznych) i wszedł do obrotu pod nazwą Bocouture.

Bocouture – lek na zmarszczki mimiczne

Standardowo jedna fiolka Bocouture zawiera 50 jednostek wolnej od białek kompleksujących toksyny botulinowej typu A. Preparat wykorzystuje się u dorosłych pacjentów poniżej 65. roku życia w celu usunięcia "lwiej zmarszczki" (pionowych zmarszczek czoła między brwiami). Zabieg z użyciem niewielkiej dawki produktu polega na wstrzyknięciu go w tkankę mięśniową odpowiedzialną za powstawanie nieestetycznych linii na skórze. W efekcie aktywność mięśniowa zostaje zablokowana, co pociąga za sobą korektę zmarszczek.

Przeprowadzane badania kliniczne pokazują, że Bocouture ma najniższą zawartość białka ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku preparatów zawierających toksynę botulinową, a nawet wielokrotne stosowanie środka w dużych dawkach nie generuje powstawania przeciwciał. Oznacza to, że przy użyciu preparatu można uzyskać wyniki podobne do efektów osiąganych przy pomocy innych produktów, lecz bez ryzyka alergii.

Zabiegi z użyciem Bocouture przeprowadza się u osób cierpiących na alergie

Rezultaty terapii z zastosowaniem Bocouture mogą być widoczne już po upływie doby, zaś działanie produktu utrzymuje się do 4 miesięcy po jego podaniu. Sam zabieg trwa ok. 10 minut i jest bezbolesny – pacjenci wrażliwi na odczuwanie bólu otrzymują znieczulenie miejscowe w postaci kremu Emla. Bezpośrednio po terapii można wrócić do normalnych zajęć. Kolejna sesja może nastąpić najwcześniej po trzech miesiącach od poprzedniej.

Źródło: consultingroom.com, kobieta.pl

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Usuwanie zmarszczek botoksem

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…