Leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7

KCM Clinic

4,3 / 5  (509 opinii)  rozwiń
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TVT / TOT 4500 zł
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet wstrzyknięciami okołoce... 3500 zł
  • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u kobiet 3500 zł
  • Konsultacja ginekologiczna (przedzabiegowa)  140 zł
Zadzwoń:  75 717pokaż numerCzynny terazJesteśmy teraz dostępni - zadzwoń
Warszawa, ul. Puławska 488

Medifem

4,5 / 5  (471 opinii)  rozwiń
  • Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu 2000 zł
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TVT / TOT 7500 zł
  • Usunięcie taśm od 6000 zł
  • Konsultacja ginekologiczna (przedzabiegowa)  od 250 zł
Zadzwoń:  22 462pokaż numerCzynny terazJesteśmy teraz dostępni - zadzwoń
Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Posiadamy w ofercie 17 specjalistów w 41 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 105 różnych placówkach. Usługa leczenie nietrzymania moczu u kobiet jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika, urologa i ginekologa.

dr n. med. Magdalena Mikulska-Jovanović

chirurg ogólny, urolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Andrzej Barwijuk

ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny

w Medifem

ocena 5,0 / 5  (6 opinii)
lek. Joanna Wasiuta-Śniegowska

ginekolog-położnik

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Marceli Klimanek

ginekolog-położnik

w Klinika Nova

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Maciej Pozowski

urolog

w Klinika Nova

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Agnieszka Mikucka-Niczyporuk

lekarz

w Twoja Klinika

ocena 5,0 / 5  (4 opinii)
lek. Rafał Olejnik

urolog

w Klinika Nova

ocena 4,9 / 5  (13 opinii)
dr n. med. Sławomir Mrozicki

urolog

w Specjalistyczny Gabinet Urologiczny dr n.med Sławomir Mrozicki

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
lek. Michał Barwijuk

specjalista ginekologii i położnictwa, ginekolog plastyczny

w Medifem

ocena 4,5 / 5  (9 opinii)
dr n. med. Aleksander Łapuć

urolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr n. med. Krzysztof Łukojć

chirurg ogólny, urolog

w AVIMED

lek. Kaja Męcińska-Jundziłł

dermatolog, wenerolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. Magdalena Korus

ginekolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. Beata Mroczkowska

lekarz

w CODE Centrum Medyczne

lek. Marta Ancuta

ginekolog-położnik

w CODE Centrum Medyczne

dr Sebastian Ciszewski

urolog

w Klinika Nova

dr n. med. Agnieszka Kuczyńska

lekarz

w Twoja Klinika

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet - informacje

Pediatria Filia Zastal - Aldemed Centrum Medyczne Pediatria Filia Zastal - Aldemed Centrum Medyczne

Nietrzymanie moczu (NTM), dolegliwość znana również jako inkontynencja, to niezwykle wstydliwy problem wielu ludzi – głównie kobiet. Szacuje się, że NTM dotyczy ponad 30 procent kobiet, choć spora część cierpiących nie przyznaje się do choroby. Rozróżnia się kilka rodzajów nietrzymania moczu: wysiłkowe (oddawanie moczu podczas podnoszenia przedmiotów, kaszlu, kichania, ćwiczeń fizycznych itp.), z przepełnienia pęcherza (problemy z prawidłowym oddawaniem moczu), odruchowe nietrzymanie moczu (pęcherz nadreaktywny) oraz mieszane (wysiłkowe połączone z nadreaktywnością pęcherza). Czynnikiem ryzyka jest alkoholizm, wiek, zakażenia układu moczowego, trudny poród, operacje układu moczowo-płciowego, a także niektóre choroby (przerost gruczołu krokowego u panów, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, niewydolność krążenia czy udar mózgu).

Gdy choroba nie jest zaawansowana, pacjentkom zaleca się gimnastykę i leczenie zachowawcze (ćwiczenia mięśni dna miednicy, elektrostymulację mięśni dna miednicy, biofeedback (kontrolowane ćwiczenie skurczów dna miednicy przy użyciu specjalnej aparatury) oraz trening pęcherza. Stosuje się także farmakoterapię, hormonalną terapię zastępczą, natomiast w przypadku wysiłkowego NTM przeprowadza się zabiegi chirurgiczne.

