Leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Filtruj wyniki:

Szpital św. Elżbiety

Warszawa, ul. Goszczyńskiego 1
9,2 / 10  •  Znakomita  •  1025 opinii
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TVT / TOT 5600 zł
  • Wszczepienie sztucznego zwieracza cewki moczowej żeńskiej 48000 zł
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet wstrzyknięciami okołoce... 8000 zł
  • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u kobiet 2700 zł
  • Konsultacja ginekologiczna 350 zł

Lekarze wykonujący leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Posiadamy w ofercie 19 specjalistów w 39 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 102 różnych placówkach. Usługa leczenie nietrzymania moczu u kobiet jest najczęściej wykonywana przez ginekologa, ginekologa-położnika i urologa.

lek. Bożena Klimczyk

ginekolog-położnik

w TOP CLINIC DER-MED

10 / 10
lek. Mariusz Markuszewski

ginekolog-położnik

w DCG Centrum Medyczne

10 / 10
lek. Marta Mączka

ginekolog-położnik, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, ginekolog plastyczny

w Centrum Medyczne Kobieta i Matka

9,3 / 10
lek. Izabela Danielak

specjalista ginekologii i położnictwa, ginekolog

w Centrum DER-MED Kraków

9,0 / 10
lek. Jakub Kunkiewicz

ginekolog plastyczny

w DCG Centrum Medyczne

9,0 / 10
lek. Marta Librant-Suska

lekarz chorób wewnętrznych, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Centrum DER-MED Kraków

lek. Dawid Lisiecki

ginekolog-położnik

w Ginekologia Estetyczna i Plastyczna dr Dawid Lisiecki

mgr Joanna Karczewska

fizjoterapeuta, fizjoterapeuta uroginekologiczny, seksuolog

w Bora Clinic Centrum Medyczne

lek. Agnieszka Bacińska

pediatra, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Pro Medical Clinic Advanced

lek. Olena Denysenko

ginekolog

w Pro Medical Clinic Advanced

dr n. med. Andrzej Kuszka

ginekolog

w Pro Medical Clinic Advanced

dr n. med. Dawid Serafin

ginekolog-położnik

w SERAFIN Klinika dla Kobiet

dr n. med. Dagmara Pluta

ginekolog-położnik

w SERAFIN Klinika dla Kobiet

lek. Małgorzata Wiśniewska-Polak
lek. Marta Wójcik

ginekolog-położnik

w Euromedica

lek. Wojciech Rogala

ginekolog-położnik

w DCG Centrum Medyczne

mgr Sandra Rymsza

fizjoterapueta uroginekologiczny

w DCG Centrum Medyczne

lek. Anna Lisiewicz

ginekolog

w Dr Kowalska Clinic

dr n. med. Mateusz Dzięgała

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, urolog

w Dr n. med. Mateusz Dzięgała – ginekologia estetyczna i urologia estetyczna

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet - informacje

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Nietrzymanie moczu (NTM), dolegliwość znana również jako inkontynencja, to niezwykle wstydliwy problem wielu ludzi – głównie kobiet. Szacuje się, że NTM dotyczy ponad 30 procent kobiet, choć spora część cierpiących nie przyznaje się do choroby. Rozróżnia się kilka rodzajów nietrzymania moczu: wysiłkowe (oddawanie moczu podczas podnoszenia przedmiotów, kaszlu, kichania, ćwiczeń fizycznych itp.), z przepełnienia pęcherza (problemy z prawidłowym oddawaniem moczu), odruchowe nietrzymanie moczu (pęcherz nadreaktywny) oraz mieszane (wysiłkowe połączone z nadreaktywnością pęcherza). Czynnikiem ryzyka jest alkoholizm, wiek, zakażenia układu moczowego, trudny poród, operacje układu moczowo-płciowego, a także niektóre choroby (przerost gruczołu krokowego u panów, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, niewydolność krążenia czy udar mózgu).

Gdy choroba nie jest zaawansowana, pacjentkom zaleca się gimnastykę i leczenie zachowawcze (ćwiczenia mięśni dna miednicy, elektrostymulację mięśni dna miednicy, biofeedback (kontrolowane ćwiczenie skurczów dna miednicy przy użyciu specjalnej aparatury) oraz trening pęcherza. Stosuje się także farmakoterapię, hormonalną terapię zastępczą, natomiast w przypadku wysiłkowego NTM przeprowadza się zabiegi chirurgiczne.