Kliniki zajmujące się leczeniem nietrzymania moczu

W Polsce powstaje coraz więcej placówek zajmujących się leczeniem tego typu dolegliwości. Dobrym przykładem może być Medyczne Centrum Diagnostyki Urodynamicznej URO-DYN (Warszawa), gdzie pacjenci są poddawani gruntownej diagnostyce, a w ofercie kliniki znajduje się kilkanaście metod leczenia NTM, w tym cewnikowanie przerywane CIC (Clean Intermittent Catheterization), biofeedback i elektrostymulacja. Na równie profesjonalną pomoc mogą liczyć pacjenci NZOZ Szpitalu Mazovia (Warszawa Ursynów), w którym pracują takie znakomitości świata medycznego jak prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski, członek założyciel Towarzystwa Badawczego Międzynarodowych Konsultacji na temat Inkontynencji (ICI-RS), czy prof. dr hab. n. med. Andrzej Borkowski – Członek Honorowy Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Doświadczonych lekarzy nie brak także na północy kraju. Dr n. med. Krzysztof Szkarłat, przyjmujący pacjentów w gabinetach w Gdańsku i Kościeżynie, jest autorem wielu prac naukowych na temat urologii, a także prezesem   Oddziału Północno-Zachodniego Polskiego Towarzystwa Urologicznego  i członkiem Zarządu Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Z kolei dr Wojciech Kałużyński (Vulmed, Szczecin) współpracuje z Kliniką Urologii PAM w Szczecinie oraz prowadzi pokazowe operacje WNM w innych ośrodkach w Polsce, ucząc kolejnych specjalistów skutecznych technik leczenia inkontynencji.

Inkontynecja – różne techniki leczenia

W Centrum zdrowia i urody Harmonia (Kraków) pacjentki cierpiące na inkontynencję mogą poddać się leczeniu z użyciem lasera. Operacja nosi nazwę IntimaLase TM (IncontiLase TM) i poprzedzony jest konsultacją z lekarzem specjalistą. Przeprowadzająca go dr n. med. Krystyna Klimczyk posługuje się laserem ER:YAG Fotona, a operacja polega na nieablacyjnym termicznym obkurczeniu ścian pochwy. Wiązka lasera pobudza kolagen do obkurczenia się i wytworzenia nowych włókien, przez co poprawia się ułożenie cewki moczowej. Drugim specjalistą stosującym tę metodę jest dr Maciej Rogala z warszawskiej kliniki Gold Clinic.

W kolejnej warszawskiej placówce AGklinik (Klinika Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego) przeprowadza się operacje typu „sling" – pod cewkę moczową wprowadza się specjalną taśmę, która unosi i podtrzymuje cewkę wraz z jej połączeniem z pęcherzem moczowym. To małoinwazyjny zabieg wymagający znieczulenia przewodowego. Lekarz nacina ok. 1,5 cm śluzówki pochwy poniżej zewnętrznego ujścia cewki moczowej, natomiast jeśli inkontynencji towarzyszy obniżanie się lub wypadanie macicy i ścian pochwy, wykonuje także plastykę krocza i ścian pochwy. W AGklinik zajmuje się tym dr Robert Bartkowiak.

Kobiety, które na leczenie NTM wybrały się do stolicy, mogą również odwiedzić pierwszą w Polsce klinikę rehabilitacji intymnej dla kobiet Health&Beauty Clinic. To ośrodek założony przez mgr Piotra Basistę oraz mgr Dorotę Basistę, którzy pomagają pacjentkom ćwiczyć mięśnie Kegla. Podczas leczenia stosowane są prądy o częstotliwościach naturalnie występujących w ludzkim organizmie, a w przypadku, gdy elektrostymulacje są przeciwwskazane, wykonuje się zabiegi bez użycia prądu elektrycznego – EMG biofeedback.

W Polsce zapomnisz o problemie NTM

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Inkontynecja jest nie tylko przyczyną dyskomfortu fizycznego, ale i wielu kompleksów. Dotknięte nią osoby niejednokrotnie są gotowe wyjechać do innego miasta, a nawet kraju, byle tylko oddać się w ręce specjalisty, który będzie w stanie ich wyleczyć. W Polsce takich lekarzy nie brakuje, dlatego coraz częściej goszczą u nich także zagraniczni pacjenci. Tym bardziej, że ich profesjonalizm i świetnie wyposażone gabinety są już znane poza granicami państwa. Leczą się u nas Niemcy, Brytyjczycy i Skandynawowie, polskie kliniki odwiedzają też goście z Japonii, Rosji czy USA. Za zabiegi zapłacą mniej niż u siebie, a prócz tego przy okazji leczenia mogą poznać jedno z pięknych polskich miast.