Kliniki zajmujące się leczeniem nietrzymania moczu

W Polsce powstaje coraz więcej placówek zajmujących się leczeniem tego typu dolegliwości. Dobrym przykładem może być Medyczne Centrum Diagnostyki Urodynamicznej URO-DYN (Warszawa), gdzie pacjenci są poddawani gruntownej diagnostyce, a w ofercie kliniki znajduje się kilkanaście metod leczenia NTM, w tym cewnikowanie przerywane CIC (Clean Intermittent Catheterization), biofeedback i elektrostymulacja. Na równie profesjonalną pomoc mogą liczyć pacjenci NZOZ Szpitalu Mazovia (Warszawa Ursynów), w którym pracują takie znakomitości świata medycznego jak prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski, członek założyciel Towarzystwa Badawczego Międzynarodowych Konsultacji na temat Inkontynencji (ICI-RS), czy prof. dr hab. n. med. Andrzej Borkowski – Członek Honorowy Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Doświadczonych lekarzy nie brak także na północy kraju. Dr n. med. Krzysztof Szkarłat, przyjmujący pacjentów w gabinetach w Gdańsku i Kościeżynie, jest autorem wielu prac naukowych na temat urologii, a także prezesem   Oddziału Północno-Zachodniego Polskiego Towarzystwa Urologicznego  i członkiem Zarządu Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Z kolei dr Wojciech Kałużyński (Vulmed, Szczecin) współpracuje z Kliniką Urologii PAM w Szczecinie oraz prowadzi pokazowe operacje WNM w innych ośrodkach w Polsce, ucząc kolejnych specjalistów skutecznych technik leczenia inkontynencji.

Inkontynecja – różne techniki leczenia

W Centrum zdrowia i urody Harmonia (Kraków) pacjentki cierpiące na inkontynencję mogą poddać się leczeniu z użyciem lasera. Operacja nosi nazwę IntimaLase TM (IncontiLase TM) i poprzedzony jest konsultacją z lekarzem specjalistą. Przeprowadzająca go dr n. med. Krystyna Klimczyk posługuje się laserem ER:YAG Fotona, a operacja polega na nieablacyjnym termicznym obkurczeniu ścian pochwy. Wiązka lasera pobudza kolagen do obkurczenia się i wytworzenia nowych włókien, przez co poprawia się ułożenie cewki moczowej. Drugim specjalistą stosującym tę metodę jest dr Maciej Rogala z warszawskiej kliniki Gold Clinic.

W kolejnej warszawskiej placówce AGklinik (Klinika Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego) przeprowadza się operacje typu „sling" – pod cewkę moczową wprowadza się specjalną taśmę, która unosi i podtrzymuje cewkę wraz z jej połączeniem z pęcherzem moczowym. To małoinwazyjny zabieg wymagający znieczulenia przewodowego. Lekarz nacina ok. 1,5 cm śluzówki pochwy poniżej zewnętrznego ujścia cewki moczowej, natomiast jeśli inkontynencji towarzyszy obniżanie się lub wypadanie macicy i ścian pochwy, wykonuje także plastykę krocza i ścian pochwy. W AGklinik zajmuje się tym dr Robert Bartkowiak.

Kobiety, które na leczenie NTM wybrały się do stolicy, mogą również odwiedzić pierwszą w Polsce klinikę rehabilitacji intymnej dla kobiet Health&Beauty Clinic. To ośrodek założony przez mgr Piotra Basistę oraz mgr Dorotę Basistę, którzy pomagają pacjentkom ćwiczyć mięśnie Kegla. Podczas leczenia stosowane są prądy o częstotliwościach naturalnie występujących w ludzkim organizmie, a w przypadku, gdy elektrostymulacje są przeciwwskazane, wykonuje się zabiegi bez użycia prądu elektrycznego – EMG biofeedback.

W Polsce zapomnisz o problemie NTM

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Inkontynecja jest nie tylko przyczyną dyskomfortu fizycznego, ale i wielu kompleksów. Dotknięte nią osoby niejednokrotnie są gotowe wyjechać do innego miasta, a nawet kraju, byle tylko oddać się w ręce specjalisty, który będzie w stanie ich wyleczyć. W Polsce takich lekarzy nie brakuje, dlatego coraz częściej goszczą u nich także zagraniczni pacjenci. Tym bardziej, że ich profesjonalizm i świetnie wyposażone gabinety są już znane poza granicami państwa. Leczą się u nas Niemcy, Brytyjczycy i Skandynawowie, polskie kliniki odwiedzają też goście z Japonii, Rosji czy USA. Za zabiegi zapłacą mniej niż u siebie, a prócz tego przy okazji leczenia mogą poznać jedno z pięknych polskich miast.

Więcej na temat leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…